Niemcy: Demonstracje antykapitalistyczne we Frankfurcie

Świat | Protesty

Przeciwnicy kapitalizmu i cięć socjalnych zablokowali w piątek dostęp do siedzib Europejskiego Banku Centralnego i Deutsche Bank. Udział w blokadzie we Frankfurcie nad Menem wzięło ok 3 tys. osób. Policja została zaatakowana kamieniami i pojemnikami z farbą i odpowiedziała gazem łzawiącym. Wielu protestujących zostało rannych. Wśród haseł były m.in. "ludzkość ważniejsza niż zyski", "wojna zaczyna się tutaj".

Później w ciągu dnia, protesty rozszerzyły się na lotnisko we Frankfurcie, zaatakowane zostały również luksusowe sklepy w centrach handlowych. Wiele instytucji finansowych w mieście dało tego dnia dzień wolny swoim pracownikom.

Przypadkiem wczoraj też zostały ogłoszone nowe statystyki Eurostatu, wskazujące na to, że poziom bezrobocia w eurolandzie osiągnął nowy rekord 12,2%.

a

najsmutniejsze wydaje sie dla mnie w tym wszystkim to ze na przyklad w polsce demonstracje na taka skale organizowane przez srodowiska wolnosciowe raczej nie mialy by miejsca.Jak widac polska to po prostu zbyt wielki klechistan.Dlatego wiec wieksza popularnoscia ciesza sie jakies pierdolone ruchy narodowe i tym podobny syf.

no coz.duzo latwiejsze jest

no coz.duzo latwiejsze jest "protestowanie" przeciwko niewidzialnym zydom, albo wmawianie ludziom ze homoseksualisci to najwiekszy problem tego kraju. Politycy przy korycie na pewno sie ciesza-w koncu chlopcy sie maja gdzie wyszumiec i pozniej w poniedzialek znowu zaginaja do pracy na smieciowej umowie.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.