Faszyści i burżuje - wasz koniec się szykuje - oświadczenie ZSP Warszawa w sprawie 11 listopada

Antyfaszyzm | Publicystyka

Związek Syndykalistów Polski - sekcja Warszawa aktywnie przeciwstawi się marszowi organizowanemu przez skrajnie prawicowe organizacje w Warszawie, w dniu 11 listopada. Jesteśmy przeciwnikami nie tylko prawicowych grup, takich jak ONR wraz z ich bojówkarską subkulturą, lecz także wszystkich zwolenników autorytaryzmu, ksenofobii, rasizmu i kapitalizmu propagujących konserwatywny i antyspołeczny światopogląd, nie zważając na to, czy ubierają się w garnitury, czy bluzy Lonsdale i Thor Steinar.

Poglądy polityczne prawicy nie oferują pracownikom nic innego, niż truciznę ideologiczną, która jeszcze bardziej odsuwa ludzi od siebie i jeszcze bardziej wzmacnia władzę mniejszościowych elit.

Nacjonalizm – ideologia, która ustawia przeciwko sobie mieszkańców bliskich i dalekich krajów właśnie wtedy, gdy bardziej niż kiedykolwiek potrzebny jest internacjonalizm, by walczyć z wpływami międzynarodowego kapitału.

Rasizm – pełni analogiczną funkcję, jak nacjonalizm – promuje bezpodstawną nienawiść wobec kozłów ofiarnych, nie mających nic wspólnego z prawdziwymi problemami, których źródłem jest kapitalizm.

Faszyzm – skrajny autorytaryzm, nigdy nie będzie rozwiązaniem problemu braku demokracji w systemie liberalno-parlamentarnym. Kult liderów i dyktatura totalitarnych partii często występują w różnych, często mieszających się barwach, brunatnych czy czerwonych. Każda z tych form władzy dąży do zniszczenia autentycznych i oddolnych ruchów społecznych czego przykładem była sytuacja, gdy w czasie II Wojny Światowej przedstawiciele obu tendencji mordowali pracowników walczących o swoje prawa.

Kapitalizm – narzędzie, które pozwala elitom gromadzić bogactwo, władzę i kontrolę nad środkami produkcji – spychając coraz większe grupy społeczne w otchłań bezrobocia, bezdomności i nędzy. Osłoną ideologiczną kapitalizmu jest demokracja liberalna, która w swej obłudzie głosi walkę z faszyzmem i nacjonalizmem, mimo, iż stanowi dla tych nurtów najlepszą pożywkę.

Sprzeciwiamy się szerzeniu tych toksycznych idei i wzywamy do wyrażania ludzkiej solidarności, internacjonalizmu i wolnościowego komunizmu opartego na demokracji bezpośredniej. Centralizacji przeciwstawiamy samorządność w miejscu pracy i miejscu zamieszkania.

Krytycznie spoglądamy na tych antyfaszystów, którzy wywodzą się z liberalnego nurtu i choć wzywają do oporu wobec faszystów z ONRu, wyrażają przyzwolenie dla najbardziej antyspołecznej polityki neoliberalnego kapitalizmu. Kapitalizm jest systemem równie morderczym, jak faszyzm i jest odpowiedzialny za śmierć i nędzę milionów ludzi. Współczesne getta dla wykluczonych są tworzone na rozkaz neoliberałów przy głośnym aplauzie neoliberalnych mediów – na czele z Gazetą Wyborczą. Dlatego będąc antyfaszystami, jesteśmy wrogami propagandowej linii reprezentowanej przez „Gazetę”.

Wzywamy wszystkich, których łączy sprzeciw wobec kapitalizmu, jak i faszyzmu do przyłączenia się do antykapitalistycznego bloku w dniu 11 listopada.

FASZYŚCI I BURŻUJE - WASZ KONIEC SIĘ SZYKUJE!

ZSP Warszawa

+

Seksizm - ideologia umożliwiająca stosowanie wobec kobiet przemocy fizycznej, seksualnej, ekonomicznej (wyzysk za pomocą niższych zarobków, nieodpłatnej pracy domowej, przymusowej pracy reprodukcyjnej bez zapewnienia jej godnych warunków).

Kapitalizm istnieje m.in. dzięki dyskryminacji kobiet.

Krytycznie spoglądając na wszystkie manifesty zapraszam do queerowo-feministycznego bloku Żelbeton albo do sąsiedztwa bloków.

W pełni się zgadzam.

W pełni się zgadzam.

bezdomność, bezrobocie i

bezdomność, bezrobocie i nędza ani troche nie są na rękę przedsiębiorcom. im ludzie są biedniejsi tym mniej wydają i tym mniej firmy zarabiają. poza tym zarzut wpędzania "coraz większych grup ludzi w bezrobocie" również jest absurdalny bo właściwym wnioskiem jaki można z niego wyciągnąc jest to, że przedsiębiorcy dążą do 100% bezrobocia co jest już istnym kabaretem ze strony zsp.

Słabo u ciebie z

Słabo u ciebie z orientacją. Po pierwsze bezrobocie jest na rękę przedsiębiorcom, bo jest warunkiem istnienia rezerwowej armii pracowników gotowych pracować za grosze. Przy mniejszym bezrobociu trzeba płacić wyższe pensje. Przedsiębiorcy nie dążą do 100% bezrobocia, tylko korzystają z istniejącego znacznego stopnia bezrobocia, by obniżać pensje. Jeśli tego nie wiesz, to znaczy że nie pracujesz.

Co do konsumpcji - od pewnego czasu stało się już jasne, że tylko część ludności jest potrzebna jako konsumenci - ta część po prostu konsumuje więcej. Reszta nie jest potrzebna nawet jako producenci. System się wyżywi bez nich.

Jedno małe ale -

Jedno małe ale - bezrobotnym nikt nie broni zakładać własnej działalności. W obecnej socjaldupokracji można nawet znaleźć publiczne środki na prywatny biznes (dotacje).

Niszę zawsze znajdą, choćby robiąc wyroby dla innych biednych, których nie stać na "bandyckie" wyroby kapitalistów.

No właśnie, więc w czym

No właśnie, więc w czym problem? Teraz tylko załapać się do tej grupy, co ma konsumować i żyć nie umierać.

Problem jest taki ze nie dla

Problem jest taki ze nie dla wszystkich jest tam miejsce.

No ale tak to już jest na

No ale tak to już jest na tym padole łez.

logika niewolnika

my idealiści nie godzimy się na nią

Wygwizdać neoliberalnych zamordystów

ich własnymi gwizdkami, GW rozdaje gwizdki a jednocześnie popiera polityke wykluczenia.Neoliberalni "antyfaszyści" to hipokryci

Tak dla BLOKU ANTYKAPITALISTYCZNEGO , PRZECIW FASZYSTOM,BURŻUJOM,PRZECIW PODŻEGACZOM WOJENNYM I TUBOM PROPAGANDOWYM REŻIMU NEOLIBERALNEGO,JEDNI WARCI DRUGICH

Nie Gazecie Wojennej,Nie Gazecie Wybiórczej

Demonstrować przeciw ONR ale nie dać się wykorzystywać neoliberałom

To smutne że nie potrafimy

To smutne że nie potrafimy się zjednoczyć i wyraźnie wystąpić przeciwko neonazistom,tylko niektórzy zaczynają mącić i wyskakiwać z polityką innego poziomu.W tej kontrmanifestacji chodzi o to,aby wzorem zachodu na nią przyszli "zwykli" ludzie,którzy nie chcą faszystów na ulicach naszego kraju.O różnej maści poglądach.Także takich,które są w opozycji do anarchosyndykalizmu i czerwieni na sztandarach.

To jest protest przeciwko faszyzmowi i podciąganiu pod niego pojęcia "niepodległości" i "patriotyzmu",nie wiec polityczny.

Jeśli chcecie robić akcje przeciwko burżujom i neoliberałom,bardzo proszę,sam chętnie się przyłączę,ale to nie to miejsce i termin.

Tacy jak Reds raczej chyba byliby lepiej umiejscowieni po drugiej stronie.

Po pierwsze, nasze

Po pierwsze, nasze oświadczenie nie ma wpływu na czytelników gazety, którzy i tak przyjdą, tak jak przychodzili bronić "pomarańczowej rewolucji" aferzysty Juszczenki, stawać w obronie Tybetu, itp... Nie zamierzamy konkurować z siłą hipnozy i nasze oświadczenie nie zakłóci sygnału hipnotycznego.

Oczywiście, że trzeba zablokować faszystów, ale większość ludzi, którzy tam będą nie będzie wiedziała dlaczego to robi. W tym przypadku owczy pęd działa na korzyść antyfaszystów, ale następnym razem wiatr może zawiać w innym kierunku i wtedy ci, którzy postawili na wyłączenie krytycznego myślenia nie będą mieli środków do działania.

Swoją drogą, jakim cudem walka z faszyzmem ma nie być polityczna? Fajnie, że chcesz się przyłączyć - kiedy cię zobaczę na akcji lokatorskiej?

Jak zrobia ja narodowcy,

Jak zrobia ja narodowcy, przyjdzie zablokować :)

Yak toś teraz pojechał

Yak toś teraz pojechał grubo w temacie. Działacz społeczny raczej nie powinien zakładać, że większość tzw. 'normalsów' to troglodyci, którzy pojęcia o otaczającym świecie nie mają, to podejście dla wielu z nich krzywdzące. Chyba, że masz przeświadczenie o byciu wszechwiedzącym i jedynym oświeconym mesjaszem, który musi uświadamiać innych, ale to pod chorobę podpada. Porozmawiaj z ludźmi na ulicy, zaręczam Ci, że większość potrafi uargumentować cel i przyczynę swojej obecności na blokadzie.

"Oczywiście, że trzeba

"Oczywiście, że trzeba zablokować faszystów, ale większość ludzi, którzy tam będą nie będzie wiedziała dlaczego to robi. W tym przypadku owczy pęd działa na korzyść antyfaszystów, ale następnym razem wiatr może zawiać w innym kierunku i wtedy ci, którzy postawili na wyłączenie krytycznego myślenia nie będą mieli środków do działania."

Brawo. Tak, tak, ludzie to bydło. Nic nie wiedzą, nie myślą, nie mają poglądów. Ci co przyjdą, a nie są czerwono - czarni, to pod wpływem hipnotycznego sygnału gazety, nadawane z centrali Adama Michnika. To o jego imperium był film "They Live (We Sleep)" Jamesa Camerona z '88. I te zombies nie mają prawa nam się wpierdalać do naszych działań. Won z nimi ! Robimy dziesionę na gwzidki z GW !

Yak, jak następnym razem twoja czerwona jednostka operacyjna przyjedzie do mieszkania tych lokatorów, o których ciągle piszesz, to nie zapomnijcie przetrząsnąć mieszkanie dokładnie. Pod dywanem może być ukryta Gazeta Wyborcza, Duży Format lub inna imperialistyczna gadzinówka. Jak komputer, to koniecznie sprawdźcie dysk - a nuż słuchają TOK FM.

A tak poważnie, to zastanówcie się faktycznie, co sobie pomyślą normalni ludzie, którzy przyszli na ten protest, i usłyszą hasła "precz z burżuazją". Tak jak dotychczas, gdy obserwowali starcia lewej i prawej, stwierdza że to jakaś dziecinada, starcie subkultur (nie abym coś miał do nich), albo się skrzywią z niesmakiem, i se pójdą. Po raz kolejny faszole pokażą silny blok ideowy i konkret, a tu będzie jak zwykle rozpierdol, bo każdy musi w swoją stronę. Ja np chodziłem w pochodach obok czerwonych szmat, które mi w ogóle nie leżą, ale uznawałem prymat akcji, i się nie wychylałem. Bo chyba nie ma większej głupoty, niż podziały między sobą w starciu z dość jednolitym wrogiem.

To ja ci powinienem bić

To ja ci powinienem bić brawo za czerpanie wzorów dyscypliny i konformizmu z brunatnej strony.

Nie Camerona tylko

Nie Camerona tylko Carpentera.

"Bo chyba nie ma większej

"Bo chyba nie ma większej głupoty, niż podziały między sobą w starciu z dość jednolitym wrogiem."

Bredzisz. Nasze środowisko, porównując do głąbów z nop czy onr, jest bardzo solidarne. Oni wzajemnie na siebie donoszą na komendzie, my potrafimy uzbierać środki na pomoc prawną dla represjonowanych. Fakt faktem, jak stoi u góry portalu- 'masa krytycznych jednostek', to prawda, zaglądają tu mentalni i poglądowi indywidualiści, więc czasem ciężko się porozumieć, ale ogólnie jest sztama.

Jak są jednolici pokazała

Jak są jednolici pokazała bójka na noże pomiędzy patridiotami.

Przepraszam, ale jak sobie

Przepraszam, ale jak sobie wyobrażacie sytuacje w której osoba o poglądach anarchosyndykalistycznych czy lewicowo-gospodarczych miałaby poprzeć neoliberalizm, który współcześnie stanowi bezporównywalnie większe zagrożenie, niż organizacje radykalnie-narodowe.(nie jest też przesadą stwierdzenie, że te dwie tendencje doskonale ze sobą współópracują i się uzepełniają) W takiej sytuacji takie porozumienie potencjalnie można zaakceptować tylko ze względów strategicznych - ale można też się z tym nie zgodzić, nie sądzicie?

Ludzie, którzy wspomagając tą akcję przyzwalacie jednocześnie na taką współpracę dokonujecie własnego wyboru, wytłumaczcie mi natomiast sytuacje w której antyautorytaryści przedstawiają, swoje konsekwentne stanowisko wspierające blokadę faszystów i wyrażające prawdę o zagrożeniach, odbieracie jako jakiś personalny atak? ZSP będzie na blokadzie i nie widzę powodów dla których ta obecność miałaby być traktowana jako agresja. Nie szukajcie kłótni tam gdzie nie niesie ona za sobą żadnych rozwiązań - pozwólcie anty-autorytarystom sprzeciwiającym się wszelkim kategoryzacją, płciowym, narodowym i klasowym demonstrować swój sprzeciw. Jeżeli uważacie, że "Gazeta", by zwalczać faszyzm w społeczeństwie jest na tyle niezbędna, by wykluczać od głosu wrogich jej antyautorytarystów to bardzo mi z tego powodu przykro.

Uważam, że logicznym obowiązkiem minimum każdego antyautorytarysty jest zachowanie w takiej sytuacji świadomości, że podejmuje się współpracę z ideologią wrogą własnym przekonaniom. Nie obudźcie się któregoś dnia w świecie w którym "antyfaszyzm" należy do mainstreamu, a praktyczna nędza i kategoryzacja człowieka są bez porównania powszechniejsze, niż obecnie. Bądźmy w czwartek solidarni z wolnością człowieka i nie szukajmy pomiędzy sobą zbędnych zaczepek. Wrogowie wolności tylko na to czekają.

Nie zdziwię sie gdy o ile

Nie zdziwię sie gdy o ile walki klasowe w tym kraju sie zaostzra, "faszysta" (wg gW) okaze sie kazdy przeciwnki prywatyzacji czy masowych zwolnień.

Pamiętajmy z jakich pozycji neoliberalowie krytykują narodowców - ze to element zacofany nie-europejski, ciemny, biedny i głupi, ze bełkoczą coś o wartościach (my tez bełkoczemy) zamiast radośnie cieszyć się z giełdowych zwyżek.

Współczesny "faszyzm"

Współczesny "faszyzm" (czytaj autorytaryzm) ma dla mnie twarz Michnika i Balcerowicza. To ich polityka doprowadziła do nędzy całych grup społecznych, zepchnęła je na margines i wsadza do kontenerowych obozów biedy i chorób, gdzie mają czekać na powolną śmierć. I to te grupy potem stanowią pożywkę dla różnych prawackich świrów.

To popierana przez Gazetę Wyborczą PO realizuje autorytarną politykę inwigilacji wszystkiego i wszystkich. To PO wytwarza kolejne histerie - a to przeciwko pedofilom, a to przeciwko dopalaczom, po to, żeby uruchomić w społeczeństwie irracjonalny strach, który spowoduje jeszcze mocniejsze poparcie silnej władzy.

To Gazeta Wyborcza ponosi moralną odpowiedzialność za poparcie zbrodniczej polityki USA, śmierć setek tysięcy cywili w Iraku i Afganistanie, a także tortury jeńców wojennych i przypadkowych ludzi.

ONR, MW i NOP to przy tym małe pikusie, historycy wyznający przestarzałe i mało medialne formy autorytaryzmu. Mogą czasem robić za mięśniaków sterowani przez państwo (tak jak to jest w Rosji), ale to nie oni są źródłem tego wszystkiego, ale polityka neoliberałów różnej maści. Nie widzę powodu, żeby stać z jednymi zamordystami przeciwko zamordystom pośledniejszego sortu, którzy robią za złego policjanta w tym tandemie ("uważajcie, głosujcie na PO, bo jak nie, to przyjdą ci źli faszyści z PiS i ONR i was zjedzą").

Tzn. ja uważam że NOPy

Tzn. ja uważam że NOPy ONRy MW UPR nie są aż takie marginalne zważywszy na to że mają względnie dosyć silną pozycję w mediach i też na niektórych uczelniach. Przykładem jest np. Ziemkiewicz w TVP czy inni "eksperci" zajeżdżający islamofobią, wciskający jakieś antysemickie podteksty, wychwalający Pinocheta, Franco, itd.

Problemem jest to że ludzie mają jakieś filmowe wyobrażenie o faszystach jako o typkach w beżowych koszulach i czarnych krawatach a nie dostrzegają że faszym był przedewszystkim pewną doktryną ekonomiczną i polityczną powstałą jako reakcja na zagrożenie kapitalizmu od strony ruchów rewolucyjnych.

Mówienie że antyfaszyzm powinien być apolityczny to jakaś głupota. Jak chcą być apolityczni to niech się nazywają np. antyrasistami (co i tak było by pewną hipokryzją patrząc na zachowanie GW podczas zabójstwa Maxa Itoyi) i niech nie stosują terminów, które nie wiedzą co oznaczają.

Wracając do nacków w TV i na uczelniach ciekawi mnie czy ktoś poruszy właśnie ten problem. Cała krytyka narodowców na GW jest skierowana przeciwko "łysym", którzy tak naprawdę reprezentują doły całego ruchu narodowego. Natomiast nie ma ani słowa krytyki do nacjonalistów którzy siedzą na fotelach w TV i na uczelniach. Być może dlatego że fotelowi nacjonaliści poza antysemityzmem nie różnią się praktycznie niczym od propagandzistów z GW szkalujących związkowców, czy jak to oni nazywają greckich i hiszpańskich tzw. "lewaków".

Xavier, mylą Ci się

Xavier, mylą Ci się pojęcia. O ile można się spierać z Balcerowiczowskimi ideami ekonomicznymi i Michnika wizją ładu społecznego i społeczeństwa obywatelskiego, to nijak to nie ma nic wspólnego z faszyzme. To wręcz oburzające stwierdzenie, poniżające znaczenie ofiar faszyzmu.

PO jest o tyle wspierane przez GW, że nie ma za bardzo czegokolwiek na tej "dużej" scenie politycznej do stolerowania. Na łamach GW inne partie też goszczą, są polemiki, a GW nie cofa się przed ukazywaniem nędzy intelektualnej i karierowiczostwa członków/kiń PO. Że jada na PIS - nikt zdrowy psychicznie nie powie przecież, pisiory są OK.

Tylko GW ponosi tę odpowiedzialność? Inne pisma nie? Odpowiedzialność ponosi armia USA, jej agendy, UE i polski rząd ówczesny oraz polska armia, a nie dziennikarze i publicyści.

Ostatniego członu wypowiedzi szkoda komentować, bo to podobne do przekonań, że ruscy nam zestrzelili Kaczke a UFO maczało palce w ataku na WTC....

Ja się nie spieram z

Ja się nie spieram z Balcerowiczem o żadne idee, tylko o konkretne działania polityczne, które zepchnęły miliony mieszkańców tego kraju albo w nędzę, albo na jej skraj. Konkretne działania.

Neoliberalizm nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i jest gotów do wprowadzenia nowego totalitaryzmu. Wy będziecie biegać po ulicach za faszystami, a tymczasem z każdym rokiem jest więcej autorytaryzmu w polityce mainstreamowych partii i to nie tylko w Polsce. Nie wiem co to ma wspólnego z UFO. Żadna organizacja która odwołuje się do faszyzmu, czy nazizmu nigdy w tym kraju nie zdobędzie władzy. Dwa razy ta sama historia się nie zdarza. Tak samo jak, mimo prób, nie udało się wykreować drugiego Napoleona. Nowy autorytaryzm rośnie zupełnie gdzie indziej i to mainstreamowe partie ograniczają wolność każdego roku, a to w imię wojny z terroryzmem, a to w imię walki z pedofilami, lub innymi fantomami.

Gazeta Wyborcza, jako wówczas największy, a na pewno najbardziej wpływowy dziennik, ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za udział Polski w tej wojnie. Ale nie tylko o GW chodzi, ja bym nie demonstrował przeciwko faszyzmowi z żadnym dziennikarzem, który podżegał do tej wojny, bo to jest właśnie plucie w twarz wszystkim ofiarom wojennej polityki, czy to ofiar faszyzmu czy ofiar neoliberalnej czy neokonserwatywnej wojny.

I tak naprawde spoleczni

I tak naprawde spoleczni anarchisci powinni olac ta akcje cieplym moczem, nasza walka toczy sie codziennie i nie przyklaskuje na GW.

gazeta wyborcza to prowojenna gadzinówka

Tak można spierać się o idee polityczne ale w momencie gdy ktoś popiera toczącą się aktualnie zbrodniczą i krwawą wojnę to wszelkie spory się kończą.

Broniąc Gazety Wyborczej obrażasz krew setek tysięcy (może milionów kto teraz to zliczy) poległych w Iraku, Afganistanie, Jugosławii, Palestynie i w każdej innej wojnie którą popierał szmatławiec Michnika!
Ta gadzinówka popierała też udział polskich wojsk w tych wojnach
a było tych wojen mnóstwo np. teraz GWno włączyło się w trend jątrzenia przeciw Iranowi, może kolejna wojna się szykuje i trzeba przygotować propagandowy grunt

Nikt zdrowy psychicznie nie powie że między PiS i PO są jakieś większe różnice polityczne. To są różnice kosmetyczne. Doszukiwać się takich "różnic" mogą jedynie osoby ogłupione przez Gazetę

Odpowiedzialnośc ponosi nie tylko armia czy rząd ale wszyscy którzy włączali się w medialny front poparcia dla zbrodniczych wojen. Rząd ma swoją rolę, armia swoją a prasa swoją. Rolą mass mediów jest zapewnić propagandowe wsparcie dla wojny. I Gazeta to konsekwentnie robiła

Czy wszystkie czasopisma ponoszą odpowiedzialność? Nie. Tylko te które które wspierały wojny.

Swoją droga nie tylko lewicowe nie popierały wojen.
Np. prawicowy "Nasz Dziennik" zdecydowanie krytykował wszystkie te wojny - czyli można zachować się przyzwoicie w obliczu wojny i cierpienia mimo różnych poglądów.

Natomiast gazetka Michnika wspierał propagandowo wszystkie zbrodnicze wojny ostatnich lat więc ponosi za to pełną moralną odpowiedzialność.

To jest wręcz oburzające by bronić tej Gazety!

- ONR był przed wojną

- ONR był przed wojną organizacją obrzydliwą i nieakceptowalną. Wystarczyło popatrzeć na to, co się dzieje Niemczech, by zobaczyć podobieństwo - mówi Anna Uziębło, która walczyła w AK.

Bohaterowie Armii Krajowej i powstańcy warszawscy chcą jednak zaprotestować przeciwko maszerującym ulicami Warszawy nacjonalistom. Swoją obecność na pikiecie Międzypokoleniowego Porozumienia Antyfaszystowskiego potwierdziła już m.in. Wanda Broszkowska-Piklikiewicz, ps. "Łucja", łączniczka i sanitariuszka w Powstaniu Warszawskim, żołnierz AK. Z wnuczkami przyjdą także Andrzej Wielowieyski, eurodeputowany, członek AK i "Solidarności", oraz Stanisław Wyganowski, pierwszy w III RP prezydent Warszawy.

- Spotykamy się 11 listopada o godzinie 14, przy skwerze Hoovera, pod figurką Matki Boskiej Passawskiej. Zapraszamy powstańców, osoby starsze, ich dzieci i wnuki. Pójdziemy zapalić znicze pod tablicą poświęconą rozstrzelanym przez hitlerowców, a potem wybierzemy się do katedry św. Jana, do grobowca Gabriela Narutowicza - pierwszego prezydenta II RP rozstrzelanego przez skrajnego nacjonalistę, wyznawcę idei, do których odwołują się maszerujący w czwartek oenerowcy. Odpowiemy również na odezwę prezydenta Komorowskiego i założymy kotyliony - mówi Janek Gebert, inicjator Międzypokoleniowego Porozumienia Antyfaszystowskiego.

Anna Uziębło przed wojną uczyła się razem z córkami Józefa Piłsudskiego, a potem walczyła w AK. Dzisiaj mówi: - Nie wiem, dlaczego dziś młodzi odwołują się do tej organizacji. Może z głupoty. Ja nie mogę się pojawić na proteście, mam dziewięćdziesiąt lat i już nie chodzę, ale popieram sprzeciw.

- Nie uważam, żeby marsz ONR-u i Młodzieży Wszechpolskiej był w dzisiejszych czasach niebezpieczny, ale na pewno jest powodem do wielkiego wstydu. Przed wojną byłem jeszcze dzieckiem, ale pamiętam ten klimat, pamiętam dzieci żydowskie obrzucane na podwórkach kamieniami. Mój ojciec był żołnierzem AK, więźniem Auschwitz, wychowałem się w atmosferze patriotyzmu. To, że dziś młodzi ludzie odwołują się do tamtej organizacji i nazywają to na dodatek "patriotyzmem", to coś tak upokarzającego i hańbiącego, że brakuje mi słów. Zdecydowałem się wyrazić swój protest, w formie, która najbardziej mi odpowiada, wśród ludzi mojej generacji - mówi Bogusław Stanisławski, działacz na rzecz praw człowieka i pierwszy dyrektor polskiego oddziału Amnesty International, który także wybiera się na pikietę.

11 listopada o 20 w klubie Regeneracja odbędzie się również pokaz "Powstania w bluzce w kwiatki". Bohaterki filmu będą obecne na pikiecie.

Kombatanci przeciw prawicy autorytarnej

Związek Kombatantów RP i b. więźniów Politycznych oraz Krajowa Rada Żołnierzy Armii Ludowej potępili marsz ONR

ps. co ciekawe marsz ONR wspierają historycy z IPN

A tak od siebie GW to hipokryci, potępają pałkarzy z ONR a jednocześnie popierają imperialistyczne wojny.Jako internacjonalista jestem za blokadą ONR ale wygwizdać należy też GW !!!

Na MARSZ NACJONALISTÓW/PATRIOTÓW

odpowiedzą protest ale nie z GW

Obcokrajowiec turysta czy

Obcokrajowiec turysta czy inwestor z kapitałem to dobry obcokrajowiec. Imigrant pracujący na papierach, opłacający składki, legalnie wynajmujący mieszkanie to dobry imigrant. Z kolei imigrant pracujący na czarno lub nie pracujący w ogóle to pasożyt. Wojna w Iraku i Afganistanie to wojna w imię amerykańskiej "demokracji" i "wolności", a więc wojna słuszna. Okupacja Palestyny jest tez słuszna, bo USA ją popiera, okupacja Tybetu z kolei nie, gdyż okupantem są niedemokratyczne Chiny. Gejem wolno być, ale tylko znanym, lubianym, wyżej sytuowanym, najlepiej artystą aktorem, politykiem. Homofobem nie, bo to niemodne, zaściankowe i nie liberalne. GW i inne ogólnodostępne media idą za duchem polityki europejskiej i propagują wolność, ale tylko dla tych z grubym portfelem. A lokatorzy i różne tam inne problemy społeczne? Jasne problem można przedstawić w kilku zdaniach, w wiadomościach wieczornych coś tam napomknąć, przedstawić ludzi jako tych o postawie roszczeniowej. A niech pozostali mieszkańcy ciemnogrodu wiedzą, ze inni mają gorzej. A z czyjej winy? Ten element już pominiemy, bo się nie zgadza z polityką redakcyjną. Jeszcze z pracy wyrzucą. Albo pobiją, zabiją. Dziennikarze giną nie tylko w krajach reżimów. W "demokratycznych" tez się czasem jakieś "samobójstwo" zdarzy. Tyle o GW.
A na blokadę? Iść jak najbardziej. Droga do antykapitalizmu prowadzi często przez antyfaszyzm. Niektórzy muszą dojrzeć do tego i zrozumieć, że kapitalizm, to nie tylko pełne sklepowe półki, że to przede wszystkim puste portfele i wyzysk. Może przy tej okazji do ruchu prawdziwie wolnościowego dołączą ci, którym nie dane było, by ktoś im uświadomił, że żyją w Matrixie. Niektórym wystarczy pokazać drzwi. Oni już sami przez nie przejdą.

a bla bla , juz mi sie nudzi

a bla bla , juz mi sie nudzi ze ZSP wydaje oswiadczenia w kazdej sprawie. Zrobcie se 1 uniwersalna wersje i koniec z zasmiecaniem Internetu.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.