Poznań: Kontenery socjalne jednak staną przy ul. Średzkiej

Kraj | Lokatorzy | Tacy są politycy

 Tu staną kontenery socjalne Rozpoczęła się kolejna ofensywa Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych (ZKZL), który zapowiedział masowe eksmisje osób zalegających z płatnościami czynszów wobec miasta. Według Radia Merkury akcja wysiedleń ma dotknąć 303 rodzin i około 700 osób. Dane te pochodzą z samego ZKZL i dotyczą tylko lokatorów formalnie zamieszkujących opróżniane lokale. Realna liczba podlegających eksmisji może wynieść nawet ponad 900 osób.

Dziesięć pierwszych „kontenerów socjalnych” może już za kilka tygodni pojawić przy ul. Średzkiej. Pomimo wcześniejszych komunikatów podawanych w marcu b.r. przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, program ustawiania tzw. „kontenerów socjalnych” w Poznaniu nie został wstrzymany mimo nacisków społecznych.

W marcu, urzędnicy ogłosili, że poczekają na poważną debatę o kontenerach na sesji Rady Miasta. Jednak na początku lipca, dyrektor Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych ogłosił swoją decyzję, iż rusza realizacja budowy kontenerowego osiedla przy ulicy Średzkiej. W uzasadnieniu stwierdził, iż spowodowane jest to faktem, że Rada Miasta do końca czerwca 2011 roku nie rozpoczęła debaty na temat kontenerów.

Radni miejscy jednak odbijają piłeczkę. Przewodniczący komisji komisji gospodarki komunalnej i polityki mieszkaniowej rady miasta,Tomasz Lewandowski powiedział: - My czekaliśmy na to, co przedstawi nam pan prezydent. W kwietniu dostałem pismo, w którym prezydent zapewnia, że zlecona została ekspertyza, która miałaby pokazać, jakie będą skutki wprowadzenia ludzi do kontenerów. Cierpliwie czekałem na efekty tych prac. Teraz właściwie to już nawet nie wiem, czy te ekspertyzy ktoś w ogóle robi.

Czy ekspertyzy są przygotowywane? Tak naprawdę to nie wiem. To jest w gestii wiceprezydenta Jerzego Stępnia – przyznał Zastępca Prezydenta Mirosław Kruszyński - o wszystkim dowiedziałem się z internetu. Prezydent Stępień nie mógł skomentować sprawy, bo jest na urlopie aż do sierpnia.

Osiedla kontenerowe dla biedoty istnieją już w podwarszawskim Józefowie i w Bydgoszczy.

(Na podstawie: gazeta.pl, rozbrat.org)

CIA

niczym media głównego nurtu pisze o sprawie jako o przesądzonej, pomijając protesty które miały miejsce zaraz po ogłoszeniu tej decyzji. Ton podreślający nieuchronność powstania kontenerów jest zrozumiały w gazecie wyborczej, ale na portalu anarchistycznym:-(

Realistycznie rzecz biorąc,

Realistycznie rzecz biorąc, sprawa jest raczej przesądzona. Ale może o czymś nie wiem.

Chodzi właśnie o to że nie wiesz

a piszesz jak wszystkie głównonurtowe szmatławce. Realistycznie to i przez rozpudę miała iść obwodnica i skłot Rozbrat miał zniknąć z mapy Poznania i nie jedna rodzina miała wylądować na bruku.

Zapewne wszystkiego niebawem

Zapewne wszystkiego niebawem się dowiemy. Powodzenia.

Wartoby choćby wspomnieć o

Wartoby choćby wspomnieć o wtargnięciu i zakłóceniu obrad Rady Miasta, na której ogłaszano te decyzję.

Ale radni to zignorowali.

Ale radni to zignorowali. Teraz wyraźnie widać, że w marcu władza wcale nie zamierzała się wycofać, ale zagrała na czas.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.