Poznań: Neofaszysta Maciej Witzberg żali się Wyborczej

Kraj | Antyfaszyzm | Rasizm/Nacjonalizm

Dwa tygodnie temu poznański skłot Rozbrat został zaatakowany przez miejscowy ONR, autonomicznych nacjonalistów oraz grupę o nazwie Wielkopolscy Patrioci. Neofaszyści atakowali skłot na którym odbywała się otwarta impreza kulturalna z udziałem dzieci. Podczas akcji został sfotografowany Maciej Witzberg, właściciel dwóch poznańskich pubów.

W związku z akcją neofaszystów anarchiści ogłosili bojkot pubów "U Honzika" i "Brogansa", który polubiło już ponad 500 osób. Akcja ma na celu odcięcie środowisko skrajnej prawicy od źródła pieniędzy jakimi są puby prowadzone przez Witzberga, który wspiera również skrajną prawicę na terenie Czech.

Za akcję bojkotu swoich biznesów grozi pozwami sądowymi. Obawia się, że zarzuty o wspieranie faszyzmu dojdą do jego kontrahentów.

Rozżalony Witzberg zrobił to co robi każdy neofaszysta. Zapewnia, że odcina się od poglądów nacjonalistycznych i faszystowskich chociaż atak na skłot ramię w ramię z nimi mu nie przeszkadzał, uważa się za zwykłego nieszkodliwego patriotę działającego w zarejestrowanym stowarzyszeniu Wielkopolscy Patrioci, które współpracuje z IPN-em i kultywuje pamięć o "Żołnierzach Wyklętych".

Akcja pod Rozbratem była protestem przeciwko "atakowaniu" patriotów. Owym atakiem na patriotyzm było wtargnięcie do pubu grupy mężczyzn w kominiarkach i ostrzeżenie przed wspieraniem skrajnej prawicy. Według osób z Rozbratu opisywane przez Witzberga wydarzenie miało miejsce po napaści na uczestnika koncertu na Rozbracie, którego wspominani patrioci zwyzywali od "lewackich ciot".

Innym atakiem na patriotów jest rzekome zabieranie ludziom biało-czerwonych flag podczas Marszu Rotmistrza co oczywiście nawet jeżeli jest prawdą ma być zbrodnią w porównaniu do ataku za pomocą petard imprezy kulturalnej w której uczestniczą dzieci.

Na dokładkę postanowił również pożalić się Gazecie Wyborczej, że poszedł atakować skłot za co oberwał: "Nagle wybiegło kilku mężczyzn z pałkami, zaczęli mnie okładać. Odpuścili, gdy cały zalałem się krwią. Mam osiem szwów na głowie, złamaną kość w nodze."

Wiele wskazuje na to, że skrajna prawica będzie przekraczać wszelkie granice absurdu żeby chronić swoje interesy.

wy to nie płaczecie i nie

wy to nie płaczecie i nie biegacie do wyborczej i tvn????:>

zobaczyć można to było w reportażu z Białegostoku /tvn - owski 'superwizjer'/ :>

Morderstwo i skasowanie

Morderstwo i skasowanie człowieka maczetami = ostrzeżenie, żeby nie wspierać skrajnej prawicy bo będzie źle i spuszczenie łomotu biznesmenowi co ze swoją rozpijaczoną hołotą przychodzi atakować petardami dzieci? Słaba prowokacja. Wymyślcie lepszą. Albo idźcie się wypłakać swojemu protektorowi z Platformy https://cia.media.pl/to_sa_przypadki_jednostkowe

Dokładnie. Idźcie się

Dokładnie. Idźcie się wypłakać Wyborczej, że wy sobie ludzi spokojnie i uczciwie zabijacie i chlastacie maczetami, a jakieś lewaki wam nie dają.

Hahaha! Idź się wypłacz

Hahaha! Idź się wypłacz Michnikowi w mankiet!

Ciekawe co na to wyborcza?

Ciekawe co na to wyborcza? Będzie taki sam mętlik co np. z zabójstwem Madzi. Jeszcze powiedzą że jest niewinny.
Albo jak w sprawie Kiszczaka: winny ale bezkarny.

Więcej rysunków !

Zajebiste rysunki :) Fajnie by było gdyby na stałe zagościły na cia. Bardzo fajnie urozmaicają stronę !

Robienie rysunków wymaga

Robienie rysunków wymaga pewnych umiejętności. Nie wiemy kto je robi. Kopiujemy z google. Jeśli umiesz jakieś robić to podsyłaj. Komentuj nimi wydarzenia bieżące to będziemy publikować.

patrz tu

Zamawiaj i czytaj. Te

Nie nagrał nikt telefon

Nie nagrał nikt telefon całego zajścia? Albo chociaż robił zdjęcia? Jak macie to wrzućcie i wszystko się wyjaśni.

zasady zasadami, ale kasa

zasady zasadami, ale kasa musi się zgadzać.

Brawo Rozbracianki i RozBraciaki

Gonic to lyse scierwo...

Co to za numer z wyrywaniem

Co to za numer z wyrywaniem dzieciom flag na Dzień Rotmistrza (do której się autor między słowami przyznaje). Anarchizm wojujący w oparach gorączki?

;-)

a któremu z łysych dzieci w glanach zabrali flage jesli zabrali?

http://img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/a1/ef/4fafb45d6d81c_o.jpg

Jak sie dowiaduje z internetu ten "dzień rotmistrza" był spędem pod patronatem władz i Grobelnego czy to prawda?

Rozbratowcy w czasie Marszu

Rozbratowcy w czasie Marszu Pileckiego byli zajęci festiwalem sztuki DIY na skłocie. Policja ani żadne media nie donosiły o jakichkolwiek próbach zakłócenia tej manifestacji.
Niektorzy to chyba naprawdę żyją w alternatywnej rzeczywistości...

A droga legionisty ciagle

A droga legionisty ciagle milczy aaaa szkoda nie moge sie doczekac postu na ten temat.
PS postuluje o zalozenie fan clubu tej strony (kto czyta ten wie o czym mowie)

Tak! :)

Tak! :)

bzdury

Olga Winnicka Jestem klientka Brogansa…od lat. Ten bojkot to straszne bzdury. Znam właścicieli od lat i znam ich poglądy. Maciej ma fioła na punkcie historii Polski ale imponuje wiedza a nie jest żadnym faszystą.
Janek …ludzie ,pogromca kawy i tez duża wiedza. Chłopaki to historycy UAM.
Zresztą lokale są apolityczne. To co tu czytam to zwykłe gówniarstwo ze strony atakujących. Znajomi mnie uprzedzali ze ich posty poparcia zostały usunięte wiec pewnie ten tez zniknie. Założyłam konto tylko po to by się wypowiedzieć,, a ta akcja tylko utwierdza mnie w tym, ze nie warto siedzieć na facebooku. Opis wydarzenia szkoda gadać, przecież to pisało dziecko. Kawałek ze sponsoringiem faszystów z Czech budzi wiele radości w Brogansie.Za niego dziękujemy.
Bojkotować można oczywiście , ale bez kłamstw. Zakład kosmetyczny można bojkotować bo np. używają tanich, kiepskiej jakości kosmetyków. Jednak w momencie kiedy napisze ze przy robieniu makijażu zarazili mnie żółtaczka i wezwę do bojkotu to zaufajcie mi ze zaraz 1000 os kliknie lubię to. Na tej zasadzie działa ten właśnie bojkot.
Ludzie wieża na słowo właściwie niewiadomo kogo bo nikt się nie podpisał i klikają bezmyślnie lubię to. Nie czytając pewnie nawet opisu. Atak rozbratu mnie nie dziwi, raz ze patriota dwa przedsiębiorca. Jednak nie powinien wychodzić po za subkultury niech się dzieci nie mieszają do świata dorosłych.
Jak ktoś na kogoś napada to wzywa się Policje .Czytałam te artykuły i jestem przerażona. Na łamach prasy wypowiadają się ludzie którzy napadają w kominiarkach na lokal (art.wyborcza), bija kogoś (art. Wyborcza),kłamią i jeszcze maja poklask .Jeżeli ktoś napada na festiwal wzywa się policje i ta osoba idzie do wiezienia, odizolowana od zdrowego społeczeństwa. Jednak gdy się kłamie to policji się nie wzywa, ba nawet nie wpuszcza. I rozbrat tym się chwali na filmie! Wypowiedzi ludzi nie wiem mieszkających tam/przebywających już tylko w 3 artykułach są niespójne, wykluczają się.
Dla zainteresowanych podsyłam link do Głosu, choc i ten artykuł zostawia wiele do życzenia.
Wiem ze pewnie w Poznaniu działa jakąś skrajna prawica może nawet faszyści, Cholerka wie. Ten jednak atak to wielki błąd .Krzywdzicie wartościowych ludzi .Nie macie żadnych dowodów na to co piszecie…zadnych. Bo byście je podali. Jedynie dowód na to ze ktoś ucierpiał (zdjęcie rozbrat) i ze gonicie ludzi z pałkami( film rozbrat)
Wiecie co bojkotujcie ,ja wole by tacy ludzie co tu Pisza zbojkotowali wszystkie lokale i nie wchodzili miedzy ludzi. Nie opisujcie już się nie poniże by tu zajrzeć. Tych którzy choc troszkę zwątpili zapraszam do brogansa i jeżeli znajdzie choc dowód jeden ze to faszystowskie knajpy lub ze któryś z właścicieli ma powiązania z faszystami lub nosi symbolikę faszystowska proszę o meila na face. Sprawdzę skrzynkę za tydzień. Gdyby był choć jeden wpis w necie, jedna fota co kol wiek już byscie to publikowali.
Olga Winiarska
http://​www.gloswielkopolski.pl/​artykul/​581081,poznan-rozbrat-wzywa​-do-bojkotu-pubow-nie-wspi​eraj-rasizmu,id,t.html?coo​kie=1

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.