Poznań: Spotkanie Czarno-Czerwonej Koordynacji

Kraj | Świat | Prawa pracownika
2013-11-15 18:00
2013-11-17 18:00

W dniach 15-17 listopada 2013 r. odbędzie się spotkanie międzynarodowej sieci bojowych związków zawodowych Czarno-Czerwona Koordynacja. Do Poznania przyjadą działacze i działaczki min. ze Szwecji, Hiszpanii, Włoch, Francji, Niemiec i Ukrainy.

Koordynacja spotyka się corocznie, aby rozwijać międzynarodową współpracę. Na spotkaniu omówiona zostanie sytuacja pracowników i ruchów pracowniczych w krajach pochodzenia delegatów/delegatek (zmiany w kodeksach pracy, ograniczanie prawa do strajku, mobilizacje przeciwko pogarszającym się warunkom pracy, niestabilności i programom oszczędnościowym). Koordynacja planuje też przygotować wspólne materiały promocyjne (wielojęzyczne plakaty) oraz zastanowić się nad formą wsparcia strajków i protestów poza Europą (min. w Tunezji, Meksyku, Bangladeszu).

W piątek (15.11) odbędzie się otwarty panel dyskusyjny tłumaczona na język polski. Sobotnie i niedzielne spotkanie (16-17.11) planowo odbędzie się w języku angielskim. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o kontakt: international@ozzip.pl.

Niech w Polsce chociaż

Niech w Polsce chociaż jeden strajk wygrają, a nie.

Ale o kogo ci chodzi?

Jeśli o Inicjatywę to zapraszam na strone www.ozzip.pl i tam można znaleść informacje dotyczące również strajków i sporów wygranych z pracodawcą. Np w HCP, Szpitalu w Bielsku/Biała, US w Opolu

A jest o wszystkich

A jest o wszystkich przypadkach lizania dupy politykom SLD i olewania własnych towarzyszy?

O! Przyznajcie się do

O! Przyznajcie się do sekcji z Bielska Białej. Fajnie.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.