Szczecin: protest przeciwko budowie fermy norek w gminie Nowogard

Kraj | Ekologia/Prawa zwierząt | Protesty

 1 14 maja 2011r. w Szczecinie na pl. Grunwaldzkim, Szczecińska Inicjatywa Wegańska zorganizowała protest przeciwko budowie fermy norek w gminie Nowogard. Aktywiści przez półtora godziny, w milczeniu, przy akompaniameńcie gitary akustycznej, prezentowali zdjęcia zwierząt z ferm futrzarskich oraz rozdawali ulotki.

Protestowali, bo chcą, aby zwierzęta były traktowane w sposób etyczny i sprawiedliwy. Protestowali, bo hodowla norki amerykańskiej to również szkodliwość dla środowiska oraz zagrożenie lokalnych gatunków zwierząt.

Również mieszkańcy pobliskich wsi Sąpolnica, Ostrzyca i Korytowo, protestują przeciw planom budowy śmierdzącej fermy. Jednak Burmistrz Nowogardu twierdzi, że jego rolą jest wyłącznie sprawdzenie, czy przedsiębiorca chcący pod Nowogardem wybudować fermę na 80 tysięcy norek spełni wymagania wynikające z przepisów. W praktyce władze miasta są w stanie skutecznie zablokować taką inwestycję.

Fermy norek amerykańskich są obozami zagłady dla niewinnych istot, które spędzają tam kilka miesięcy w ciasnych klatkach, zanim zostaną zabite. Zwierzęta te pozbawione są naturalnych warunków do życia. Często ranią się o kraty, a przez choroby psychiczne, wywołane brakiem przestrzeni i stresem, dokonują aktów kanibalizmu.

Polskie strony o tematyce anty-futrzarskiej:
http://antyfutro.pl/
http://futro.empatia.pl/
http://www.antysimple-cp.com/

Uwaga!!! W filmach są drastyczne obrazy:
http://vimeo.com/21628219
http://www.forbypels.no/video-fra-pelsfarmene

 2  3

Animacja:
http://www.youtube.com/watch?v=Jl0oVVxDhA4&feature=player_embedded#at=30

Mam nadzieję że do budowy

Mam nadzieję że do budowy fermy nie dojdzie, dobrze byłoby gdyby w życie weszła ta nowa ustawa o ochronie zwierząt, która przewiduje m.in. zakaz chowu zwierząt na futra i pod którą właśnie są zbierane podpisy.
Zachęcam do wydrukowania formularza podpisów ze strony http://www.koalicja.org.pl/, podpisania i odesłania do fundacji - co prawda wymagane 100tys już jest, ale im więcej tym lepiej.

video

Video dotyczące protestu: http://vimeo.com/23797898

Ustawa w tym akurat temacie brzmi dobrze.. ale zanim wejdzie do minie jeszcze dużo czasu.. i tak na prawdę nie wiadomo czy wejdzie.. a jak już wejdzie to jak ją przerobią politycy... Np. Pan Rajmund Gąsiorek jest chyba z PO a włada jedną z największych ferm w Europie.. to jest duża kasa i duży biznes...
Nie sądzę, że ta ustawa to zmieni.. choć byłoby wspaniale!
Oczywiście można protestować jeśli będą chcieli ominąć ten punkt ustawy!

Wiem jedno, żeby pomóc zwierzętom musimy być aktywni.

czyli lepiej żeby te

czyli lepiej żeby te zwierzęta pozyskiwać z natury?

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.