Ukraina: Neofaszysta szefem policji w Kijowie

Świat | Rasizm/Nacjonalizm | Tacy są politycy

Vadim Troyan, wice-dowódca Batalionu Azov i lider Zgromadzenia Socjal-Narodowego / Ukraińskich Patriotów został mianowany komendantem policji regionalnej w Kijowie.

Nominację otrzymał od nowego ministra spraw wewnętrznych, Arsena Awakowa. Według ministra, neofaszysta wykazał się profesjonalizmem w walkach przeciwko separatystom na wschodzie Ukrainy.

Organizacja Troyana, brała udział w walkach z policją podczas protestów na Majdanie w szeregach Prawego Sektora, którego pierwszym postulatem było przyjęcie jego członków w szeregi Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Szefostwo Zgromadzenia Socjal-Narodowego przebywało wówczas w więzieniu. Po obaleniu rządu, opuściło więzienia i nakazało swoim podkomendnym wystąpienie z Prawego Sektora, który przekształcił się w partię. Po wybuchu wojny Zgromadzenie Socjal-Narodowe powołało Batalion Azov w szeregach którego walczyli ukraińscy neofaszyści oraz ochotnicy z organizacji neonazistowskich z zachodu.

Przed nominacją na komendanta policji w Kijowie, Vadim Troyan został posłem z ramienia Frontu Ludowego Arsena Jaceniuka.

Źródło: http://www.facebook.com/aftermaidan

Popatrzmy na to z perspektywy Ukraińców

Gdyby zadać sobie trud i przyjrzeć się strukturze parlamentu ukraińskiego po wyborach, okazałoby się, że znaczna część partii wchodzących w jego skład ma bliższe lub dalsze związki z prawicą, w lżejszym bądź cięższym wydaniu. Taka specyfika pierwszych wyborów po rewolucji

Dezertero, zauważ

Dezertero, zauważ jednak,że taka najbardziej skrajna, jawnie faszyzująca prawica typu Prawy Sektor czy Swoboda dostała niewiele głosów jak na swą rolę w - nazwijmy rzecz po imieniu - zbrojnym przejęciu władzy...Za to jest dobrze zorganizowana, zdyscyplinowana, bezwzględna i i uzbrojona - zupełnie jak ich idole z UPA i SS Galizien...Terroryzuje ulicę i nie jako rządzi zza pleców prezydenta, który jest takim pragmatycznym liberalnym oligarchą bojącym się z nimi zadrzeć...

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.