Ukraina: Studenci nie chcą ministra edukacji z nacjonalistycznej partii Swoboda

Świat | Protesty | Rasizm/Nacjonalizm | Ruch anarchistyczny

Studenci z organizacji Akcja Bezpośrednia, od czasu protestów na Majdanie kontrolujący budynek Ministerstwa Edukacji w Kijowie zapowiedzieli, że nie zgadzają się na to, aby ministrem edukacji została Irina Fahrion z partii Swoboda i nie wpuszczą jej do środka.

Akcja Bezpośrednia uważa, za niedopuszczalne, aby osoba taka jak Irina Fahrion, która nie ma żadnego doświadczenia w zakresie edukacji i podczas swojej działalności jako deputowana w Radzie Najwyższej nie wykazała się żadnym zainteresowaniem tą kwestią, miała zostać ministrem edukacji.

Studencka Rada Koordynacyjna z Kijowa, Studencka Rada Koordynacyjna ze Lwowa, Związek Studentów "Akcja Bezpośrednia", Studencka Samoobrona, Ruch Obywatelski Відсіч oraz inne studenckie organizacje oświadczają, że nigdy nie zgodzą się na tę kandydaturę.

Źródło: http://direct-action.org.ua

coz

za szkaradne, paskudne, prawackie malpisko.

Wsparliście faszystowski pucz to macie...

Ten wspaniały "Euromajdan" made by CIA,zrealizowany ze wsparciem EU.Po raz kolejny już - tak jak w wypadku Arabskiej Wiosny wy tzw."Anarchiści" okazujecie się myślącymi życzeniowo oszołomami którzy marząc o "Wszechświatowej Rewolucji Anarchistycznej" i ignorując faktyczny rozkład sił społecznych i międzynarodowych wspieracie zacofańcze faszystowskie i fundamentalistyczne grupy zwyczajnych bandziorów którzy będą bardziej niż dotychczasowe reżimy gnębić i okradać lud. Romans z Michnikiem nie służy,stajecie się wbrew ideom które chcecie niby głosić tubą władzy i korporacji stojących za "demokratycznymi" przewrotami... Co to ma wspólnego z prawdziwym Anarchizmem ? Co to ma wspólnego z ideami jakie głosili np. Bakunin i Kropotkin ? Anarchiści idący ręka w rękę z państwem... Niżej upaść już nie można. Ciekawe czy mój wpis się pojawi.

Drobne zmiany w tkance

Drobne zmiany w tkance społecznej są lepsze niż ich całkowity brak, nie wierzymy w to że nowy układ sił zapewni zupełną sprawiedliwość ale przez fakt że rząd został uformowany niejako na oczach ludzi choć przez pewien czas będzie musiał spełniać ich prośby, choćby to był tylko ułamek góry potrzeb.

w tym przypadku zmiany będa

w tym przypadku zmiany będa ale co najwyżej na gorsze

Jest wniosek Ukrainy o pomoc Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Szefowa MFW Christine Lagarde zapowiedziała, że wkrótce do Kijowa uda się misja techniczna

Międzynarodowy Fundusz Walutowy już wcześniej wspomagał Ukrainę. Jeszcze w czasie rządów prezydenta Janukowycza oferował wraz Unią Europejską 15 mld dolarów kredytów, ale obwarowanych wymogami przeprowadzenia reform.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1063249,Ukraina-prosi-o-pomoc-MFW...

po tych "reformach" z tkanki społecznej nic tam nie zostanie kolego
o "spełnianiu prośb" (prośby - tyle zostało z "rewolucji", szybko poszło) też możesz zapomnieć
już zaczęli gadkę o "niepopularnych decyzjach" i że poziom życia spadnie itd. Ale jeśli w tym momencie liczysz na to, że to wywoła kolejne protesty to możesz się zdziwić, ludzie będą już tak zniechęceni że długo nie będzie protestów. Myśmy to już przerabiali.

Ty za to masz rewolucyjne

Ty za to masz rewolucyjne poglądy, wspierając wszystkich dyktatorów świata. Wiadomo, system jest dobry, tylko ludzie głupi i źli, dali się omotać CIA.
Gdyby Bakunin i Kropotkin mieli takie jak ty poglądy, to lizali by dupę carowi uznając rewolucjonistów za agentów Ameryki, biedny, żałosny paranoiku...

"rewolucjoniści"

"rewolucjoniści" :))))))
ani Bakuninowi ani Kropotkinowi nawet przez chwilę by do głowy nie przyszło żeby się przyłączać do jakichś prawicowców. To znaczy rozumiesz, że prawicowa koalicja konserwatywnych neoliberałow i nacjonalistów doszła tam właśnie do władzy?

co do tego kto tym wszystkim steruje to jest pół na pół - UE i USA, jeszcze wszystkich ofiar pewno nie pochowano a MFW juz tam jedzie.

Nie deklarowanie się po żadnej stron...

Jestem przeciw deklarowaniu się również po stronie dyktatorów.Zarzucasz mi wspieranie dyktatorów ? Kto tu jest żałosnym paranoikiem i kłamcą ? Sprawą Anarchistów jest być przeciw jednym i drugim,kompromisy w celu dorwania się do koryta czy jakkolwiek to nazwą sprzedajne prostytutki polityczne udające Anarchistów to są dla wyznawców Lenina i innych komuchów.Anarchista nie będzie wspierał ani Janukowyczów ani Majdanowców,ani Bractwa Muzułmańskie.Anarchista będzie konsekwentnie przeciw Państwowcom.I tego nas uczyli Kropotkin,Bakunin i inni. Jak pisał Bakunin:

"Oświadczamy, że jesteśmy wrogami WSZELKIEJ rządowej, państwowej władzy, wrogami ustroju państwowego w ogóle, i sądzimy, że lud może być tylko wówczas szczęśliwy i wolny, gdy sam stworzy swoje życie, gdy sam zorganizuje się od dołu ku górze poprzez samodzielne i całkowicie swobodne zrzeszenia, bez żadnej oficjalnej kurateli."

A Kropotkin powiedział: "Państwo jest (...) czynnikiem które w ciągu całej swojej historii, służyło dla przeszkadzania jednoczenia się ludzi, dla paraliżowania inicjatywy miejscowej dla tłumienia istniejących wolności i zabijania w zarodku nowych. Wiemy przy tym, że organizacja, która ma już za sobą parę stuleci istnienia i która silnie ukształtowała się w pewną formę, w celu wypełnienia w dziejach określonej roli, nie może przystosować się do odegrania roli biegunowo przeciwnej"

Wszelkie zatem sojusze z Państwowcami (a już zwłaszcza z tymi którzy są bardzo daleko od naszych ideałów) z definicji są zdradą Anarchii...

Co z tego,że oni "walczą z reżimami" ? Oni walczą,by obecny reżim zastąpić swoim.
Kompromisy z nimi prowadzą tylko do skorumpowania i obezwładnienia ruchu...

Dlaczego

nie chcą ? i kim są studenci
Może mi ktoś wyjaśnić ten optymistyczny news ?

Powód jest oczywisty.

Powód jest oczywisty. Swoboda to partia nacjonalistyczna z frakcją faszyzujących oszołomów w swoich szeregach.

Bobrze powiem wam

szczerze co ja o tym myślę
Myślę że nagły wybuch zamieszek w takim miejscu jak Ukraina wskazuje
na działanie sił nad przyrodzonych.
Na Ukrainie konflikty społeczne były wyciszone (jak u nas)
nie ma masowych dobrze zorganizowanych radykałów, niby są nacjonały
ale to i tak jest wbrew pozorom mniejszość reszta ich klakierów nie rusza
się zza komputera (jak u nas).
I co się stało ? Masakra
Siły nadprzyrodzone nie jeden rząd już na świecie obaliły a teraz do kolekcji dodały Ukraine
a to czy ministrem edukacji czy lol premierem będzie Adolf czy Adolfina nie ma żadnego znaczenia
po to tylko przedstawienie dla "mass" polityke i tak robi się pod stołem
Pani spali kilka książek, zmieni listę lektur, premier klaśnie jakieś uchwały anty emigracyjne wprowadzą ale co z tego bo kto emigruje na Ukrainę ?
Żadnej nocy kryształowej nie będzie, a oni zamiast się martwić kto będzie im książki do czytania oragnizować
powinni sobie zapasy artykułów pierwszej potrzeby robić bo jak im Ruskie czołgi pod dom wjadą
to edukacja będzie ich najmniejszym zmartwieniem.
Rewolucja na Ukrainie - śmiechu warte
Takie rzeczy się nie zdarzają - takie zadymy są albo poprzedzone
długim i widocznym konfiktem społecznym albo najazdem radykałów np protestami czy czymś takim
ale na pewno nie niepodpisaniem umowy stowarzyszeniowej z EU

no jak to, przecież

no jak to, przecież pisaliście że na majdanie nacjonaliści to margines, że pełno anarchistów i w ogóle, a tu teka ministra dla faszystki, i to pewnie nie koniec, oj naiwniacy...

:)

Twoje anarchistyczne wywody prowadza do tego co mamy - więc 40 lat anarchizmu teoretycznego (bo na Bakunina to ty mi nie wyglądasz;) Z Michnikiem wymyśliłeś te teorie spiskowe a zapomniałeś że solidarność w swoich złotych czasach też brała pomoc od usa-cia :) Lubimy wspominać solidarnościowy bunt przeciw władzy milicji komunie totalitaryzmowi. Tylko, że uczciwi działacze przewracają się dzisiaj w grobach gdy teraz patrzą na to, jak zostały zniweczone szlachetne ideały obywatelskiego społeczeństwa i jak Polacy upadli z komunistycznego bagna i wpadli w bagno kapitalistyczne. Co do panstwa. No ale chciałbyś żeby policja uchroniła Cię przed spaleniem żywcem na skłocie przez nazi-bandziorów i płacisz podatki itd. więc nie wiem co by powiedział na to Bakunin. On lubił jeżdzić na barykady więc może na majdanie tez by sie pojawił skoro to jedyne barykady w europie. Polacy zbuntują się za 50 lat a Ty nie bedziesz mial siły. Jak przez ten czas, przez przyszle 50 lat od dzisiejszego dnia bedziesz propagował wolnościowe ideały ?

nacjonaliści dostali

nacjonaliści dostali więcej ministerstw

poza tym podobno większość protestujących nie popierała partii opozycyjnych czyli Batkiwszczyny, Udaru i Swobody - tak twierdzili ci którzy się podniecali zamachem stanu na Ukrainie
No to zobaczymy czy popierała czy nie tzn czy protesty będą trwać dalej

z innych ciekawych informacji, z nowego rządu wycięto przedstawicieli Udaru (Kliczki), zgodnie z wcześniejszymi poleceniami z Waszyngtonu:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-kim-sa-kandydaci-na-stanowiska-w...

nagranie które wyciekło wcześniej:

Rozmowę, zamieszczoną anonimowo na portalu we wtorek, Reuters omawia w czwartek. Nie wiadomo, kiedy dokładnie się odbyła. Asystent sekretarza stanu USA ds. Europy i Eurazji Victoria Nuland mówi ambasadorowi Geoffrey'owi Pyattowi, że nie sądzi, by Witalij Kliczko - były bokser, jeden z przywódców ukraińskiej opozycji - powinien wejść do nowego rządu Ukrainy. "Nie sądzę, żeby to było potrzebne. Nie sądzę, że to dobry pomysł" - dodaje.

http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ro...

plan dla Ukrainy czyli terapia szokowa

Trzeba będzie podejmować decyzje niepopularne, które naruszą obecną sytuację ekonomiczną wielu obywateli. Trzeba będzie urynkowić ceny energii i gazu. A to się nie będzie wielu ludziom podobało. Oberwą za to rząd i ministrowie. Przebudowa systemu nie jest prosta, a ludzie, którzy nie mieli nigdy do czynienia z administracją, pewnie będą mieli problemy - mówiła w TOK FM Jagienka Wilczak o ogłoszonym składzie rządu zaufania narodowego na Ukrainie.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,15532858,Ukrainski_rzad___Jaceniuk_be...

z historii należy się uczyć, szkoda że ukraińscy anarchiści i niektórzy polscy mają inne zdanie na ten temat

Kolesie z Prawego Sektora i

Kolesie z Prawego Sektora i Swobody obejmują resorty siłowe a ci się będą bawić edukacją. Kto będzie miał bron i organizacje ten wygra.

A pamiętam jak to redakcja

A pamiętam jak to redakcja CIA wypominała tu, komuchy demonstrowali razem z MW przeciwko wstąpieniu Polski do NATO. Widocznie tylko anarchiści mogą współpracować z faszystowskim ścierwem...

Trochę nie na temat ale

Trochę nie na temat ale myślę, że warto w tym momencie zwrócić uwagę na opinie prezentowane w polskich mediach i ich wyraźnie stronniczy charakter. "Majdan" był (i jest) przedstawiany jako oddolna inicjatywa społeczna - według opinii telewizyjnych "ekspertów" wszyscy "protestujący" walczyli o demokrację, podjęli walkę z "tyranią", etc. Ale już obecne wydarzenia na Krymie relacjonowane są raczej chłodno a "eksperci" wskazują, że wszystko jest inspirowane przez Rosję a uczestnicy tych zajść to bliżej nieokreślone uzbrojone osobniki (w domyśle chuligani, bandyci, najemnicy). Zwrot o 180 stopni. A przecież oba te wydarzenia są tylko drobnym epizodem w trwającej od jakiegoś czasu wojny pomiędzy "zachodnim kapitałem" a "rosyjską oligarchią".... Właściwie to mnie nawet trochę dziwi, że Ukraińcy zachowują się tak żywiołowo - powinni się cieszyć, że u nich jest jakaś oligarchia, bo w Polsce nawet tego nie ma, są tylko przedstawiciele potężnych grup kapitałowych z Nowego Jorku, Londynu czy Berlina... :D

do władzy doszli już nie

do władzy doszli już nie tylko nacjonaliści ze Swobody ale stricte faszystowskie grupy z tzw prawego sektora i to w MSW

In order to stay in power, Yulia Tymoshenko’s team will have to appease the far rightists, the Right Sector in particular. Two such attempts have already been made – the fascists who had been imprisoned in cases not related to the Maidan were released after the enactment of the according law in the Parliament. New Interior Minister Arsen Avakov has promised to introduce representatives of the RS in his ministry. Now we’ll be able to call the cops “Nazis” with a good reason. But Batkivshchyna is clearly frightened of such a passionate and uncontrolled element in power. So they will try to get the far-right on the hook, not only by buying but also by tying them with blood. Right Sector dreams of settling old accounts with subcultural anti-fascists, so they were carefully supplied with the Security Service or police dossiers containing personal data. Probably in the near future the authorities will close their eyes to violence against the left or racist attacks, but will recall it a few months later, when they will need an excuse to reign in the uncomfortable allies.

http://avtonomia.net/2014/02/27/fifty-shades-brown/

osoby które tu wyzej piszą, że po upadku Janukowycza coś się zmieni na lepsze bo to był dyktator, sa całkowicie oderwane od rzeczywistości.

Centroprawica będzie kontrolować gospodarkę i wprowadzi swoje neoliberalne "reformy" a skrajna prawica dostaje takie rzeczy jak edukacja i resorty siłowe. Reżim Pinocheta bis się tu szykuje chociaz może nie tak krwawy

jak czytam komentarze ludzi z redakcji CIA to mam ochotę walić głową w ścianę, serio wierzycie w to wszystko co pisaliście od początku tych protestów?

Bakuninowi w życiu by nie

Bakuninowi w życiu by nie przyszło do głowy by wypełniać niemieckie polecenia i tenże scenariusz podboju. To nie żadna rewolucja socjalna tylko przewrót polityczny w którym ludzie zostali potraktowani jak narzędzia i mięso armatnie.

Na przykładzie Ukrainy

Na przykładzie Ukrainy widać ,ze władze można obalić ,ale na nic dobrego to się nie zda jeżeli ludzie nie są odpowiednio zorganizowani oddolnie i sami nie wiedzą czego dokładnie chcą.

niestety ci akurat wiedzą

niestety ci akurat wiedzą czego chcą - prawicowych partii u władzy przez które są organizowani odgórnie Tym się różni zamach stanu od rewolucji

Dmitro Jarosz szef

Dmitro Jarosz szef naziolskiej organizacji Tryzub i Prawego Sektora został sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego, ktoś coś okupuje z tej okazji?

ciekawe czy na nowej

ciekawe czy na nowej Ukrainie takie instytucje jak Centrum Polityczne im. Josepha Goebbelsa będą już oficjalnymi urzędami państwowymi

In 2004 party leader Tyahnybok was expelled from the Our Ukraine parliamentary faction for a speech calling for Ukrainians to fight against a "Muscovite-Jewish mafia."[39][48] Svoboda advisor Yuriy Mykhalchyshyn established a "‘Joseph Goebbels Political Research Centre" in 2005, later changing "Joseph Goebbels" to "Ernst Jünger."[2] Mykhalchyshyn wrote a book in 2010 citing works by Nazi theorists Ernst Röhm, Gregor Strasser and Goebbels.[48][91][111] Elsewhere Mykhalchyshyn referred to the Holocaust as a "period of Light in history".[112]

http://en.wikipedia.org/wiki/Svoboda_(political_party)

oświadczenie KRAS-IWA i

oświadczenie KRAS-IWA i innych internacjonalistów

w skrócie: na Ukrainie walczą ze sobą dwie oligarchiczne kliki przy czym jedna z nich posłużyła się skrajną prawicą do dokonania zamachu stanu w Kijowie i wezwała na pomoc zachodnich mocodawców a druga wezwała na pomoc mocodawców z Rosji co moze skończyć się III wojną światową

Declaration of Internationalists against the war in Ukraine

WAR ON WAR!
NOT A SINGLE DROP A BLOOD FOR THE “NATION”!

The power struggle between oligarchic clans in Ukraine threatens to escalate into an international armed conflict. Russian capitalism intends to use redistribution of Ukrainian state power in order to implement their long-standing imperial and expansionist aspirations in the Crimea and eastern Ukraine where it has strong economic, financial and political interests.

On the background of the next round of the impending economic crisis in Russia, the regime is trying to stoking Russian nationalism to divert attention from the growing workers' socio-economic problems: poverty wages and pensions, dismantling of available health care, education and other social services. In the thunder of the nationalist and militant rhetoric it is easier to complete the formation of a corporate, authoritarian state based on reactionary conservative values and repressive policies.

In Ukraine, the acute economic and political crisis has led to increased confrontation between "old" and "new" oligarchic clans, and the first used including ultra-rightist and ultra-nationalist formations for making a state coup in Kiev. The political elite of Crimea and eastern Ukraine does not intend to share their power and property with the next in turn Kiev rulers and trying to rely on help from the Russian government. Both sides resorted to rampant nationalist hysteria: respectively, Ukrainian and Russian. There are armed clashes, bloodshed. The Western powers have their own interests and aspirations, and their intervention in the conflict could lead to World War III.

Warring cliques of bosses force, as usual, force to fight for their interests us, ordinary people: wage workers, unemployed, students, pensioners... Making us drunkards of nationalist drug, they set us against each other, causing us forget about our real needs and interests: we don`t and can`t care about their "nations" where we are now concerned more vital and pressing problems – how to make ends meet in the system which they found to enslave and oppress us.

We will not succumb to nationalist intoxication. To hell with their state and “nations”, their flags and offices! This is not our war, and we should not go on it, paying with our blood their palaces, bank accounts and the pleasure to sit in soft chairs of authorities. And if the bosses in Moscow, Kiev, Lviv, Kharkiv, Donetsk and Simferopol start this war, our duty is to resist it by all available means!

NO WAR BETWEEN “NATIONS” – NO PEACE BETWEEN CLASSES!

KRAS, Russian section of the International Workers Association

Internationalists of Ukraine, Russia, Moldova, Israel, Lithuania

Anarchist Federation of Moldova

Fraction of the Revolutionary Socialists (Ukraine)

The statement is open for signature

http://www.aitrus.info/node/3608

Syf, syf i jeszcze raz syf

Cała ta "rewolucja" to próba zmiany międzynarodowego układu sił. Biedni frajerzy na majdanie (ci z lewa i ci z prawa) sami nie wiedzą kto nimi sterował. Pytanie jaki będzie efekt, bo jak na razie wszystko wskazuje że Putin się wzmocni, a USA, UE i NATO okażą się gówno warte.

3x syf, tak, ale...

Z tym pierwszym, a zwłaszcza z drugim zdaniem się zgadzam. Ale niekoniecznie to Putin się wzmocni. Jeśli zdoła przy tym wciąż kontrolować Syrię, a przez Syrię Iran, a przez Iran zasoby ropy i stosunki z Chinami, to się wzmocni. A jeśli nie, to nawet jakby mu cała Ukraina przypadła w udziale, w rezultacie przybliży się bardzo do konfliktu z Chinami. Tak to w skrócie wygląda. Póki co, na bliższą metę wydaje się że tylko Niemcy i USrael zyskują. I to oni od początku wspierali ten cały euromajdanek... A 'zabawne' jest to, że Putin, doskonale sobie zdając sprawę z roli Mossadu, CIA itd. w tym wszystkim, publicznie mówi o prowodyrach z Polski i Litwy. Jak już się sytuacja ma rozkręcić do rozmiarów jakieś większej wojny, to dobrze przygotowywać preteksty do kolejnych przejęć.

:D

bądź sługusem systemu, bo jeśli będziesz chciał podnieść rękę na władzę, to będzie oznaczało, że jesteś sterowanym marnym narzędziem w rękach obcych mocarstw. Takie myślenie mnie nie przekonuje. Za to rozumiem ludzi tj. dawną solidarność, że zdarzają się takie momenty w historii, kiedy chcą przeciwstawić się władzy. Za wcześnie żeby wyrokować co stanie się dalej z Ukraińcami. Pewne jest to, że tak oni jak i każdy inny naród nie powinni nigdy zaprzestawać walki.

najnowsze rewelacje

najnowsze rewelacje propagandy ukraińskiej i polskiej prawicy - na Ukrainie nie ma faszystów

Jaceniuk: Na Ukrainie nie ma faszystów
Arsenij Jaceniuk, premier Ukrainy, w rozmowie z „Rzeczpospolitą” powiedział, że wszystko co jest przekazywane temat sytuacji na Ukrainie przez rosyjskie media, to kłamstwo. Polityk odpierał zarzuty, które są kierowane pod adresem nowego rządu.
http://www.wprost.pl/ar/438767/Jaceniuk-Na-Ukrainie-nie-ma-faszystow/

przypomne, że ukraińscy anarchiści pisali, że 30% majdanowców o faszyści, a Swoboda jest w kolicji rządzącej
znamy to z Polski, to nie faszyści tylko "patrioci"

Faszystą jest Putin

a ludzie mają odwagę obalać władców. Buntowników jest mało, ale za 100 lat będzie ich więcej i za następne 100 lat jeszcze więcej. Za 300 lat będzie ich tak wielu, że stanął się o wiele trudniejszym problemem do okiełznania niż dzisiaj.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.