Ukraina: Akcja solidarnościowa z Aleksandrem Kolchenko

Świat | Represje | Ruch anarchistyczny

W środę, 26.11.2014 grupa działaczy anarchistycznych zorganizowała pikietę solidarnościową z obchodzącym tego dnia urodziny, Aleksandrem Kolchenko.

Akcja odbyła się pod konsulatem rosyjskim w Kijowie. Kolchenko jest anarchistą z Krymu, aresztowanym przez FSB pod sfałszowanymi zarzutami o terroryzm i przynależność do Prawego Sektora.

Kolchenko przebywa w Moskiewskim Areszcie Lefortowo, nadal znanym RF FSB SIZO (areszt przed sądowy Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej – tłum.). Jest to trudno dostępne więzienie o zaostrzonym rygorze bezpieczeństwa.

Przebywa tam nielegalnie, gdyż podobnie jak trzech innych więźniów, jest obywatelem Ukrainy, a nie Rosji. Według Kolchenki, zarzuty skierowane pod jego adresem mają za zadanie "udowodnić" obecność Prawego Sektora na Krymie i uzasadnić w ten sposób aneksję tego terytorium.

W kwestii formalnej

Jako osoba zameldowana na Krymie, jest jednak obywatelem Federacji Rosyjskiej, do której Krym został włączony decyzją parlamentu tej do niedawna autonomicznej republiki w ramach państwa ukraińskiego, etnicznie, kulturowo, bardziej rosyjskiej niż jakiejkolwiek innej...Mało prawdopodobne aby jacyś naziole z Prawego Sektora nie próbowali działać w podziemiu na Krymie,ale nie trzeba tego udowadniać aby usprawiedliwić powrót półwyspu do macierzy. Najlepiej to uzasadnienia wola szerokiego ogółu mieszkańców, którzy raczej słabo, albo wcale nie utożsamiali się z Ukrainą, bliżej im było do Rosji jeszcze przed banderowskim puczem - wiem co mówię, bo byłem tam wielokrotnie i już 2010 usłyszałem tam na początku pobytu,że KRYM TO NIE UKRAINA... No a po puczu ewidentnie nie chcieli być obywatelami drugiej kategorii w jawnie i histerycznie antyrosyjskim Banderlandzie. Dzięki szybkiemu wsparciu ze strony Rosji nie doszło tam do masowych mordów takich jak w Odessie ani do wojny domowej jak w Donbasie.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.