Egipt: Nowe - stare władze i czkawka lewicowych kolaborantów

Świat | Militaryzm | Tacy są politycy

Nowy prezydent Egiptu, Mohammed Mursi z Bractwa Muzułmańskiego, wspierany przez trockistowskich Rewolucyjnych Socjalistów powiązanych z Socialist Workers Party mianował nowe władze. Przykład? Członek rady wojskowej Mubaraka, Hussein Tantawi został mianowany Ministrem Obrony.

Trockiści nawoływali do popierania Bractwa Muzułmańskiego jako rewolucyjnej siły mającej za zadanie utrzymanie faszystowskiego stronnictwa Mubaraka z dala od władzy. Wiele wskazuje na to, że czeka ich czkawka. Nie po raz pierwszy. Egipscy trockiści byli już prześladowani przez islamistów, którzy podobnie jak anarchistów sprzedawali ich władzom. Później postanowili poprzeć "rewolucyjną awangardę proletariatu" żeby ta nadała wiele stołków starym aparatczykom.

Radzimy śledzić rozwój wydarzeń w Egipcie i obserwować jak rozwija się "nowoczesne demokratyczne państwo dla wszystkich Egipcjan, muzułmanów i chrześcijan".

Oburzeni wyjda na ulice

mysle ze niedlugo ludzie beda chcieli przejac ulice. Przeciez te miliony osob co protestowaly przeciw Tantaniemu, m.in. podczas mojego pobytu w Egipcie i moich obserwacji na demonstracjach i okupacjach, nie odpuszcza Tantaniemu i bractwu, ktore bylo mniejszoscia w protestach starajac sie przejac rewolte. Z jednej strony dobrze ze tak sie stalo, gdyz wiecej ludzi przejze na oczy i zobaczy, ze wybory nic nie zmieniaja na lepsze, a stary rezim powraca do wladzy.... ciekawie sie zapowiada

Ta, śmierdzi starym tekstem

Ta, śmierdzi starym tekstem autorstwa WJ "A co motłoch myślał? Że te zmiany to dla nich robiliśmy?". Zaraz się okaże, że z wojskowej dyktatury przeszli do wojskowego terroru. Zresztą to było do przewidzenia, już po pierwszych plotkach o powiązaniu powstańców z Al-Kaidą.

jakich powstańców? Z jaką

jakich powstańców? Z jaką Al Kaidą?
Wcześniej tam nie było wojskowej dyktatury tylko cywilna dyktatura Mubaraka

nie tylko trockiści, to

nie tylko trockiści, to jest szersza koncepcja wśród państwowej lewicy polegająca na tym, że się popiera każde państwo które jest przeciwko USA (nawet jak w tym kraju jest o wiele gorzej) Iran jest przeciwko USA no to popierają Iran chociaż władze tam mordują lewice. Rosja jest przeciwko USA no to popierają Rosje chociaż Putin też represjnuje lewice a kapitalizm tam jest rodem z XIX wieku itd

"Putin też represjnuje

"Putin też represjnuje lewice a kapitalizm tam jest rodem z XIX wieku itd"
Ja bym raczej powiedział, że represjonuje opozycję, a to, że oficjalnie nazywają siebie 'centrum' nie znaczy, że tacy są.

To porównanie z XIX wiekiem jest słabe. Nie ma skrajnego wyzysku, a mimo, że większość ludzi żyje skromnie, to nikt tam nie przymiera głodem. Nikt też nie jest zamęczany czy przymuszany do pracy, tak jak to było w czasach rozwoju przemysłu czy później aż do śmierci Stalina. Zupełnie nie te czasy, nie te potrzeby, ani poziom życia i zautomatyzowania produkcji.

Putin (a właściwie Jedna

Putin (a właściwie Jedna Rosja) to nie centrum, tylko konserwatyzm. Wyzysk jest akurat skrajny tak jak i podziały, gdzie jest skrajna bieda i skrajne bogactwo. A głoduje wielu ludzi, samych bezdomnych dzieci jest 5 milionów. Przy rządzących w Rosji polscy wyznawcy neoliberalizmu to miłośnicy równości

W Rosji jest już 5 milionów bezprizornych, czyli bezdomnych dzieci. Te szokujące dane ogłosiła Federalna Agencja ds. Młodzieży. Większość z nich zajmuje się drobną przestępczością.

http://fakty.interia.pl/swiat/news/szok-5-milionow-rosyjskich-dzieci-zyj...

Jeśli chodzi o zamęczanie to sie dowiedz o działaniach milicji na ulicach albo o więzieniach

głupota niektórych "lewicowców" jest porażająca

Pewnie tych w Syrii teraz

Pewnie tych w Syrii teraz lewicą będziecie nazywać :D

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.