Egipt: Starcia pod Ministerstwem Obrony w Kairze

Świat | Protesty | Represje

Ponad 300 aresztowanych po starciach z siłami bezpieczeństwa, dwie osoby zabite i ponad 300 osób, które ucierpiały od granatów z gazem łzawiącym, strzałów z broni palnej i kamieni, to bilans piątkowych demonstracji i starć pod kairskim Ministerstwem Obrony. Wśród aresztowanych jest dziewięciu dziennikarzy.

Prokuratura wojskowa ogłosiła, że "zatrzymani pozostaną w areszcie przez 15 dni, do zakończenia dochodzeń". 50 spośród aresztowanych zatrzymano w meczecie, w pobliżu Ministerstwa Obrony, gdzie się schronili po demonstracji.
Wojsko ustanowiło w dzielnicy rządowej Abasija, gdzie znajduje się Ministerstwo Obrony, lokalną godzinę policyjną od 23. do 6 czasu lokalnego.

Demonstranci zgromadzeni w piątek pod ministerstwem, głównie młodzież - ich liczbę agencje oceniają na kilkaset, a w pewnych momentach miało ich być nawet kilka tysięcy - domagali się poprzedniego dnia ustąpienia Tantawiego, przewodniczącego Najwyższej Rady Wojskowej. (PAP)

2 milionowe demo

3 tygodnie temu odbyla sie 2 milionowa demonstracja antyrzadowa, o ktorej zapomnialem napisac, a dowiedzialem sie w Sudanie z wiadomosci telewizyjnych przetlumaczonych mi przez lokalnego pana na angielski. Wrze w Egipcie, wrze. pozdro

Amr Musa, jeden z

Amr Musa, jeden z kandydatów na prezydenta były sekretarz generalny Ligi Arabskiej i minister za Mubaraka wzywa do walki z anarchistami z ruchu 6 kwietnia

http://today.almasryalyoum.com/article2.aspx?ArticleID=337157

po arabsku -> google translate

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.