Egipt: Wojsko przejęło władzę

Świat | Tacy są politycy

Po licznych demonstracjach przeciwników rządu Mursiego na placu Tahrir liczebnie sięgających kilkunastu milionów wojsko aresztowało prezydenta, pro-rządowych dziennikarzy i przejęło władzę.

Mohammed Mursi do końca wzywał swoich zwolenników do stawiania biernego oporu wobec armii, która nie użyła tym razem przemocy wobec cywili. Jak zadeklarowali wojskowi, obejmują władzę do czasu wyborów. Na ulicach widać było dużo ludzi z flagami Egiptu wiwatujących na cześć wojska.

Polecamy poczytać jak wyglądało przejęcie władzy przez Mursiego.

Obawa.

Jeżeli władzę ponownie przejęli wojskowi obawiam się że sytuacja się powtórzy,znowu pojawi się nowy dyktator i będzie potrzebna trzecia rewolucja.I tak w koło Macieja..

Najpierw "arabska wiosna"

Najpierw "arabska wiosna" czyli niby rebelia przeciwko wojskowym rządom Mubaraka - której kibicowali europejscy lewacy, a teraz ludzie wiwatują na cześć armii, która pomownie przejmuje władze - i tym razem europejscy lewacy kibicują armii? Za jakiś czas pewnie wszyscy będą mieli pretensje do armii bo nie zechce oddać władzy, a tak być musi gdy jedna czwarta społeczeństwa popiera islamskich radykałów. Inne państwa, które dotknęła "arabska wiosna" mają dziwnie podobne problemy - lewacka niby rebelia przyniosła radykalne ograniczenia praw jednostki.

Wojsko już mianowało "prezydenta" (tak, ten został mianowany) a kurorty są bezpieczne... Cieszmy się!

Marzy mi się świat, w którym ludzie posługują się zdrowym rozsądkiem a nie boczą się na siebie za flagę jakiegoś koloru czy nazwę organizacji zawierającej jakieś tam słowo.... to marzenia, a w realu dziękuję wszystkim bogom wymyślonym przez ludzkość za to, że europejscy lewacy nie są w stanie wywołać rewolucji - jakoś nie uśmiecha mi się życie w ultrakatolickiej Europie, sorry.

Na chwilę obecną

Na chwilę obecną conajmniej 149 zabitych - http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-egipt-ustepuje-tymczasowy-wiceprezy...

Jeśli ktoś jeszcze wierzy, że "arabska wiosna" miała cokolwiek wspólnego z lewicowymi ideami czy choćby była w jakikolwiek sposób oddolną inicjatywą społeczeństwa to chyba powinien udać się do psychiatry.

Armia przejęła władzę

czyli stare wraca.Swoją drogą większość ofiar śmiertelnych ostatnich dni to zwolennicy prezydenta, czyżby "rewolucjoniści" z bezpieki podgrzewali atmosferę

Tu też ciekawie opisane

Tu też ciekawie opisane motywy (ciekawe czy zgodne z prawdą ?):
Irish Times donosi: „Zaniepokojenie armii tym jak prezydent Mohamed Mursi rządził Egiptem osiągnęło punkt krytyczny, kiedy głowa państwa wzięła udział w wiecu islamistów wzywających do świętej wojny w Syrii, podały wojskowe źródła. Mursi sam wezwał do interwencji zagranicznej w Syrii przeciwko Assadowi, co doprowadziło do ostrej odpowiedzi wojska, następnego dnia, podkreślającego, że jego rola ogranicza się tylko do ochrony granic Egiptu."
Czyżby Armia Egipska chciała uchronić swój kraj przed uwikłaniem go w wojnę ?

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.