Łódź: Prowokacje podczas demonstracji przeciwko ACTA

Kraj | Antyfaszyzm | Dyskryminacja | Protesty

W pobliżu łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego odbyły się dwie manifestacje przeciwników ACTA. W wyniku nieporozumienia wynikającego z faktu uznania przez jednego z organizatorów tęczowej flagi za afiszującą seksualność zdecydowano się na zorganizowanie dwóch równoległych demonstracji. Większa, ogłaszana na Facebooku i organizowana przez środowiska konserwatywne zebrała się przy Pasażu Schillera, druga, zwołana przez Łódzką Kooperatywę Spożywczą bezpośrednio przed wejściem do Urzędu Miasta.

Do pewnego momentu obie manifestacje współistniały bez zakłóceń, lecz część uczestników drugiej manifestacji zaniepokojona zachowaniem kilku podejrzanie wyglądających osobników, poprosiła o interwencję policjantów, którzy odmówili pomocy tłumacząc się bezsilnością w obecnej sytuacji. Po krótkiej chwili owe osoby przecięły kabel od agregatu zasilającego manifestację kooperatywy. Organizatorom udało się jednak przywrócić zasilanie i kontynuowano puszczanie muzyki. W tym czasie na "głównej" manifestacji w stadionowym rytmie wykrzykiwano hasła krytykujące zarówno ACTA jak i rzekomą "komunę" za nią stojącą.

Pod Urzędem Wojewódzkim po zakończeniu gry przez grupę samby, wolna przestrzeń została szybka zapełniona przez demonstrującą młodzież. Wykonywane przez nią pogo zostało szybko zakłócone przez środowiska prawicowe, które wykorzystało okazję do agresywnych przepychanek, w trakcie których zaatakowany został co najmniej jeden z uczestników demonstracji.

W późniejszym czasie środowiska prawicowe, wśród których nietrudno było rozpoznać licznych neofaszystów nieskutecznie próbowało zagłuszyć zebranych pod Urzędem, a po godzinie 19 zgromadzenie zostało rozwiązane, a demonstranci rozeszli się do domów.

Łódzką Kooperatywę

Łódzką Kooperatywę Spożywczą???? Mlodych Socjalistow raczej, przestancie bzdury pisac :)

Owszem, przez Kooperatywę.

Owszem, przez Kooperatywę. Inna sprawa, że oba środowiska są ze sobą mocno powiązane

"zostało szybko zakłócone

"zostało szybko zakłócone przez środowiska prawicowe"
Brzmi groźnie....
" agresywnych przepychanek, w trakcie których zaatakowany został co najmniej jeden z uczestników "
... a to brzmi tak, jakby jeden z drugim pogował... ;-)

Zrobiliście im zdjęcia tych prowokatorów?

Prawicowi idioci

krzyczący precz z komuną na tych protestach to poprostu szopka.Jakim kretynem trzeba być

Nie puszczamy tu naziolskich

Nie puszczamy tu naziolskich komentarzy, ale odwoływanie się do pomocy policji w takiej atmosferze społecznej należy faktycznie uznać za strzelenie sobie samobója. Trochę szacunku dla siebie, żebyśmy nie musieli się za was wstydzić.

Kontesracja, faszysty i inni debile

W Łodzi byly 2 manifestacje - jedna to faszole z ONR i MW a druga to Młodych Socjalistów

Ja od początku stanąłem z lewicowcami a konkretnie z Młodymi Socjalistami bo mam dość jebanych prawaków ktorym wolność jest potrzebna tylko po to by promować jakieś moralne duperele albo interesy wielkich burżujów. Z początku stanąłem obok kolesia zajmującego się kooperatywą spożywczą. temat mnie zainteresował. Koleś rozdawał ulotki to wzialem od niego połowe i mu pomagałem. Staliśmy tez koło agregata prądotwórczego i nagle koło nas zaczeli sie zbierac faszysci. Koles co rozdawał ulotki poszedł po pomoc a ja pilnowałem tego agregata przez kilka minut. Szkoda ze antify nie było to byłby spokoj bo prawaki mieli swoja ochrone. Prawaki raz probowali zajebac agregat ale skonczylo sie na tym ze kogos popchneli i spierdalali w podskokach. Przy okazji spotkalem kolesia z ktorym kilka lat temu byłem na koncercie Jona Andersona - typowo lewacka muza. Gadalismy se troche i bylo fajnie ale potem znowu przyszli faszysty i przecieli nam kabel. No to my w mig przenosimy agregat i odpalamy zapasowym kablem i skandujemy ze faszysci sa jak Tusk i ze NIE DAMY ODCIĄĆ SIĘ OD SIECI!

Najlepsze jest to ze 5 minut po tym jak faszysty przecieli nam kabel to zakonczyli swoja manifestacje i potem ludzie z ich manifestacji przyszli do nas gdzie do końca manifestacji czyli ok 19.05 bylo spokojnie wesoło i mega pozytywnie. Kompletnie nie rozumiem prawackiego myslenia: rozjebac konkurencje i odeslac potem do niej ludzi. No ale czego sie spodziewac po prawakach? A potem sie kurwa dziwia ze nie moga przekroczyc progu wyborczego a nawet podpisów zebrać. Żenua!

Zaproponowałem organizatorom z Młodych Socjalistów byśmy zaintonowali Międzynarodówkę to oni woleli nie prowokować Sad Jak jacyś debile krzyczeli "Przecz z komuną" to ja gwizdałem i krzyczałem JEBAĆ KORPORACJE!
Dzieciaki rodem z kontestacji, korwina i innych pajacow nie rozumieja ze akurat własnosc intelektualna nie istnieje dzieki czemu informacja spełnia warunek komunizmu ustalony przez Marksa:

Marks napisał/a:
Każdy według swoich zdolności, każdemu według jego potrzeb

Pasuje do informacji jak ulał. No ale korwinista czy inny prawak nie rozumie wiec pierdoli "Precz z komuną" chyba komuną mentalną w jego łbie.

Fajowo było jak z okien urzedu jakies biurwy wygladaly przez okno. Wtedy szedl jeden wielki gwizd, wyzwiska i haselka o pornolach i ostatniej kadencji. Podobno po manifestacji jakieś dzieciaki rzucały jajkami w urzad wojewodzki jak twierdza portale ale chuj to wie bo manifa skonczyla sie ok 19.10 a ja 10 minut pozniej polazlem na chate.

http://www.mlodzisocjalisci.pl/f/viewtopic.php?p=279569#279569

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.