Łódź: Nacjonaliści atakują obcokrajowców mówiących po rosyjsku

Kraj | Dyskryminacja | Rasizm/Nacjonalizm

Jak donosi Polska Times w Łodzi doszło do pierwszej napaści na tle narodowościowym. To odpowiedź na ewidentne nawoływanie do zamieszek na tle etnicznym praktykowane przez ONR. Świadczy o tym powyższa grafika. W czwartek o godzinie 18:00 grupa około 50 pseudokibiców (media opisały ich jako fanów ŁKS) zaatakowało klientów jednego z pubów.

Akcja była ewidentnie zorganizowana o czym świadczy fakt, że pod pub podjechał samochód. Klienci pubu zostali ciężko pobici. Według świadków porozumiewali się w języku rosyjskim.

Istnieje wiele celów takich zachowań. Rasistowscy kibice są świetnym narzędziem w rękach organizacji politycznych gdyż wykonują ich robotę nie obciążając im zanadto reputacji. Zawsze będą się mogli później odciąć i sprzedać na policję. Po 11.11.11 zrobił to Krzysztof Bosak. Sprzedał pseudokibica Legii, sympatyka ruchu narodowego głosząc na swoim blogu, iż był on "lewackim prowokatorem".

Budując za granicą wizerunek Polski jako rasistowskiego kraju ONR i podobne mu grupy będzie stwarzał wrażenie, iż jest dominującą siłą polityczną. Nie dajcie się prawicowym prowokacjom.

Poniżej pamiętna napaść nacjonalistów na parę posługującą się językiem niemieckim w centrum Warszawy dzień po Marszu Niepodległości.

http://www.youtube.com/watch?v=LCl7-d3TVoI&feature=plcp

Oto przyczynek do słynnej polskiej tolerancji

Medialna nagonka na niemieckich antyfaszystów, poparte szarżą prawicowego rekonstruktora oraz policji 11.11.Atak na obcokrajowców mówiących po niemiecku dzień później.

Co do rusofobi to nakręcają ją zarówno media głównego nurtu (które są prawicowe), jak i pisma skrajnej prawicy.Jest ona obecna w wystąpieniach polityków prawicowych partii parlamentarnych jak również prawicowej ekstremy.W tej sytuacji nacbole (nacjonalistyczni kibole) mogą się uważać za wyrazicieli Prawdziwych Polaków,oni zwani pieszczotliwie patriotycznymi kibicami.Nagonka na kibiców rosyjskich trwa min na forah historycznych które są znane z prawicowości.

Na forach historycznych jest

Na forach historycznych jest masa prawicowych krzykaczy. A na rusofobii jak najbardziej. Nie ma opcji politycznej, która nie budowałaby sobie kapitału. O dziwo polskim nacjonalistom nie przeszkadza bratanie się z serbskimi nacjonalistami, którzy są w bardzo dobrej komitywie z kremlem.

"...media głównego nurtu

"...media głównego nurtu (które są prawicowe)" - GW i TVN są prawicowe?

a jakie? bo na pewno nie

a jakie? bo na pewno nie lewicowe.

Ujowe są, bo świat nie

Ujowe są, bo świat nie dzieli się na prawicę i lewicę. Są jeszcze anarchiści i uje.

Jak widać nacjonalizm nie

Jak widać nacjonalizm nie tylko nic nie ma wspólnego z humanizmem ale i z patriotyzmem. Polska skonfliktowana z Rosją to polska słaba uzależniona od Niemiec i USA niemogąca sobie pozwolić na żadną niezależną politykę pozostająca w wasalnych stosunkach względem wielkiego brata. Dobre relacje z Rosją to silna pozycja w UE i poważny atut w stosunkach z USA. łatwo dojść komu zależy na słabej Polsce i czyje imperialne interesy ONR tu reprezentuje.

Patriotyzm to podstawa

Patriotyzm to podstawa nacjonalizmu. Patriotyzm nie jest niczym innym jak miłością do państwa. Każdy kraj, który wymieniłeś jest wasalem korporacji. Nie ważne czy państwo jest silne czy słabe, sytuacja jego mieszkańców jest taka sama.

To jest twoja definicja

To jest twoja definicja patriotyzmu - przyjmij ze nie wszystkich przekonywująca. Państwa istnieją dłużej niż korporacje. Istnieją patriotyzmy bez państw (choćby basków) i państwa nienarodowe (np: Szwajcaria) więc nie upraszczaj by nie być prostackim. Sytuacja mieszkańców niestety nie jest taka sama - zwykle nawet najniżej usytuowani odnoszą korzyści z powodów bycia obywatelami imperiów to wynika z kapitalistycznego podziału pracy. Jakim wasalem korporacji jest Rosją? jakim Chiny? Mniej ideologi więcej rzeczywistości. Mamy bowiem do czynienia z imperialną fazą kapitalizmu i z konfliktem imperialnym. Korporacje są mieczem a nie nawet rękom imperiów i mogą być jak każde narzędzie wymienione i nie zmieni to istotnie opresyjności państw.

pełna zgoda

O ile patriotyzm w fazie narodowo-wyzwoleńczej może być zrozumiany (np.Baskowie,Irlandczycy) o tyle patriotyzm państwowy przekształca się w nacjonalizm.Państwa kapitalistyczne wykorzystują szał narodowy (np. w formie solidaryzmu) aby w interesie warstw uprzywilejowanych negować sprzeczności klasowe.

patriotyzm jest na pewno tym

patriotyzm jest na pewno tym czego państwa gorąco oczekują od swoich poddanych, obywateli, niewolników czy jak wolicie...

przy czym mamy tu konflikt

przy czym mamy tu konflikt starych patryjotyzmów z nowym Europejskim. Ten nowy reprezentuje Palikot. Było to widać gdy tłumaczył jakimś łysym dlaczego Europa musi się jednoczyć ... bo zagraża jej Brazylia, Chiny , Rosja itd...

Na 11 czerwca na Euro Tour

warto przygotować jakąś ulotke potępiającą rusofobie, szowinizm zarówno prawicy jak i ekstremy prawicowej

jak do dobrze że jestem normalny

nie przeszkadzają mi "rosjanie", "niemcy" in.

Co to znaczy, że "doszło

Co to znaczy, że "doszło do pierwszej napaści na tle narodowościowym"? To pierwsza tego typu napaść w historii ludzkości, Polski, miasta Łodzi, serwisu Polska Times?

Czy autor njusa mógłby wskazać fragment "artkułu źródłowego" w Polska Times (lub inne źródło) informujący o narodowościowym/etnicznym/nacjonalistycznym charakterze zajścia?

Huja prawda!!!

Sorry, ale ten news jest naprawdę po huju. Zaatakowani kibice to byli zgodowicze Widzewa z CSKA Moskwa, więc w tym wypadku kontekst narodowościowy naprawdę miał znaczenie drugorzędne. Sugerowałbym nie popadanie w histeryczny ton charakterystyczny dla mainstreamowych mediów i rzetelniejsze sprawdzanie informacji, bo takie posty tylko są pożywką dla nacków, którzy podjudzają kibiców przeciwko nam.

Źródło?

Źródło? Skąd wiesz jakiemu klubowi kibicowali? Może sam ich nawalałeś?

co za bzdura!

A miałem CIA za wiarygodne zrodlo informacji,ale widze ze łykaja całkiem niezle neoliberalna papke serwowana w mediach.Cały ten tekst to żalosna propaganda;)CIA dolacza sie do rzadowej nagonki na kiboli.Niedługo wyjdzie ze wszyscy kibice to jacys nazistowscy bojówkarze,a tak naprawde 90% kibiców ma zupełnie wyjebane na ideologie,zalezy im tylko na swoim klubie.I btw.Sam jestem kibicem Poloni i mam poglady antyfaszystowskie wiec nie piszcie bzdur ze wszyscy kibice to rasisci.A co do artykułu:Kibole Widzewa i Cska ktorzy maja zgode imprezowali w knajpie na ełkaesiackim osiedlu.Wpadł ŁKS i ich obił.No ale dla was to pewnie narodowosciowe czystki;)

A gdzie ktoś napisał, że

A gdzie ktoś napisał, że wszyscy kibice to rasiści? Oczywiście, że to są narodowe czystki do których nawołuje ONR.

"Rasistowscy kibice są świetnym narzędziem w rękach organizacji politycznych gdyż wykonują ich robotę nie obciążając im zanadto reputacji." - mówimy o tej mniejszości. Nie piszemy, że kibic = rasista.

Poza tym nie tylko kibice Polonii mają poglądy antyfaszystowskie - http://www.facebook.com/antifalegia

cska ma zgode z

cska ma zgode z widzewem,wiec sila rzeczy staja sie dla nich celem tym bardziej ze pili razem na osiedlu ŁKS,poza tym to nie byli zwykli kibice tylko kibole z bojówki.No ale dalej siej propagande o rasistowskich czystkach;)

Technicznie o rzetelniejszym oddolnym dziennikarstwie

Tak na marginesie dyskusji z komentarzy, uważam, że można polepszyć wiarygodność newsów (zabezpieczając się przed demagogią). Myślę tutaj o mechanizmie sprostowań z Indyka, komentarza redakcyjnego z Lewicy.pl (do czego prawo możnaby przyznać autorowi/-rce artu), komentarza wyróżnionego lub społecznościowego wykopywania komentarzy (choć praktyka pokazuje, że na ogół to nie komentarze merytoryczne są promowane). Jeśli ktoś w swoich uwagach wprost podważy prawdziwość artykułu/doniesienia (tu akurat nie ma żadnych kontrźródeł podanych, ale to nieważne), to zamiast przeczesywać 20 komentarzy i tam znajdować to "votum separatum", czytelnik może znaleźć je już obok artu.
https://techpresident.com/blog-entry/julian-assanges-vision-%E2%80%98scientific-journalism%E2%80%99
Niestety, powątpiewam, że polskie media niezależne mają dość zasobów i motywacji, by eksperymentować z ulepszeniami.

Kontrźródłem może być

Kontrźródłem może być samo źródło podane przez autora artykułu, które nie wspomina ani słowem o rzekomym nacjonalistycznym charakterze wydarzenia. Problemem jest nadgorliwa nieuzasadniona interpretacja.

Nie wierzę. Romcio Dmowski,

Nie wierzę. Romcio Dmowski, bohater polskojęzycznych patriotów w grobie się przewraca. Przecież konfidenctwo wobec Rosji było dlań myślą przewodnią. Czyżby patridioci mieli kryzys swojej kolaboracyjnej tożsamości?

wjechali kibolom cska ktore

wjechali kibolom cska ktore obecnie jest jedna z bardziej nazistowskich ekip w rosji tak wiec nie ma co nad tym plakac tylko sie cieszyc ze sie wybijaja miedzy soba

Kurde, mamy XXI wiek,

Kurde, mamy XXI wiek, rozwój humanizmu - opanowana interpretacja religijnych wątków, racjonalna analiza rzeczywistości, rozwinięta psychologia. Nic także nie stoi na przeszkodzie aby pojąć jej mechanizmy. Wreszcie, aby pojąć proste mechanizmy ekonomiczne, materialną podstawę bytu, duchowy zrównoważony rozwój itd. Kogo jeszcze interesuje wzniecanie konfliktów między narodami i utrzymywanie takich mentalnych reakcji?
Mnie nie obchodzi mnie czy Żyd np. Gross ma rację czy polskie środowisko nacjonalistyczne, bo ja mam gdzieś w ogóle taki typ dochodzenia do prawdy, ponieważ niektórym Żydom jak i Polakom zależy na takim stanie rzeczy.
To jest po prostu kierowanie społecznych frustracji i gniewu na fałszywe tory
w ten sposób populiści zdobywają elektorat. Przecież każdy to wie.
A sytuacja frustratów i tak się nie zmienia, bo tkwią w fałszywej walce podszytej narodową racją (i tu mamy całą gamę uprzedzeń, fantazmatów, mitów historycznych itd., a to z prawdą ma tyle wspólnego co świnia z chrabąszczem).
W solidaryzm narodowy słabo wierzę, kiedy na nowo mamy coraz większy podział klasowy, a podział na bogactwo i nędzę coraz bardziej jaskrawy wśród Polaków(choć trzeba przyznać, że całkowita nędza, nie licząc patologii społecznych czy skrajnych dewiacji, nie rzuca się tak w oczy niż 8-10 lat temu(choć ten portal pewnie sadzi inaczej, widząc po postach), bo niby co, ledwie zipiąca matka - Polka, której nie stać będzie na książki dla dziecka od września, ma wspólnego z facetem posiadającym sieć galerii handlowych na spółkę z którymś z ministrów - też Polkiem?
Można oczywiście w swojej głowie przypisać temu ostatniemu pochodzenie Żydowskie, bo tak jest łatwo. Nie ma powodu twierdzić, że nieuczciwy wielkokapitalistyczny posiadacz jest zły, bo jest Żydem. Jeśli by tak było, oznaczałoby to, że dzisiejszy neoliberalizm to wszechświatowy nacjonalizm żydowski. Twierdzi się, że 90% procent największych banków inwestycyjnych jest w posiadaniu ludzi o pochodzeniu żydowskim.
Należałoby to udowodnić, a później wykazać korelację między byciem żydem, a dążeniem do bogactwa kosztem jak największej liczby ludzi (lub wykazać, że to nacjonalistyczne pobudki żydów są powodem takiego stanu na świecie).
Ciekawe jak działają umysły nacjonalistów.
(Pamięta ktoś słynne "kto jest Żydem decyduję ja"?)
Oglądałem niedawno "Czarny czwartek" i "Wolność jest w nas". Ciekawe są sceny kiedy robotnicy krzyczą do wojska, czy ZOMO mniej więcej coś takiego: "Hej, dołączcie do nas, wszyscy jesteśmy Polakami!". A oni w odpowiedzi pałują ich, puszczają gaz albo strzelają. Do tej pory jeszcze nikt nie pojął, że narodowość czy jej wyrzeczenie się nie miała z tym nic wspólnego. Był to natomiast podział spowodowany interesem. Wojsko miało w dupie polskość robotnika, bo mieli swoją polskość wojskowej państwowo-socjalistycznej racji, a ta racja dawał mieszkanie, wczasy i konkretniejszą kasę. Ich patriotyzm był więc dla nich bardziej opłacalny.
Dlaczego teraz policja potrafi spacyfikować protest społeczny, nie będąc pod obcą władzą? Przecież też są Polakami tak samo jak ci pałowani. Mało tego: Mamy przecież demokrację, a więc ustrój który kreuje samo społeczeństwo poprzez swoją aktywność polityczną(i tu śmiech). W jaki sposób mainstream to tłumaczy? Że kogo teraz pałują?

W większości przypadków

W większości przypadków nie tłumaczy, bo przecież nikt nikogo nie pałuje, wszyscy mogą spokojnie wyrażać swoje zdanie. To tylko słuzby porządkowe używają czasami środków przymusu bezpośredniego wobec agresywnych jednostek.
Ale to sie może zmienić, bo jak się okazuje niektórzy już wprost zaczynają głosić faszystowskie poglądy:

Zniesmaczony planowanymi na czas rozgrywek Euro demonstracjami jest socjolog prof. Janusz A. Majcherek.
Nie może być tak, że absolutnie każdy ma prawo wylewać swoje żale na ulicach polskich miast.

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,11896544,Protest_namiotowy__Teraz...

Niedługo dowiemy się, że demokracja polega właśnie na tym, że tylko jakiś Majcherek i jego kumple mają prawo wylewac swoje żale. Resztę pewnie trzeba spałować, jak to ostatnio stwierdził następny demokrata Wałęsa

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.