Syria: Miliony ludzi potrzebują pomocy

Świat | Militaryzm

Prawie 7 milionów osób w Syrii potrzebuje natychmiastowej pomocy. Chodzi o najbardziej poszkodowanych przez trwającą od ponad dwóch lat wojnę domową. Syryjska wojna wygnała z kraju półtora miliona osób. Ale organizacje humanitarne szacują, że wewnątrz Syrii pozostało o wiele więcej osób, które żyją w skrajnie trudnych warunkach - bez jedzenia, wody, bez dachu nad głową.

Według ONZ, natychmiastowej pomocy potrzebuje niemal 7 milionów osób. Połowa z tej grupy to dzieci. Wiele z nich to uchodźcy, którzy dwu- a nawet trzykrotnie zmieniali już miejsce zamieszkania, uciekając przed walkami. Jens Laerke z biura ONZ do spraw humanitarnych informuje, że z miesiąca na miesiąc coraz większej liczbie Syryjczyków udaje się pomóc. Od stycznia do kwietnia nasze konwoje dotarły do ponad 750 tysięcy osób. Spośród dziesięciu konwojów, którym udało się wjechać do Syrii, pięć dotarło w rejony opanowane przez opozycję, a drugie pięć do miejsc, gdzie trwają walki.

Konwoje humanitarne dostarczają Syryjczykom przede wszystkim żywność i leki. ONZ ocenia, że w syryjskiej wojnie domowej zginęło co najmniej 70 tysięcy osób, ale organizacje praw człowieka mówią nawet o 120 tysiącach ofiar konfliktu.

(IAR)

Najemnicy.

Od jakiegoś czasu na terenie Syrii przebywają najemnicy z państw zachodnich.Biorą oni udział w walkach po obu stronach w celu "treningu i nabywania nowych umiejętności zawodowych".
Żródło-"Polskie Radio Program Trzeci".

Najemnicy raczej nie mają

Najemnicy raczej nie mają Państwa... Bynajmniej nie odgrywa ono żadnej roli w tym wypadku

jak to?!

jak to nie odgrywa ono zadnej roli?

najemnicy sa najmowani by przejac badz utrzymac kontrole w panstwie.

(o te watpliwy honor (wladza polityczna, bo wydaje sie ze wieksza ma kapital) bija sie oszalali rzadza wladzy, a gina przedewszytskim cywile.)

I przypadkowo ci "zachodni"

I przypadkowo ci "zachodni" najenicy nazywają sie Ahmed czy Ibrahim ?

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.