Toruń: Styczień w LaLuchy

2007-01-22 23:00

10.I.2008
godz.19:00
Tibet: Story of a tragedy
Film ukazuje jakie są konsekwencje ponad 40-letniego panowania totalitaryzmu chińskiego w Tybecie. W 1949 r. aktem niczym nie uzasadnionej agresji, wojsko chińskie wkroczyło do Tybetu zajmując suwerenne państwo i gwałcąc w ten sposób skandalicznie podstawowe prawa narodów. Od tego czasu rząd Chin w Tybecie oddaje się polityce, w której despotyzm, tortury, egzekucje i represje są częścią życia społecznego.

17.I.2008. godz.19:00
Hotel Rwanda, dramat
Kanada, RPA, Wielka Brytania, Włochy , 121 min.
reż. Terry George,

Dziesięć lat temu, 7 kwietnia 1994 r., w Ruandzie rozpoczęły się rzezie etniczne, które zakończyły się trzecim największym ludobójstwem XX wieku. Według rozmaitych szacunków wymordowano blisko milion Tutsich. Trwające sto dni ludobójstwo dokonywało się na oczach świata udającego, że nic nie widzi. Ludobójstwo stało się najczarniejszą kartą w historii ONZ. Czy słyszeliście coś na ten temat???

24.I.2008
godz.19:00
MIESZKAŃCY ZIEMII, dramat
USA, 95 min.
reż. Shaun Monson
muzyka: Moby

Po obejrzeniu tego filmu nie mozna już pozostać obojętnym. Wyjątkowa okazja, by zobaczyć to, co normalnie ukrywa się przed opinią publiczną. Druzgocące fakty przedmiotowego traktowania innych gatunków przez ludzkość oraz ekologicznej degradacji planety.Wizja niepoznanego szeroko w Polsce gatunkowizmu. Po obejrzeniu filmu zrozumiesz w końcu działalność ludzi, którzy poświęcają życie walce o prawa i wyzwolenie zwierząt.

25.I.2008
godz.20:00
KONCERT BENEFITOWY NA LALUCZE - ZAGRA :
HATI
trance-gong-drone-musick
myspace.com/hatitah

31.I.2008
godz.19:00
KES, dramat
Wielka Brytania, 110 min.
reż. Ken Loach

Czternastoletni Billy żyje w górniczym miasteczku, na północy Anglii. Mieszka z zapracowaną matką oraz z przyrodnim, starszym bratem, z którym nie umie się porozumieć. Rodzina jest bardzo biedna i Billy zarabia na życie roznoszeniem gazet. Szkoła go nudzi, jest piętnowany przez nauczycieli, a grubiańscy koledzy drwią z jego ubóstwa i drobnej postury. Poza szkołą i pracą Bili wykorzystuje każdą chwilę by zajmować się tresurą dzikiego sokoła, wykorzystując do tego ukradzioną książkę.

Po filmach wegański poczęstunek i dyskusje.
Zapraszamy!
www.lalucza.bzzz.net

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.