Toruń: Skandaliczne wyroki za udział w proteście przeciwko JKM.

Kraj | Represje | Ruch anarchistyczny

W dniu 04.09.2011 r. w Toruniu na Rynku Starego Miasta skrajnie prawicowy populista, Janusz Korwin-Mikke zorganizował wiec przedwyborczy Kongresu Nowej Prawicy, podczas którego namawiał do swoich rozwiązań społeczno-gospodarczych. Przeciwko demagogi, populizmowi i szowinizmowi Nowej Prawicy oraz zaproszonych na wiec przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej zaprotestowała grupka osób nie zgadzających się z ksenofobicznym i antyspołecznym programem skrajnych prawicowców.

Protest miał pokojowy charakter, mimo to osoby trzymające transparent o treści "KORWIN RADZI: JESTEŚ BIEDNY/A TO SIĘ NIE LECZ" spotkały się z werbalną i fizyczną agrsją uczestników wiecu Nowej Prawicy. Osoby te były szarpane i wyzywane. Mimo iż uczestnicy i uczestniczki protestu zachowywali/ły się spokojnie i byli/ły na proteście legalnie (w proteście udział wzieło mniej niż 15 osób), świta Janusza Korwina Mikke wezwała policję która spisała uczestników i uczestniczki pikiety.

Pod koniec grudnia 2011 roku spisane osoby otrzymały wyroki w postępowaniu nakazowym, (bez udziału stron) za zakłócenie ładu i porządku publicznego. Trzy osoby otrzymały karę jednego miesiąca ograniczenia wolności z jednoczesnym zobowiązaniem wykonania za tę karę nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin. Jedna osoba otrzymała karę grzywny 400 zł plus opłaty sądowe 90 zł.

W związku z absurdalnością zarzutów i skandalicznie wysokimi wyrokami prawnik zajmujący się sprawą złożył sprzeciw wobec wyroku i wniósł o przekazanie sprawy do rozpoznania na zasadach ogólnych. O sprawie poinformowano też Helsińską Fundację Praw Człowieka.

Poniżej link do filmiku z wiecu, oraz treść ulotki rozdawanej podczas protestu.

http://www.youtube.com/watch?v=eHXOGedt6TQ&feature=player_embedded

„JKM” domaga się prywatyzacji szpitali i takiej reformy systemu ubezpieczeń społecznych, która sprawi, że tylko nielicznych będzie stać na leczenie. Przecież leczenie takich chorób jak te spowodowane wadami genetycznymi czy rak jest bardzo drogie, podobnie jest z niepełnosprawnymi. Dlatego jako społeczeństwo powinniśmy zadbać o takie osoby. Zresztą każdy możne znaleźć się w takiej sytuacji. Pan Janusz chce pozostawić tych ludzi samym sobie, bez żadnego wsparcia. Bezrobotni lub biedni też mają zostać bez żadnej opieki. To segregacja na bogatych (lepszych) i biednych (gorszych). Ponadto pan Korwin uważa, że w Polsce nie ma biednych dzieci, a edukacja nie jest potrzebna. Kobiety zaś powinny siedzieć w domu i wychowywać dzieci, bo do tego są stworzone. Nie zgadzamy się z tym – według szacunków Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w Polsce mamy prawie dwa miliony biednych dzieci! Jakim zatem prawem można twierdzić, że ten problem nie istnieje? Korwin-Mikke głosi demagogiczne, populistyczne, szowinistyczne, ksenofobiczne i rasistowskie poglądy, jednocześnie manipulując faktami.

Jak może o wolności mówić człowiek, który pisze na swoim blogu, że „władza powinna budzić strach”? Nic więc dziwnego, że co roku 11 listopada idzie na czele przemarszu organizowanego w Warszawie przez skrajną prawicę i
nacjonalistów. To spektakle nienawiści, przeciwko którym protestujemy.

Będziemy zawsze pojawiać się w miejscach, w których prezentowane są takie idee.

edukacja nie jest potrzebna

edukacja nie jest potrzebna a budynki sprywatyzować co na to uczniowie rodzice i nauczyciele

20 uczniów rozpoczęło w poniedziałek wieczorem okupację Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego w Zatorze (Małopolskie). Sprzeciwiają się planom starostwa w Wadowicach, które zamierza zlikwidować placówkę i sprzedać budynek.

http://wadowice.naszemiasto.pl/artykul/1243801,zator-budynek-filii-techn...

wyrok sądu budzi moją

wyrok sądu budzi moją odraze, a korwin też budzi moją odraze. mały człowiek z wąskimi horyzontami.

Dupy jestescie albo

Dupy jestescie albo zgadzacie sie z nakazem !

Juz i tak po ptakach, ale wiedzy nigdy dosyc.

W takiej sytuacji jak nakaz karny przysluguje od niego odwolanie zlozone przez osoby upwaznione w terminie (WAŻNE !) 7 dni.

Sam fakt złożenia odwołania unieważnia z automatu nakaz i kieruje sprawe do rozpatrzenia w zwykłym trybie. Gdzie strony maja gwarancje wyłuszczenia swoich racji a wy prawo i realną możliwość obrony.

A tu ojej ! Od połowy grudnia nic nie zrobilismy a jak klapsa wymierzyli to sąd winny i infantylne płącze po sieci. WY jesteście winni i nikt wiecej. Róbcie takie szopki a dosłownie nikt nie weźmie was poważnie. W starciu słabeuszy nie bierze sie pod uwage.

Jak dzieci no dosłownie jak dzieci.

Albo przynajmnie liźniecie odrobine prawa i procedur i nauczycie sie zawalczyc o swoje albo kazdy kto widział prawnika bedzi was robił jak chce tak jak teraz.

Miłej pracy społecznej, sorry, ale sami sie o nią "postaraliscie" :]

"Jak dzieci no dosłownie

"Jak dzieci no dosłownie jak dzieci."

Dzieci i to już w czwartej klasie podstawówki potrafią czytać ze zrozumieniem. Ty jak widać nie posiadłeś tej umiejętności. Więc może ci dzieciaczku Elementarz kupić? Bo komputer ci najwyraźniej szkodzi... Z matematyką też słabo - od deklarowanej przez ciebie "połowy grudnia" minęło ponad 30 dni, na odwołanie od decyzji było 7 więc jeśli "nic nie zrobili" to co najwyżej w granicach owych 7 dni, a nie od połowy grudnia. Może grzecznie cofniesz się do przedszkola, przeprosisz swoją panią przedszkolankę i poprosisz żeby ci przypomniała zasady kalendarza, bo jak to innym maluchom tłumaczyła to akurat bawiłeś się książeczką z "procedurami prawa" i nie uważałeś? Bo przy twoim podejściu "7 dni = od połowy zeszłego miesiąca" to możesz egzamin szóstoklasisty przegapić i dopiero się narobi..

A ad prawo - takim dzieciakom jak ty nakazuje ono siedzenie w szkole zamiast buszowanie po sieci w ramach wagarów, więc posprzątaj zabaweczki i spierdalaj na lekcję, bo ci mamusie pod sąd pociągną za nieprzestrzeganie obowiązku szkolnego - "sorry, ale sam się o to postarałeś".

Ej, ej, nie schodzcie do

Ej, ej, nie schodzcie do prywaty...

Czytaj z uwagą!!! cyt: "W

Czytaj z uwagą!!!
cyt:
"W związku z absurdalnością zarzutów i skandalicznie wysokimi wyrokami prawnik zajmujący się sprawą złożył sprzeciw wobec wyroku i wniósł o przekazanie sprawy do rozpoznania na zasadach ogólnych. O sprawie poinformowano też Helsińską Fundację Praw Człowieka."

Widać chęć dawania

Widać chęć dawania dobrych rad i udowadniania własnej wyższości przeważyła nad wytrwałością w czytaniu.

Racja !Przeleciałęm txt

Racja !

Przeleciałęm txt przyzwyczajony do biadolenia zamiast walki o swoje racje. A tu pozytywna niespodzianka.

Zwracam honor.

PS` rade i tak uważam za dobrą a takich nigdy za wiele może się innym przyda :)

:D

Korwin to rzeczywiście problem, przecież ma aż 1% poparcia... :) W Polsce więcej fanów ma religia Jedi niż konserwatywny liberalizm :). Olewka.

Jedni kanapowcy walczą z

Jedni kanapowcy walczą z drugimi kanapowcami.

Kurwa no znowu Ty?!

Kurwa no znowu Ty?! Myślałem, że już sobie dałeś spokój, a tu masz! O co Tobie chodzi Boruta? Masz jakieś kompleksy związane z ruchem @ w Polsce, niespełnione marzenia, ambicje, zawiedzione aspiracje czy jak?

Co najwyżej smutek jak ten

Co najwyżej smutek jak ten ruch się stoczył.

a fotelowiec pisze głupawe

a fotelowiec pisze głupawe komentarze

On sam 1%, ale jego poglady

On sam 1%, ale jego poglady staja sie coraz popularniejsze, niestety glownie wsrod przyszlych wyborcow i niestety w oderwaniu od kontekstu spolecznego.

PO to konserwatywny

PO to konserwatywny liberalizm, PiS to też w sumie konserwatwny liberalizm patrząc na ich działania jak rządzili, do tego według badań działacze SLD są konserwatywni obyczajowo i liberalni ekonomicznie, a ten tu pisze o 1% jak konserwatwni liberałowie w zasadzie rządzą od 20 lat

Gratuluję!

PO to konserwatywni liberałowie? PiS? SLD? O ja pierdole... W takim razie ten cały PRL też był osadzony na konserwatywnym liberaliźmie.

o PRL to sobie poczytaj

o PRL to sobie poczytaj choćby tutaj

https://cia.media.pl/powstanie_kapitalizmu_panstwowego_w_anarchistycznym_...

https://cia.media.pl/powstanie_kapitalizmu_panstwowego_w_anarchistycznym_...

co do SLD to z badań w 2008 wyszło że mają poglądy konserwatwno-liberalne chociaż oficjalnie to "lewica":

Okazało się, że dla blisko 70 proc. badanych oczywiste jest, że "im mniej państwo interweniuje w gospodarkę, tym lepiej dla ekonomii". Niemal tyle samo jest zdania, że najlepszym sposobem na bezrobocie jest stosowanie elastycznych form zatrudnienia, np. zawieranie kilku kolejnych umów na czas określony, praca na kontrakcie czy w niepełnym wymiarze godzin. Co trzeci działacz SLD opowiedział się za wprowadzeniem podatku liniowego. Nic dziwnego, że aż trzech na czterech badanych opowiada się za współpracą z ugrupowaniami liberalnymi.

w SLD prawie jedna trzecia badanych uważa, że homoseksualizm jest niezgodny z naturą człowieka, a prawie połowa sprzeciwia się legalizacji małżeństw osób tej samej płci (za takim rozwiązaniem opowiedziało się tylko 37 proc. delegatów).

34 proc. sprzeciwia się legalizacji eutanazji, 15 proc. - aborcji ze względów społecznych, a aż 45 proc. chce przywrócenia kary śmierci. Prawie trzy czwarte nie chce legalizacji miękkich narkotyków. A prawie połowa twierdzi, że szkoła powinna uczyć przede wszystkim dyscypliny.

Naukowcy pytali też o kwestie wiary. Zadeklarowało ją 64 proc delegatów, ale aż 72 proc. mówiło, że chodzi do kościoła.

http://wyborcza.pl/1,76842,5958602,Sojusz_od_Lewicy_Daleko.html

o sprawach oczywistych jak PO czy PiS nie chce mi się dyskutować

"władza powinna budzić strach"

Korwin to autokrata i totalista, nigdy nie miałem co do tego wątpliwości, ale może zdarzyć się jeszcze gorzej: niewykluczone że rządzące kurwy trzymają go na czarną godzinę. Gdy wymknie się im władza Korwin może być dla tych skurwysynów deską ratunku.

pewno!

Deską chyba klozetową! To już dziadek z daleko posuniętą demencją. Gorsi są ci co mało mówią więcej robią „młodzi wilcy”.

Dobre podsumowanie tematu.

Dobre podsumowanie tematu. ;)

Niekoniecznie musi to być

Niekoniecznie musi to być Korwin we własnej osobie. Miałem na myśli raczej ogólnie zwolenników jego poglądów. Są to poglądy zbieżne z realizowanymi przez obecny rząd PO, z tym że bardziej, jak by tu rzec - radykalne.

Coś mi się nie wydaje.

Coś mi się nie wydaje. Korwin zapoczątkował ustawę lustracyjną w 91. Cały rząd Olszewskiego zdjeli, jak zaczął ją wykonywać. A towarzysz premier, był jednym z głównodowodzących sił wypieprzających.

w PO jest pełno ludzi z

w PO jest pełno ludzi z UPR, a co mają do tego jakieś drobne kłótnie w rodzinie

Odwoływac się, w

Odwoływac się, w odwołaniu dac linka do nagrania z YouTube. Jedyne co mogli uznać za naruszenie porzadku publicznego to te gwizdki, ale to przeciez większym naruszeniem są jeżdżące po miastach samochody, które puszczają reklamy przez głośniki. IMHO sprawa na poziomie drugiej instancji dość jasna, w porywach do pouczenia plus koszta sadowe.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.