Toruń: Baner solidarnościowy z uchodźcami walczącymi o swoje prawa!

Kraj | Dyskryminacja | Protesty

W związku z nagłośnionymi protestami uchodźców przebywających w strzeżonych ośrodkach w Polsce (w Bielsko-Białej, w Lesznowoli, w Przemyślu i w Białymstoku) oraz w związku z protestami uchodźców w Berlinie - jako gest wsparcia dla imigrantów i imigrantek walczących o swoje prawa w Toruniu zawisł baner solidarnościowy o treści " żaden człowiek nie jest nielegalny", a także na przestrzeni ostatniego tygodnia zostało rozdanych ok. 1000 ulotek informujących o sytuacji protestujących.

Nie zgadzamy się na rasistowską politykę państw, dyskryminującą ludzi ze względu na ich pochodzenie.

Przyłączamy się do protestów dotyczących ograniczeń zameldowania oraz przeciwko deportacjom i ośrodkom zamkniętym.

Domagamy się w imieniu imigrantów i imigrantek odpowiedniego wsparcia prawnego i językowego, umożliwiających ułatwienie ubiegania się o swoje prawa przed sądami.

Żądamy zaprzestania kryminalizowania osób zamykanych w ośrodkach strzeżonych!

Żądamy prawa do kontaktu ze światem zewnętrznym dla osadzonych, dostępu do opieki medycznej i edukacji!

Żądamy poszanowania praw człowieka i poprawy warunków socjalnych panujących w ośrodkach!

ŻADEN CZŁOWIEK NIE JEST NIELEGALNY!

Z solidarnościowym pozdrowieniem!

w bielsku bialej nie ma

w bielsku bialej nie ma osrodka chyba w bialej podlasce , myslicie co piszecie .

W Białej Podlasce, fakt,

W Białej Podlasce, fakt, pomyłka.

Proponuję, wszystkim

Proponuję, wszystkim mieszkańcom afryki, którzy nie osiągają średniej krajowej w swoich krajach, przewieść do europy i dać im sowitą rentę socjalną.

By żyło się lepiej! Wszystkim!

a ty

w jaki sposob proponujesz rozwiaznie problemu? niech zgadne gazowanie "czarnuchow" , cudzoziemcow?

Poprzez walkę o lepszy byt

Poprzez walkę o lepszy byt w swoich krajach. Strategia, na hura do europy bo tam za darmo dają pieniądze nie rozwiąże żadnego problemu. W krajach z których pochodzą uchodźcy nadal będzie do dupy, a i w w europie system socjalny szybciej padnie. Pomijając już problemy jakie to niesie, patrz antysemityzm we Francji.

Oczywiście, zaraz ktoś wyskoczy z genialnym i jakże błyskotliwym poglądem że im wiecej socjalu, tym więkrza konsumpcja wewnętrzna i tym lepiej dla gospodarki... cwaniaki .

za darmo to pieniądze

za darmo to pieniądze dostają rozmaite neoliberałki, centrowe lub prawicowe, czasem nawet skrajnie prawicowe, na publikowanie swoich bredni i żeby przez całe życie mogli nie pracować. Milionerzy sypią im hojną ręką kasę. Na pewno nie dostają nic za darmo ludzie którzy emigrują po to żeby harować za marne grosze i często giną po drodze.

To co w tej chwili pada w Europie to neoliberalny system wprowadzany z zapalem przez prawicę od lat 70, który jest zresztą także przyczyną biedy w tamtych krajach.

W swoich krajach oni walczą o lepszy byt, tylko mają przeciwko sobie własne rządy często skorumpowane przez zachodnie korpracje, które wysysają stamtąd pieniądze.

Ekonomiczny liberalizm któremu tak się nie podoba "socjal" to przyczyna tych wszystkich problemów, zarówno u nas, jak i tam. A do pomocy w walce o lepszy byt to nie musisz tu nikogo zachęcać, socjaliści roznych odcieni w tm anarchisci sa tam również

Tak, za darmo. Zakładając

Tak, za darmo. Zakładając że piszesz o przedsiębiorcach i im podobnych, ba nawet co lepiej wynagradzanych pracownikach i przedstawicielach wolnych zawodów. Skoro oni płacą najwyższe podatki(mamy system progresywny, im więcej zarabiasz tym więcej płacisz) to jak cwaniaczku wiejski ukułeś w swej główce teorię że cokolwiek dostają za darmo. Pomijam fakt, że kogo tylko na to stać wykupuje sobie prywatne ubezpieczenia i posyła dzieci do prywatnej szkoły, co wcale nie umniejsza faktu że jego pieniądze finansują świadczenia, z których nie korzysta. Z drugiej strony, jeżeli ktoś dostaje za darmo mieszkanie, pomoc mopsu, opiekę medyczną i rentę pomimo że żadnych podatków nigdy nie płacił, gdyż częstokroć prace/edukację uniemożliwiała mu straszna choroba zwana lenistwem, to co to niby jest? Wracając de emigrantów, Ty myślisz że co tak ciągnie tych wszystkich ludzi do Krajów zachodniej europy? Znaczna część emigrantów arabskich we Francji nigdy nie podjęła choćby próby poszukiwania legalnej pracy, ale tam zasiłek dla bezrobotnych/ubogich nie jest limitowany czasowo, a teraz za holanda pewnie jeszcze wzrośnie, co na pewno zachęci wszystkich do pracy.

Co przepraszam w europie pada? Ty słyszałeś o systemie liberalnym z takim poziomem podatków? Chyba ci się coś we łbie pomieszało. Z każdym rokiem od lat 70 rośnie liczba regulacji i obciążeń podatkowych dla przedsiębiorców oraz dla zwykłych obywateli zarabiających jakiekolwiek pieniądze. Co ty mośku rozumiesz pod pojęciem neoliberalny system... I czy jesteś w stanie podać jakieś przykłady konkretne na jego rozwój z wyjątkiem oczywiście przemian po upadku żelaznej kurtyny. Z chęcią się policytuje.

Rozumiem że dla walki z tymi korporacjami postanowili pasożytować na ich rodzimych krajach i w ten sprytny sposób obalić dyktat korporacji w swych ojczyznach... Genialne!

Zakładać to sobie możesz

Zakładać to sobie możesz foliowę czapkę na pusty łeb, jak twoi prawicowi kumple tropiący rózne spiski rządu federalnego w USA.

Pisałem o prawicowych ekonomistach i tzw publicystach idioto, którzy publikują takie głupstwa które tu bezmyślenie powtarzasz jak papuga. Można się tego domyslić kiedy się czyta zdanie: "neoliberałki, centrowe lub prawicowe, czasem nawet skrajnie prawicowe, na publikowanie swoich bredni i żeby przez całe życie mogli nie pracować"

Płaca im za to ludzie, którzy podatków nie płacą bo wyprowadzają dochody za granicę.

O roszczeniowej postawie tej grupy mozesz sobie przeczytac choćby tutaj

https://cia.media.pl/roszczeniowcy_1

Na chorobę zwaną lenistwem cierpią ludzie, którzy mają własność i nie chce im się pracować z tego powodu, za to bardzo chca być poganiaczami niewolników zapierdalających od switu do zmroku za miske zupy.

Są pasożytami bo pasożytują na pracy innych ludzi.

Obciązenia podatkowe dla firm w Polsce "wzrosły" w okresie 2002-2012 z 40% do 19% :) Polska jak wiemy stała się od tego zieloną wyspą :)))
Pewnie jeszcze się dowiemy, że upaństwowienie w gospodarce idzie pełną parą, a nie prywatyzacja jak się wszystkim wydaje :)

Jeśli chodzi o imigrantów we Francji, nie tylko arabskich tylko wszystkich, to 80% ma stałą pracę więc albo jesteś debilem albo kłamliwa mendą, albo jedno i drugie, co jest najbardziej prawdopodobne. Nawet ci którzy jej nie mają i tak płaca podatki, bo płacą VAT jesli coś kupują.

Zresztą o Francję się nie martw, płace sa tam 5 razy wyższe niż w Polsce, choć ma kłopoty do których doprowadziły prawicowe rządy i ich liberalna polityka.

Obciązenia podatkowe dla firm w Polsce "wzrosły" w okresie 2002-2012 z 40% do 19% :) Polska jak wiemy stała się od tego zieloną wyspą :)))

W innych krajach też systematycznie "rosną" w taki sposób tzn sa systematycznie obniżane. A dla zwykłych obywateli pewnie i rosną, w końcu z czegoś trzeba sfinansowac tą lukę która powstaje jak twoi idole robią dobrze kapitalistom. Więc mówiąc w wielkim skrócie wychodzi obniżka CIT + podwyzka VAT

Neoliberalizm

Neoliberalizm, neokonserwatyzm, kierunek poglądów ekonomicznych postulujących stosowanie zasad liberalizmu we współczesnej gospodarce rynkowej.

Powstał na przełomie lat 30. i 40. jako odpowiedź na poglądy J.M. Keynesa i jego zwolenników. Najpełniejszy rozwój osiągnął w latach 80., zwłaszcza w Niemczech i USA.

Głównymi cechami neoliberalizmu są: antyetatyzm, i silna wiara w skuteczność mechanizmu rynkowego. Obejmuje kilka nurtów współczesnej myśli ekonomicznej różniących się między sobą głównie właśnie poglądami na zakres, skuteczność i kształt ekonomicznej roli państwa w rozwiązywaniu podstawowych problemów makroekonomicznych, tj. alokacji zasobów, stabilizacji i podziału. Zalicza się do nich: monetaryzm, nową ekonomię klasyczną, szkołę austriacką i ekonomię strony podażowej.

http://portalwiedzy.onet.pl/4573,,,,neoliberalizm,haslo.html

nie wiem czy w ogóle jest jakikolwiek sens gadac z kimś kto nie słyszał nazwy neoliberalizm, ale choćby tutaj masz opisany jego rozwój

http://drabina.wordpress.com/2010/06/27/wiara-w-gospodarke-rynkowa-czyli...

mośku mow sobie do taty a nie do mnie gnojku

jest to jakieś

jest to jakieś rozwiązanie, jednak lepiej żeby przed zachodnim (i nie tylko) wyzyskiem bronili się na miejscu i pozbyli sie tam swoich wyzyskiwaczy

A u nas trzeba się pozbyć naszych

dopiero wtedy wszystkim będzie żyło się lepiej

tymczasem jednak trzeba wspomóc ludzi których ten wyzysk i wojny wywoływane przez kapitalizm wygnały z domów i muszą jeździć za chlebem

Proponuję ci buta w ryj. W

Proponuję ci buta w ryj. W tym samym celu.

Kto by ci nogę rozbujał

Kto by ci nogę rozbujał cepie?

W Polsce neoliberalnej

nawet Polak nie dostaje porządnego socjalu

Więc niech się "Polak"

Więc niech się "Polak" zorganizuje i zacznie domagać zamiast wierzyć w rózne prawicowe teorie

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.