Toruń: Akcja ulotkowa w "Dzień Gniewu"

Kraj | Antyfaszyzm | Prawa pracownika | Ruch anarchistyczny

W dniu 21.03.2012 w Toruniu odbył się tzw. "Dzień Gniewu" zorganizowany przez środowiska skrajnie prawicowe. Na szczęście i wbrew ogólnopolskiej mobilizacji, protest ten nie wzbudził znaczącego zainteresowania ze strony mieszkańców Torunia, o czym może świadczyć bardzo niska frekwencja protestujących tj ok. 20 osób.

W tym samym czasie związkowcy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza rozdawali przechodniom na starówce ulotki dotyczące podejmowania działań pracowniczych, mogących realnie poprawić ich sytuację finansową oraz ulotki zapraszające do Warszawy 31 marca na Dzień Gniewu Społecznego organizowany przez Związek Syndykalistów Polski i Komitet Obrony Lokatorów. Łącznie rozdano ponad 1000 ulotek, z czego spora ilość została wręczona osobiście pracownikom i pracownicom butików i galerii handlowych znajdujących się w centrum miasta, gdzie wyzysk i eksploatacja człowieka, jak i łamanie podstawowych praw pracowniczych są najbardziej widoczne.

brawo torun!

brawo torun!

W każdym mieście była

W każdym mieście była niska frekwencja. Dziennikarze określili to jako "mały gniew". Środki masowego przekazu nawet nie wspomniały, że demonstracja była organizowana przez środowiska skrajnie prawicowe (nie mówię tutaj tylko o Toruniu). Spora część protestujących tego dnia, w różnych miastach, pewnie nawet nie zwracała uwagi, kto jest organizatorem. Do czego zmierzam? Polacy wciąż potrafią protestować tylko w internecie i ...w obronie internetu. Myślicie, że 31 marca będzie lepiej? (Pamiętajmy, że 21 był lepiej wypromowany niż 31).

Kolejny raz potwierdza się to, co pisałem tutaj już kilkakrotnie - zabrońcie Polakom grillowania i zimnego browarka, a wtedy będziemy mieli rewolucję. Mnie już nie interesowało, która demonstracja będzie liczniejsza, chciałem, żeby Polacy nauczyli się protestować, manifestować niezadowolenie, tak jak np. Francuzi. Protesty powinny być organizowane za każdym razem - chociażby w przypadku bezsensownego zakupienia tabletów dla posłów. Mam nadzieję, że się mylę, że jednak 31 Marca będziemy mówić o tysiącach demonstrantów na ulicach.

Niezadowolenia z czego? Bo

Niezadowolenia z czego? Bo ci prawicowcy demonstrowali co najwyzej niezadowolenie kamienicznika, paru prawicowych "przedsiębiorców" i studentów z ONR którzy mają zamożnych rodziców z tego że "urzędnicy Tuska" im przeszkadzają [pewnie w łupieniu pracowników i lokatorów czyli większości Polaków). Tak wynika z tego kto to organizował i z jakimi hasłami. Dobrze że nikt tego nie kupił i myśle że skoro to było skierowane do "internautów" to wielu z nich dowiedziało się z internetu kto za tym stoi i po co to robi.

Nie wiem jak w Toruniu ale gdzie indziej protesty trwają
porównaj sobie ten "dzień gniewu" w Krakowie 21 marca - kilkanaście osób
z demonstracją dzień wcześniej przeciwko prywatyzacji stołówek - kilkaset osób

http://fakrakow.wordpress.com/2012/03/20/kilkaset-osob-przeciwko-okonski...

W Warszawie w Śródmieściu też były protesty w tej sprawie i możliwe że będa skuteczne

chciałem, żeby Polacy

chciałem, żeby Polacy nauczyli się protestować, manifestować niezadowolenie, tak jak np. Francuzi

ach znowu to polskie zapatrzenie na "zagranicę", nawet protestować wszyscy inni potrafią lepiej.... ;-)

Dlaczego w Hiszpanii barmani i kelnerzy skarżą się, że nie wolno im strajkować? Bo wszyscy "strajkujący" po manifestacji idą do baru na piwo... ;-)

W tv każda manifestacja wygląda super jeśli dziennikarze zechcą.

No takim juz jestesmy

No takim juz jestesmy narodem ze brakuje nam radykalizmu. Duzo pieniaczy, duzo marzycieli, etc.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.