Wrocław: Atak nacjonalistycznej bojówki na skłot Wagenburg. Jedna osoba poważnie ranna

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

Oświadczenie stowarzyszenia tworzącego Wagenburg ws. napaści nacjonalistów |
Lider NOP dziękuje za atak na skłot we Wrocławiu

Aktualizacja, 18.00 Policja zwolniła, bez postawienia zarzutów, cztery osoby podejrzewane o pobicie o których pisaliśmy wcześniej.

Aktualizacja, 15.10 Poszkodowany jest w stanie ciężkim, ale stabilnym, miał kilka operacji, jest przytomny.

Aktualizacja Jak donosi Gazeta Wrocławska policja zatrzymała cztery osoby, które brały udział w pobiciu.

Po dzisiejszym wrocławskim "Marszu Patriotów" Narodowego Odrodzenia Polski doszło do ataku kilkudziesięciu nacjonalistycznych bojówkarzy na siedzibę stowarzyszenia Centrum Zielonych Technologii Alterna Vita znanej jako "Wagenburg", którzy pobili ludzi, zniszczyli ogrodzenia i auta.

Doszło do starcia. Jedna osoba została dość mocno pobita, odwiozła ją karetka do szpitala. Więcej informacji podamy, gdy się pojawią.

Panowie.....

Zaraz broń.. taki ciężki kaliber :) Zainwestować w wiatrówki i strzelać po dupach śrutem. Jak do dzików, po ciemku przecież można łysego z dzikiem pomylić. Ładunki hukowe i błyskowe. Gazowe. Pałki teleskopowe. Jak funduszy nie staje ogłosić ściepę. Mój wiek już nie predysponuje aby uprawiać biegi i walkę wręcz, ale mogę pomóc zawartością portfela ew. wiedzą jak np. zaprząc chemię do pomocy.

tak ustrzelcie jednego a

tak ustrzelcie jednego a później oni też się w zabawki zaopatrzą i zamiast jednego skłotersa w stanie ciężkim będziesz miał zapełniony cały OIOM

posiadac mozna. przekonany

posiadac mozna. przekonany bylem, ze bron czarnoprochowa jest legalna bez wzgledu na date produkcji. nie chce mi sie teraz sprawdzac.
bronic sie nia natomiast nie mozna. w tym kraju w ogole strach sie bronic.

no nie jest tak jak piszesz

http://elka.pl/content/view/60040/80/ hehe

poza tym,jak mowi klasyk "najskuteczniejsza metoda sa 2 ostrzegawcze magazynki wystrzelone w tyl glowy" :p

"Guernica Y Luno - 5 minut"

"Policja zwolniła, bez

"Policja zwolniła, bez postawienia zarzutów, cztery osoby podejrzewane o pobicie o których pisaliśmy wcześniej."

czemu mnie to nie dziwi

Bo w Polsce już niewiele

Bo w Polsce już niewiele może nas zdziwić - dzięki jaśniepanom Wałęsie, Balcerowiczowi i Michnikowi.

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,12844049,Sklot_zniszczony__rann... jak na media reżimowe - dość rzeczowy art

When we can't dream any longer we die.
Emma Goldman

wszyscy jestesmy antifa!!!

tylko baran ktory nie bierze udzialu w akcjach ulicznych...moze mowic o antifie w kategoriach (krzakow,sportowcow ,i bezideowych chuliganow)pala z dzialalnosci...po raz kolejny dla bucow z internetu jestesmy spolecznikami ,pracownikami studentami kibicami i co tam jeszcze chcesz...wiesz co to wywiad ,zbieranie informacji z duzym ryzykiem , jak ryzykuja dziewczyny i chlopaki poswiecajace sie antyfaszyzmowi?buraku z internetu nie wiesz tego...i pewinie sie nie dowiesz...pa misiu pluszowy!

Włosy dęba mi stają, jak

Włosy dęba mi stają, jak widzę co wy tu wypisujecie. Napiszę coś szczerze teraz bardzo, pewnie dostanę za to zjechany, ale może do paru osób to trafi. Powodem tego, że jest ta "ostatnia linia" i ogólna degrengolada w kwestii konfrontacji jest to, że większość tego środowiska, to że użyję określenia chamskiego, "pizdy". I wiele osób, w tym ja, odcinamy się od napierdalanek kompletnie, bo swoje już mamy za sobą, a na większość środowiska nie ma co liczyć. I niestety, ale ile mozna ryzykować zdrowiem, odsiadką, a nawet i życiem, za bumelantów, którym się wydaje że będzie tak jak oni chcą, świat będzie sprawiedliwy, itp, otworzą se skłocik, obszyją, dready se zrobią, i wszyscy ich będą kochać. No nie będą, bo będą ich chcieli zajebać, spalić żywcem, zgwałcić, w najlepszym razie opluć. I kiedy tacy ludzie nie robią ze sobą nic, a potem przylatują do tych ze swojego środowiska co coś tam zrobić potrafią (nie Xavier, nie do tych co myślą o sobie że jesteśmy tacy zajebiści), bo coś trzeba się z kimś poszarpać, no to ile można? Ile razy można dostawać wpierdol, i nic z tym nie zrobić? A ile można bronić ludzi, którzy sami się proszą o wpierdol? Nie, sorry, chcesz wyglądać ortodoksyjnie - ćwicz ortodoksyjnie. Chcesz być aktywistą, robić dema z ludźmi, jątrzyć i denerwować normalsów prawdą o świecie ? To zrób to tak, abyś nie musiał od razu spierdalać, nie licz na innych, niech oni liczą na Ciebie. łańcuch jest tak mocny jak najsłabsze ogniwo.

Ktoś napisał, że ludzie chcą spokojnie żyć, a nie budować fortyfikacje. Si vis pacem para bellum - jeszcze z antyku powiedzenie, udowodnione tysiące razy w historii rodzaju ludzkiego. Ludzie będący potężnymi i bogatymi nie mają tego spokoju, a grupka wagenburczyków czy squatersów ma go mieć? A z jakiej paki niby. Nie wiem, czy to głupota jest, czy jakieś takie działanie w rodzaju "na złość mamie odmrożę sobie uszy".

Ruch punkowy, tak jak i ruch anarchistyczny, jakoś se tam jest, ale generalnie siły przebicia nie ma. Nie ma już załóg, konkretnych działań, uczestnictwa lub tworzenia nowych inicjatyw. Na demonstracjach i akcjach próżno szukać, a nawet wygląd już nie ten. Koncercicha, moda, marki, dziary po 10 tys złotych, a z drugiej strony menelstwo które trudno tak naprawdę w ogóle nazwać jakimś ruchem. Są jednostki, punkowcy którzy mają swe zasady, i tacy pewnie zdechną (mam zaszczyt w swoim mniemaniu się do nich zaliczać), ale ruchu jako takiego już nie ma. Jest na scenie coraz większe przyzwolenie na seksizm, homofobię, prostactwo, sporo osób okazuje się prawakami. Takie jaja. O tempora, o mores. Po latach 90 pozostało ckliwe wspomnienie. Dziś takie osoby traktowane są z pobłażaniem, lub wręcz z agresją.

Zamiast pisać dyrdymały o broni czarnoprochowej, przeczytaj ustawę i może forum pasjonatów. Po pierwsze broń musi być kopią z przed Anno Domini ... to już sobie doczytaj :). Po drugie, 95% egzemplarzy zaraz po zakupie należy oddać do rusznikarza, bo są tak felernie wykonane. Po trzecie, nie możesz jej ze sobą nosić, a używać jedynie w wyznaczonych ku temu miejscach. Po czwarte, wbrew temu co przeróżne głąby myślą, każdą bronią należy się nauczyć robić. Przeważnie większość gardy nie umie prawidłowo złożyć, a na obsługę broni palnej należytą należy przeznaczyć tysiące godzin treningu. Po piąte, broń czarnoprochowa jest bardzo zawodna, trudna w użyciu, i długi jest czas jej przygotowania do następnych wystrzałów. Po szóste w końcu, skoro te łeby często ze znajomościami kryminalnymi do osób wyposażonych w gaz i teleskopy wyciągają maczety, to jak rozwalisz jakiegoś z Uberti Dragoon kal.44, to co oni wyciągną w odpowiedzi? Dzięki, ja kombinować jak dać rade typom z AK - 74 raczej nie mam zamiaru.

Przestańcie pieprzyć o Antifie, sami ją zróbcie. Wcześniej były ANF i RAAF, może do tego należałoby sięgnąć? Bo to chyba lepiej dawało radę. Nie chcę się rozpisywać, ale owca z tego co piszesz to w większości zostało pośpiewanie sobie "komą komą antifa huligans" po paru bronkach.

Szapoba

Wiecie, który punkt wczorajszej mantify warszawskiej uważam za najważniejszy? Przystanek przy Kredytowej 6. Obserwowały nas staruszki z okien, które najwyraźniej nie były świadome, kogo mają za sąsiada, a które są jak najbardziej świadome, czym jest faszyzm. Było ich kilka zaledwie, ale to otworzyło mi oczy. To jeden z obszarów, które trzeba zagospodarować; obszar równie ważny, co demo, co pomoc materialna, prawna, pijar i w końcu fizyczna obrona.
Każdy robi, co potrafi najlepiej. Więc się przestańcie w końcu gryźć! Mamy problem. Mamy Zawiszę robiącego rundę po mediach. Mamy faszoli wychodzących do medialnego mainstreamu, mamy niczegonieświadowe masy, mamy w perspektywie pogorszenie warunków ekonomicznych (pewnie dlatego teraz się ogłosili) i mamy dokumentne olewanie problemu przez masy świadome i "autorytety". Zauważyliście? Mało kto się odważył przyznać, że mamy problem. Będę naciskał w mainstreamowych mediach, żeby solidnie wzięli się za problem zanim znowu ktoś zginie, to samo proponuję "kanapom" (bez urazy). Proponuję, niech każdy ruszy do swojej roboty i przestańcie sobie emocjonalnie dumać o broni i pułapkach. Stało się, stanie się więcej. Przyznaję, że też dostałem kopniaka motywacyjnego. Teraz nie tylko młodzież, ale dziadków też trzeba zagospodarować.

dobrze gada polac muodnajde

dobrze gada polac mu

odnajde cie i postawie piwo :P

"Guernica Y Luno - 5 minut"

Kto nie przeżył ten nie wie...

Zgadzam się w całej rozciągłości,większość vege-anarcho-mądrali przyznaje się do "sportowej" jak właśnie są zagrożeni, a na co dzień "jesteście tacy sami jak naziole", albo "macie krew na rękach", względnie "ich nie zapraszajcie na "afterek" bo jeszcze coś komuś się stanie". Traktujecie drodzy "intelektualni" anarchiści ekipę sportową jako zło konieczne a w najlepszym razie jak pożytecznych idiotów. Wielki szacunek dla rannego z Wrocławia bo to chłop co nie uciekał tylko poległ w walce. Dla cykorów, i pseudointelektualnych pacyfistów POGARDA. Tchórz umiera tysiąc razy, odważny tylko raz! Mała rada dla tych co jednak będą strzelać w samoobronie choćby z wiatrówek: celujcie od pasa w dół bo wtedy jest inna klasyfikacja czynu przed sądem...

Niech ekipa z Wrocka

Niech ekipa z Wrocka przestanie płakać i ogarnie demo przeciwko faszystowskiej przemocy. Na pewno przyjadę!

ogarniajcie sami!!!

akurat tak sie zlozylo ze dzialam od 86 przeciw naziola i znam wszystkie fazy tego ruchu .jeszcze raz wzywam nie biadolcie tylko organizujcie grupy spolecznie zaangarzowane ,antyfaszystowskie.co do raaf....zakladelem i wy go robcie ,nie ma copiraiu,troche odwagi cywilnej.i nie wiezcie pieroga ze to niewazne ja popieram wszystkie inicjatywy socjale,antyfaszystowskie.JESTESMY RAZEM
w imieniu warszawskiej federecji anarchistycznej pozdrawiamy wszystkich i wzywamy do wziecia udzialu w akcji zwiazkowej i anarchistycznej 14 listopada o godz 18.30

Czytam, czytam i momentami

Czytam, czytam i momentami mnie zaczyna brać wątpliwość czy jestem na CIA, czy na FuckPC. Komentarze o tym "jak zabić naziola" ? Bluzganie na wrocławską załogę, bo "dali się sprać" ? Słowa o tym, że ludzie są "sami sobie winni" ? Pozamienialiście się z kibolami na mózgownice?

Kilka osób pisze słusznie. Podstawa to wzajemne wsparcie, organizowanie inicjatyw na własną rękę, takich i innych. Wszystkie działania są słuszne, jeśli do czegoś prowadzą. W ruchu antyfaszystowskim mają miejsce i sportowcy i lewicująca inteligencja z kubkiem Starbucksa, i punki, i liceum, i starzy załoganci. Niech każdy zwalcza tą ideologię na swój sposób, jak mu pasuje - każda droga jest ok. tylko wspierajmy się i szanujmy wzajemnie...!

Bez zwiększenia

Bez zwiększenia liczebności ekip ogarniętych w bezpośredniej konfrontacji nawet jedność nic nie pomoże, u nazioli pewnie z połowa ruchu to jednostki nastawione na przemoc a obecnie w klimatach anarchistycznych na manifach i marszach na pare tysięcy osób tylko nikły procent jest nastawionych na starcie,doskonale było to widać rok temu na blokadzie w warszawie ludzie pilnujący blokaty co chwile gdzieś musieli biegać bo było ich za mało na obstawienie takiej ilości "pacyfistów". Więc nie tylko każdy powinien robić swoje ale także samemu przygotowywać się na ewentualną napaść że strony łysych pał a nie liczyć że ktoś go będzie pilnował.

ze co??

u nazioli połowa ruchu? Chłopie, czy ty się wczoraj obudziłeś? Ideologia nazioli opiera się tylko i wyłącznie o przemoc, o nic innego. Chyba, że naziol to jakaś popierdułka, to siedzi cicho, ale jak najebany spotka Ci z kilkoma kumplami na miescie to wtedy i tak podskoczy. Do tego nazioli wspiera nastawiany i kierowany niczym najgłupsze bydło tłum kiboli Śląska Wrocław, a to już w ogóle cymbały, dla których najwazniejsze w życiu to prać się po ryjach (potrafisz wyborazić sobie, jacy muszą być głupi?). Więc to tyle. Po naszej stronie zawsze będzie więcej ludzi pracujących mózgownicą, w bilbiotekach, a nie na siłowni. My palimy trawkę, oni ładują koks. Tak jest, było i będzie, gdyż to jestich nieodłączny lement bycia, życia, tylko w taki sposób potrafią się odnaleźć, przecież to życiowi nieudacznicy, tylko w ten sposób potrafią rozmawiać. Taki to już urok tego ich "ruchu".

Co masz na myśli pisząc

Co masz na myśli pisząc "życiowi nieudacznicy"? Bo obawiam się, że większość tych gnojów jest dużo lepiej poustawiana w życiu, niż nasza strona. Nawet ten koks który wymieniasz wymaga nakładów finansowych.

Pisanie że oni koks my marihuanę to są bzdety jakieś i szkoda to komentować. Bierzesz dragi, nie pchaj się do jakiejkolwiek walki, tylko zrób porządek ze sobą, np idź na terapię.

Sorry ale pierdolisz i to

Sorry ale pierdolisz i to strasznie

Co to znaczy: "Tak jest, było i będzie"

Dawniej to było kompletnie na odwrót: anarchiści wywodzili się z najuboższych warstw klasy robotniczej, jednocześni promowali abstynencję alkoholową a do faszystów strzelali z broni palnej a nie zastanawiali się czy można się w ogóle bronić

Więc spadaj tą promocją pacyfizmu i narkomanii gdzie indziej

"Jeśli nie mogę tańczyć,

"Jeśli nie mogę tańczyć, to nie moja rewolucja"

To tak apropos tej abstynencji. Anarchistą nie może być człowiek, który nie rozumie ludzi.

Tylko rozmowy na tematy

Tylko rozmowy na tematy polityczne po pijaku są niewskazane. Może dlatego z tą abstynencją ktoś wyskakuje? :-)
Poza tym że Emma kochała tańczyć, paliła do tego jak smok - tak na marginesie oczywiście. I miała lekkie wyrzuty sumienia przez to, bo trend ascetyczny był zawsze z anarchizmem w jakiś sposób powiązany.

When we can't dream any longer we die.
Emma Goldman

fragment artykułu

dotyczący zajścia na blogu www.wielka-niedzwiedzica.blogspot.com, w całym artykule jest mowa w ogóle o makabrycznym wrocławskim weekendzie - takie nastroje świąteczne mają niektórzy widać :/

wsparcie

siedze za granicą teraz, troche czuje sie jakbym siedzial tylko na dupie,w iec jak mozna pomoc? moze chociaz jakas zbiorka na nowy sprzet itd? dawajcie namiary! pozdro i trzymajcie sie!

Jeśli mogę się

Jeśli mogę się przyłączyć do dyskusji, to chciałbym powiedzieć z mojego "niezaangażowanego" stanowiska (nie wychodzę i nie protestuję, ale działam "prywatnie" jako "normals"), że bardzo podoba mi się oświadczenie po tej akcji wydane przez squat. Nie nawołuje ono do jakieś zemsty czy czegoś podobnego, ale napewno przybliża i przyczynia się do zwrócenia uwagi na to do czego zdolny jest faszyzm (pomimo różnych swych masek). Moim zdaniem może jestem zachowawczy, ale anarchizm (bo też istnieją tu dyskusje nad tym czym on jest, a tego stanowiska nie oświadczyłem), to nie destrukcja. Autorytarnych działań i przemocy nie powinno się zwalczać siłą, ale na pewno oporem, dekonstrukcją tego co zastane - rozłożeniem i przedefiniowaniem w sferze publicznej różnych praktyk przeciwnika. Co wychodzi moim zdaniem Wam całkiem dobrze. We Wrocławiu również.

Anarchizm to destrukcja

Anarchizm to destrukcja wszelkiej hierarchii
A z faszyzmem wygrano po kilkuletniej wojnie a nie poprzez przemowy piknoduchó

mordy zakazane

zbierać informacje o gnojach; foty, adresy etc. i dojeżdżać. Akcje planować dobrze, bez pośpiechu; śledzić, obczajać przyzwyczajenia, miejsca pracy, brać pod uwagę różne możliwości. Czują się bezkarni bo się nie boją. Wyląduje paru "wodzów" w szpitalu i od razu reszta posra się po porach. W moim mieście swego czasu poskutkował i do dzisiaj się do końca nie podnieśli z kolan.

Dla przykładu; http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/51,35771,12503748.html?i=4

no i wlasnie takie

no i wlasnie takie oswiadczenie powinno widnieć na CIA a nie jakies żale do władz i nawoływanie do tego żeby podpierdalać tych lamusów psom.Dostaną wpierdol i beda wiedziec ze nie na wszystko moga sobie pozwolic

zamien slowa w

zamien slowa w czyny

"Guernica Y Luno - 5 minut"

Adam Gmurczyk już na fejsie

Adam Gmurczyk już na fejsie ma ubaw z całej sprawy. Polecam jego profil ;)

Sprawcie sobie czołg

Sprawcie sobie czołg odrazu.

Jeśli anarchizm to destrukcja, to wyjaśnia dlaczego cierpicie na polityczną impotencję.
Hierarchii nie da się zniszczyć z powodów obiektywnych, można tylko wykazać jej ograniczenia i wpisane w nią różnice, imo .

Wszystko da się zniszczyć,

Wszystko da się zniszczyć, kwestia metody.

Nie wszystko. W praktyce

Nie wszystko. W praktyce sprowadzi się to wyłącznie do faryzeizmu broniącego mitu czystości. To co zorganizowane musi posiadać pewne struktury i hierarchie.
Moim zdaniem natomiast zamiast lokować się uparcie na "zewnątrz" (oczywiście anarchizm podtrzymuje istnienie zewnętrza) i bronić dziewiczości pisząc reakcyjne manifesty o zerwaniu porozumienia 11 listopada powinniście dążyć do mocniejszego porozumienia z lewicą odciągając ją od centrum. Zwłaszcza, że ta po dłuższym czasie asymilacji z reżimem ta ostatnia wypracowała sobie strategie, które na celu mają ostatecznie wprowadzenie anarchizmu lub jego namiastek - Ranciere, Mouffe, Derridiańskie rozważania nt. polityki. Powinniście wypracować bardziej pozytywny projekt.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.