Wrocław: Nie ma żadnych nalotów policji na internautów

Kraj | Technika

Internauci we Wrocławiu czyszczą swoje komputery z plików mp3 i spodziewają się wizyty policjantów. "Policjanci weszli już do ponad stu prywatnych mieszkań" - napisała wczoraj Gazeta Wyborcza. Tymczasem, jak dowiedział się Dziennik Internautów, policja twierdzi, że żadnych nalotów nie ma.

Nadkomisarz Artur Falkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wyjaśnił, że dla policji nadal głównym celem są nielegalni sprzedawcy na targowiskach i osoby, które zajmują sie piractwem na większą skalę. Jeśli przy okazji postępowania przeciwko takim osobom zajdzie konieczność przeszukania czyjegoś mieszkania, to dopiero wtedy policja się tego podejmuje. Falkiewicz zapewnił, że w chwili obecnej nie odbywa się żadna specjalna akcja w ramach której policjanci mieliby przeszukiwać mieszkania internautów.

Po raz kolejny okazuje się,

Po raz kolejny okazuje się, że najprawdopodobniej ktoś rzucił plotkę, o "akcji przeciwko internautom". Takie plotki pojawiają się co jakiś czas i okazuje się czasami, że rozpuszczał je np. właściciel lokalnego sklepu z oprogramowaniem, albo wręcz podejrzane organizacje "ochrony praw autorskich". Chodzi o to, żeby spanikowani ludzie rzucili się do sklepów, co na krótką metę działa, ale potem sprawa wraca do normy.

Nie dajcie sie zastraszyć i ściągajcie dalej! Wolna kultura ma się dobrze.

ostatnio probowalem

ostatnio probowalem przerzucic sie na linuxa ale... po dwoch probach nie wypalilo.mocno sie zniechecilem:P
teraz mam linuksa wgranego razem z winda i ani mysle go wiecej odpalac;]
za duzo trzeba sie w nim grzebac... a winde mam w jednym palcu ^^ do tego linuks po wgraniu chodzi 2x wolniej od windy ktora stawiam w niecale poltorej godziny.

To co ty za linuksa

To co ty za linuksa miałeś? Teraz wiele instalacji jest idiotodporne, taki Ubuntu, a nawet Debian w ostatniej odsłonie to jest chwila.

a dzis jakis dziwny schizowy

a dzis jakis dziwny schizowy sen mialem ze dostalem cynk ze na mojej ulicy szperaja ludziom kompy wiec wykrecilem dyski twarde i schowalem hehe
paranoja :P w podswiadomosci moze troche sie boje bo jak mi sie nawet sni... ;]

fedora 7, teraz mam mandriva

fedora 7, teraz mam mandriva 2007 i oba sa fe! moze jak bede mial czas to sprobuje jeszcze tych co mowisz :P i nie mow idiotoodporne bo ja sie po prostu nie obczajam na linuksie.co najwyzej linuksoignorantoodporne ;)

Przepraszam, nie chciałem

Przepraszam, nie chciałem cię urazić, po prostu pojechałem trochę slangowo ;-). Ja mandrive wywaliłem po pierwszym odpaleniu. Spróbuj Ubuntu, ma dobre forum (szczególnie anglojęzyczne, ale polskie też). Jak czegoś nie wiesz, to zawsze ci ktoś doradzi.

na śląsku podobna akcja

na śląsku podobna akcja była przeprowadzana jakiś rok temu. plotka się rozprzestrzeniała gigantycznie chybko. legalne windowsy schodziły jak świeże bułeczki.wszyscy dostawali ocipca. powstało nawet kilka dowcipów w rodzaju -ChWDP - chowaj windowsa do piwnicy:) albo:
Przychodzi ksiądz po kolędzie, puka do drzwi. Otwiera zdenerwowany gościu i mówi:
-Ale mnie ksiądz wystraszył! Myślałem że to kontrola legalnych programów!
Na co ksiądz:
-No nie pierdol,że już są na naszej ulicy!!!!!

NIE DAJCIE SIE ZWARIOWAĆ!!

To jak to jest naprawdę?

Czyli są naloty na mieszkania prywatne czy ich nie ma? Chodzi mi o zwykłych ludzi (nie dystrybutorów), którzy mają po prostu darmowy program do ściągania plików na zasadzie P2P, udostępniają w związku z tym kilka lub kilkanaście GB filmów, muzyki i programów...
Jak wygląda kwestia nakazów? Czy to takie proste by go policja otrzymała, czy jednak wymaga to przynajmniej jakiś poszlak lub dowodów? Czy wizyta policji zawsze odbywa się odrazu z nakazem, czy wpierw jest próba "polubownej" kontroli sprzętu. Czy właściciel sieci, w której policja zechce dokonać kontroli musi i w związku z tym zawsze ujawnia dane klienta, czy może odmówić takiego procederu lub podjąć inne działania ochraniające klienta? Czy ktoś (zwyczajnie udostępniający pliki poprzez programy p2p) faktycznie padł "ofiarą" nalotu policji??

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.