Wrocław: wręczenie petycji przeciwko zamknięciu Wyspy Słodowej

Kraj | Miejsca | Protesty

 wręczanie petycji Dzisiaj w środę 12 czerwca, przedstawiciele inicjatywy obywatelskiej wręczyli petycję z podpisami około 1500 osób przeciwnych zamykaniu Wyspy Słodowej i Bielarskiej na noc. Przedstawicielka Zarządu Zieleni Miejskiej, która odebrała petycję w imieniu nieobecnego dyrektora, potwierdziła zamknięcie Wyspy Słodowej pod pretekstem nasadzenia nowych krzewów i traw, które są zadeptywane przez bywalców i imprezowiczów.

Przyciśnięta do muru przyznała, że otrzymywała również skargi od zarządców prywatnych hoteli i apartamentów w okolicy, jak również, że nie było konsultacji ze studentami i bywalcami wysp ani nawet z okolicznymi mieszkańcami, a jedynie z radą osiedla, policją i strażą miejską. Przedstawicielka ZZM napomknęła również, że zamknięcie wysp jest tylko zamknięciem czasowym, nie trwałym i nieodwołalnym.
Petycje zostały przyjęte, czas na odpowiedź to 30 dni.

relacja: Jacek

Kurwa, nie wikłajcie się

Kurwa, nie wikłajcie się jako sekcja FA w obronę miejsca schadzek pijaczyn, które mają w nosie nasze inne postulaty i poglądy. To bezowocne i bezcelowe. Poważnie.

Noo, śmiechy,

Noo, śmiechy, najważniejszy problem społeczny - zamkną studenciakom Wyspę i nie będą mieli gdzie chlać. Ilu z tych młodych ludzi popiera np. korwinowskie poglądy albo jest rasistami? Doświadczenie mówi, że wielu.

Cóż moge powiedzieć beka

Cóż moge powiedzieć beka z hejterów i te płomienny odezwy do ludu. :D

Czy nie zauważacie, że nie

Czy nie zauważacie, że nie chodzi o to, kto na tej wyspie pije piwo ale o sprzeciw wobec postępującej prywatyzacji przestrzeni publicznej?
Czy skoro w lesie stoją prostytutki, to nie mamy protestować przeciw prywatyzacji lasu?

I wreszcie jakaś sensowna

I wreszcie jakaś sensowna wypowiedź ostatnio dowiedziałem się z nieoficjalnych źródeł swoją drogą że ta prywatyzacja ma mieć znacznie bardziej rozległe skutki, po prostu miasto chce wywalić wyspiarzy i wywindować cene jakże interesującej lokalizacji w centrum miasta bezpośrednio pod sprzedaż w ręce prywatne, ale póki co sieją ścieme z próbami ukulturalnienia wyspy, wedle nowego statutu miejsce nie nadaje się już na imprezy masowe więc radze sobie przeanalizować fakty głębiej.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.