Warszawa: proces przeciwko korporacji Lionbridge łamiącej prawa związkowe

Kraj | Prawa pracownika | Protesty

W piątek 4 lipca Sprawa Lionbridge przed sądem pracy oraz demonstracja pod warszawską siedzibą firmy.

Tego samego dnia odbyły się też akcje pod biurami Lionbridge w Dublinie, Madrycie i Kopenhadze, a nieco wcześniej w Żilinie na Słowacji.

Akcja organizowana przez Związek Syndykalistów Polski. Więcej informacji na http://lionbridge.zsp.net.pl

4 lipca przed Sądem Pracy w Warszawie odbędzie się rozprawa przeciwko korporacji Lionbridge o bezprawne zwolnienie działacza związkowego pod pozorem rzekomego “ujawnienia poufnych informacji” i “działania na szkodę pracodawcy”.

Firma Lionbridge, podobnie jak wiele innych firm w Polsce, próbuje się pozbyć działaczy związkowych wykorzystując przeciwko nim sfabrykowane zarzuty. “Ujawnienie tajemnicy firmy” jest jednym z najczęściej stosowanych chwytów.

Lionbridge w liście do pracowników dyskredytuje zwolnionego związkowca

SOLIDARNOŚĆ BĘDZIE TAK GLOBALNA JAK KAPITAŁ!

Aktualizacja: 2 lipca

 • Członkowie portugalskiej sekcji AIT (IWA) obwiesili siedzibę Lionbridge w Lizbonie plakatami domagającymi się przywrócenia Jakuba G. do pracy. Wysłali też faksy protestacyjne do filii firmy w Lizbonie, Warszawie i centrali w USA.
 • Rano związkowcy z CNT-AIT (Międzynarodowego Stowarzyszenia Pracowników) z Paryża, mimo ochrony, dostali się do budynku miejscowego oddziału korporacji Lionbridge. Udało im się rozdać wszystkim obecnym pracownikom firmy ulotki przedstawiające sytuację w warszawskim Lionbridge. Rozrzucili także ulotki w kilku miejscach budynku. Następnie po krótkim starciu słownym z dyrektorem i jego ochroną, wyszli z budynku. Oto tłumaczenie tekstu ulotki.
 • 1 lipca:

  • Flamandzka grupa CNT AIT (IWA - Międzynarodowe Stowarzyszenie Pracowników) odwiedziła dziś biura Lionbridge w Brukseli. Rozdano ulotki na temat sytuacji w biurze Lionbridge w Warszawie pracownikom oraz mieszkańcom dzielnicy.

  • Dnia 30 czerwca miała miejsce wizyta w biurze Lionbridge działaczy stowarzyszonej z IWA organizacji Priama Akcia w Zilinie na Słowacji. Podobnie jak podczas poprzedniej wizyty w marcu, rozdano wśród pracowników kilkadziesiąt ulotek o sprawie zwolnionego działacza związkowego Lionbridge Polska.

   Następnie, działacze Priama Akcia udali się na piętro managerów. Tam, wręczono kierownictwu firmy pluszowego lwa (lew jest symbolem firmy Lionbridge) powieszonego na pasku z napisem Międzynarodowe Stowarzyszenie Pracowników. Na opakowaniu maskotki napisano: „Kiedy Lionbridge żre związkowców, związkowcy zeżrą Lionbridge!” Przed odejściem, działacze zauważyli na ścianach biura napisy domagające się przywrócenia zwolnionego związkowca do pracy. (Na zdjęciu obok - Lew powieszony przez związkowców na tle biura Lionbridge).

  Wykopujcie informację o

  Wykopujcie informację o kampanii na Wykopie: http://www.wykop.pl/link/74012/pracownik-kontra-wielka-korporacja

  Kiedy kilkudziesięciu

  Kiedy kilkudziesięciu anarchistów szło w bloku kilka tygodni temu na demo w warszawie to Cia umieściło o tym notkę dopiero po zwróceniu uwagi, lecz kiedy ktoś wiesza maskotkę na pasku zajmuje to cala stronę. To wiele mówi. Jeśli Ip zrobiłoby akcje teraz w obronie represjonowanego związkowca to również uznanoby to za akcję jednego z wielu związków zawodowych i informacja pojawiłaby się w postaci szczątkowej?

  Do zobaczenia w Warszawie

  "Kiedy kilkudziesięciu anarchistów szło...."

  O co ci "ip member" chdzi? Mogłeś sam napisac relacje z Warszawy.

  Do zobaczenia w Warszawie!
  Razem cieplej! ;)

  Relacja z protestu o którym

  Relacja z protestu o którym mówisz także była na topie CIA, więc nie wiem o co biega. Chyba że chodzi o to żeby prowokować i skłócać ludzi z sobą.

  O tendencyjności

  O tendencyjności artykułów w ruchu @ można dużo pisać, ale nie mam ochoty teraz o tym pisać, kiedy pewnie prowokatorzy szukają korzystnych dla nich informacji. Grupa na Słowacji dużo zrobiła dla tej kampanii, nie tylko powiesili maskotkę, ale ktoś tu chciał o maskotce kilka słów napisać.

  Jeśli ktoś z twojej grupy nie chce bronić związkowca z Lionbridge z przyczyn osobistych, (np. nie lubi jak piszę ja czy ktoś inny na CIA) to on/a nie musi.

  PS - OZZIP to JEST jeden z wielu związków, które powiedziały, że wspierają sprawę, więc nie rozumiem nawet o co ci chodzi.

  Jak

  dojechać na tą ul.Jutrzenki koło Dudajewa powiedzmy spod metra centrum?

  z tego co się orientuję,

  z tego co się orientuję, to autobusem 517, 127, 178 lub WKD Aleje Jerozolimskie - ale sprawdź na wszelki wypadek

  Ponadto, gdyby ktoś

  Ponadto, gdyby ktoś pytał:

  517, 127 z dworca centralnego
  178 ze swietokrzyskiej

  Trzeba wysiąść na

  Trzeba wysiąść na przystanku "Popularna".

  ok wielkie dzięki

  ok wielkie dzięki

  do Akai47

  si Slovak/Slovenka? pekna polstina:) ja som s Polska a ked mozes rad by som sa dozvediel viac o Vas a vseobecne aktivizme na Slovensku.dik

  Gdzie będzie akcja jutro?

  Gdzie będzie akcja jutro? :-)

  Wam tak dobrze idzie! Brawo!

  Wam tak dobrze idzie! Brawo!

  Kiepsko pisali w Wyborczej.

  Kiepsko pisali w Wyborczej.

  relacja z dublina

  jak będą zdjęcia to napiszę porządniejszą a tymczasem, wstępna relacja z dublina: http://harce.wordpress.com/2008/07/04/lionbridge/

  --
  http://harce.wordpress.com

  Dodaj nową odpowiedź  Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


  *

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.