Wrocław: Demonstarcja - Impel łamie prawa pracownicze

2007-04-19 15:00
2007-04-19 18:00

19.04.2007
DEMONSTRACJA WE WROCŁAWIU
start: godz. 15, ul. Ślężna (siedziba firmy Impel)
Relacja na żywo z protestu: Przeciwko łamaniu praw pracowniczych przez Impel

Impel łamie prawa pracownicze- złamiemy i Impel!

Pamiętamy Ożarów!

Impel nagminnie łamie prawa pracownicze. W 2002 roku ochroniarze z Impel-Security brutalnie spacyfikowali głośny protest załogi Telefoniki w Ożarowie Mazowieckim. Załoga broniła zakładu przed likwidacją, aby zachować miejsca pracy w mieście. 26 listopada 2002 r. na polecenie właściciela Bogusława Cupiała bojówki impelowskie przemocą rozbiły legalną demonstrację pod bramą zakładu, ciężko bijąc uczestników. Impel chwali się wobec pracodawców swoją akcją represyjną w Ożarowie, reklamując się jako firma, która skutecznie tłumi protesty pracownicze. Inicjatywa Pracownicza współpracowała z ożarowskim Komitetem Protestacyjnym, a nasi działacze czynnie bronili pracowniczej blokady bram zakładu, która miała uniemożliwić wywiezienie urządzeń. Nigdy nie zapomnieliśmy tego co się stało w 2002 roku w Ożarowie i wiele razy zapowiadaliśmy, że kiedyś Impel odpowie za tamte wydarzenia.

W marcu 2006 r. w Kostrzynie nad Odrą z firmy Impel-Tom zwolniono Jacka Rosołowskiego, bo chciał założyć organizację związkową Inicjatywa Pracownicza. Rosołowski wygrał pierwszą sprawę przed sadem pracy. Sąd orzekł, że powodem zwolnienia była działalność związkowa. Zarząd zemścił się za to na trzech członkach OZZ Inicjatywa Pracownicza, pozbawiając ich pracy, bo przed sądem pracy otwarcie mówili o bezprawiu, którego zarząd dopuszcza się wobec związkowców. Po raz drugi, Impel pokazał swoje antypracownicze oblicze. Dlatego Inicjatywa Pracownicza i Komitet Pomocy i Obrony Represjonowanych Pracowników wzywają do demonstracji w dniu 19 kwietnia 2007 roku we Wrocławiu.

Grupa Impel, zarządzana przez wrocławską spółkę Impel SA, to największy w Polsce holding specjalizujący się w usługach dla firm: ochronie, sprzątaniu, cateringu. Zatrudnia ponad 30 tys. pracowników, w tym ok. 5,5 tys. osób niepełnosprawnych.

Manifestację organizuje

Manifestację organizuje KPiORP, www.pracownicy.org

Bezbronni

Bezbronni pracownicy Ożarowskiej fabryki, broniąc swych miejsc pracy byli dobrze przygotowani. Zabrali ze sobą transparenty, z braku czegokolwiek innego rozpostarte na stalowych rurkach, napoje w butelkach, chyba z biedy zatkanych szmatami a jako napoj energetyzujący w nich wysokooktanową benzynę. Aby podkręcić atmosferę w wielkim rozmiarze mutry godne szyn kolejowych. Tak pokojowo nastawieni wdali się w spór z - psia jego mać - właścicielem fabryki
który sprytnie postawił na ich drodze wynajętych ochroniaży, nie mających interesu większego w całym zajściu poza wyniesieniem całego tyłka i życia.
Popieram stanowczo... ale nie wiem co?! Autor o imieniu bądź nazwisku Anonim, kierując się filozofią "kiboli" nawołuje do zemsty na firmie wmanewrowanej w biznes - psia jego mać - demontera ożarowskiej fabryki, który zatroskany sytuacją w kraju pociąga przez słomkę drinki w jakimś ciepłym państewku kojąc nadwątlone nerwy.
Tymczasem: kupą mości panowie! Dopiszmy się jako kolejne mięso armatnie, dajmy się pociągnąć w wir historii i nie szukajmy lepszej idei. Przy okazji załatwcie sprawę mojego kolegi, który poderwał na potańcówce miejscową dziewczynę i dostał w ryja od kogoś, kto miał kolegę ochroniarza.
Informacja dla Anonima: zapamiętaj sobie, że przy ogłaszaniu wszelkich imprez - potańcówka, spektakl, marsz miłośników znaczków pocztowych podaje się zawsze informacje:
1. Co?
2. Gdzie
3. Kiedy
Na końcu się podpisujesz, żeby kto inny nie zebrał pochwał za ciebie.

bezbronni

jest październik 2008 a firma impel ochrania telefonikę Kraków - jak byś tego nie wiedział, firma impel wiedział dokładnie co robi bijąc bezbronnych ludzi tracących z dnia na dzień pracę - dziś w podziękowaniu za pomoc mogą ochraniać np. Kraków, a Ci którzy rozkręcali maszyny (myślenice), dzisiaj w Krakowie tworzą kadrę zarządczą - w takim to kraju żyjemy - ale może przyjdzie i czas na Kraków

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.