Wrocław: Przeciwko łamaniu praw pracowniczych przez Impel

Kraj | Prawa pracownika | Protesty

W czwartek we Wrocławiu odbyła się demonstracja przeciwko łamaniu praw pracowniczych przez firmę Impel.

Więcej o sytuacji w Impelu: Praca nic nie warta | Pracownicy na próbę

Będziemy starali się relacjonować na żywo przebieg demonstracji.

17.45 - Demonstracja powoli się kończy.

17.35 - Delegacja próbowała przedstawić petycję w biurach PiS i LPR w sprawie wspólnego projektu OZZ Inicjatywa Pracownicza i Sierpnia 80 dotyczącego nowelizacji ustawy ws. pracowników tymczasowych oraz raport ws. łamania praw pracowniczych w Impelu, ale nikogo nie zastali.

17.15 - Protestujący przeszli dookoła rynku i zatrzymali się przy fontannie. Trwają przemówienia przedstawicieli organizacji biorących udział w proteście naświetlające sytuację w firmie Impel i na rynku pracy. Oprócz demonstrantów także przechodnie zatrzymują się i słuchają.

16.50 - Manifestacja zbliża się do Rynku. Jest głośno, słychać gwizdki i bębny. Demonstranci skandują: "Iść do roboty za 500 zł". Rozdawane są ulotki informacyjne przechodniom.

16.35 - Demonstracja zbliża się do Galerii Dominikańskiej - świątyni kapitalizmu i konsumeryzmu. Na platformie śpiewają rewolucyjne pieśni, trwa festynowa atmosfera.

16.20 - Demonstracja minęła Dworzec Główny PKP i skręca w kierunku ul. Kołłątaja.

16.15 - Manifestacja trwa. Dobre nastroje wśród uczestników. Z platformy demonstranci przez megafony namawiają przechodniów do przyłączenia się, w przerwach gra muzyka.

15.50 - Ludzie nadal idą ulicą Ślężną, skandują: "Solidarność ponad wszystko", "Wolność - równość - syndykalizm", "Nasze prawo, prawo pracy".

15.45 - manifestacja ruszyła ul. Ślężną w kierunku Rynku. Równolegle do innych bloków utworzył się także silny blok anarchistyczny. Ludzie skandują: "Najpierw ludzie, potem zyski", "Solidarność pracownicza".

15.30 - Nasz reporter informuje, że w budynku Impela widać osoby z kamerami, które filmują demonstrujących.

15.20 - Trwają przemówienia z platformy na ciężarówce. Ludzie krzyczą w stronę budynku Impelu: "Złodzieje!". Na transparentach widać hasła: "W obronie praw pracowniczych - samoorganizacja społeczeństwa", "Lepszy świat, bez wojen i wyzysku", "Zakłady w ręce pracowników".

15.00 - Demonstracja właśnie się rozpoczęła pod budynkiem siedziby firmy Impel przy ul. Ślężnej. Nikt jak dotąd z Impelu nie pojawił się. Gra Grupa Samby z Poznania, słychać gwizdki i bębny. Jest kilkaset osób z różnych organizacji (m.in. OZZ Inicjatywa Pracownicza, Sierpień 80, Federacja Anarchistyczna, Społeczeństwo Aktywne, CK-LA, Stowarzyszenie Lepszy Świat) oraz niezrzeszonych.

Pracownicy Impela dostają na swoje skrzynki dramatyczne mejle

Pracownicy Impela dostają na swoje skrzynki dramatyczne mejle od kierownictwa firmy. Oto treść dwóch z nich:

Szanowni Państwo, Pracownicy Grupy Impel,

Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie demonstracji pod siedzibą naszej firmy jutro, tj. w dniu 19 kwietnia 2007 roku. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia wraz z oceną sytuacji dokonaną przez Zarząd Grupy Impel, otrzymali Państwo drogą mailową w poniedziałek (poniżej załączamy jej treść).

W trosce o Państwa bezpieczeństwo, Zarząd Grupy Impel podjął decyzję o skróceniu czasu pracy w dniu jutrzejszym. Ci z Państwa, którym obowiązki pozwolą, mogą zakończyć pracę o godzinie 13-stej.
Ponad to, prosimy o odwołanie wszystkich spotkań zaplanowanych w siedzibie naszej Grupy z gośćmi z zewnątrz i przełożenie ich na inny termin. Demonstracja będzie wydarzeniem medialnym, w związku z tym, jeśli spotkacie się Państwo z zapytaniami ze strony dziennikarzy, prosimy kierować ich do rzecznika Prasowego Grupy - Pani Katarzyny Marszałek tel. wew. 9107, e-mail: k.marszalek@impel.pl.

Informujemy również, że w dniu 19 kwietnia 2007r., bufet na ul. Ślężnej będzie zamknięty. Prosimy o zachowanie spokoju, podjęliśmy wszelkie możliwe środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa Państwu oraz ochrony mienia spółki. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest nietypowa. W dużej mierze od nas i od naszej racjonalnej oceny sytuacji zależeć będzie dobre imię Grupy IMPEL.
Z poważaniem
Edward Laufer - Wiceprezes Zarządu IMPEL S.A.
Katarzyna Marszałek - Dyrektor ds. Komunikacji Grupy Kapitałowej Impel

Treść komunikatu wysłana w poniedziałek 16 kwietnia 2007 roku

Szanowni Państwo!
Od kilku tygodni o naszej firmie ukazują się informacje, które przedstawiają ją w negatywnym świetle. Nieprawdziwe materiały przekazywane są przez przedstawicieli organizacji stowarzyszonych w Komitecie Pomocy i Obrony Represjonowanych Pracowników. Jest to zewnętrzna organizacja w żaden sposób nie powiązana z naszą firmą, do której nie należą przedstawiciele naszych pracowników, ani też nie są w niej zrzeszone związki zawodowe, które reprezentują naszych pracowników.

Informacje zawarte są m.in. w ulotkach rozprowadzanych przez organizację. Do tej pory nikt z przedstawicieli KPiORP, ani organizacji w nim stowarzyszonych nie podjął próby kontaktu z nami w celu wyjaśnienia tej sprawy, czy też przedstawienia jakichkolwiek postulatów i umożliwienia spółce ustosunkowania się do nich. Formułowane zarzuty opierają się na ogólnych hasłach, mających
charakter pomówień i w istotny sposób naruszają one dobre imię Grupy IMPEL. Świadome odebranie nam szansy na odpowiedź, a nawet lekceważenie, rodzi uzasadnione podejrzenia, że dotychczasowe postępowanie przedstawicieli KPOiPR nosi znamiona populistycznej kampanii, obliczonej na efekt medialny, a nie mającej na celu rzeczywistej pomocy pracownikom.
Przedstawiciele związków zawodowych reprezentujących naszych pracowników, w sposób zdecydowany odcinają się od działań KPiORP-u, zdając sobie sprawę że za działaniami przedstawicieli demonstrantów nie idzie obrona praw pracowniczych ale tylko medialny szum. Działania te postrzegają również jako szykanowanie i pomówienia, które szkodzą przede wszystkim pracownikom Grupy IMPEL. Wszystkich nas dziwi fakt, że jakaś zewnętrzna organizacja uznała nagle, że należy walczyć
o prawa naszych pracowników bez naszych pracowników. Wobec kolejnych ataków, godzących w dobre imię GK Impel i zarzutów nie mających
podstaw w rzeczywistości, podjęliśmy próbę kontaktu z KPiORP, jednak list, który wystosowaliśmy do przedstawicieli organizacji, pozostał, jak dotąd, bez odpowiedzi. Mimo naszej dobrej woli w kwestii wyjaśnienia sprawy, organizacja nie zaprzestała ataków na naszą spółkę, odbierając nam możliwość rzeczowej dyskusji i ustosunkowania się do stawianych zarzutów. W przypadku braku złożenia oficjalnej petycji do naszej Grupy i nie odstąpienia od prowadzonej negatywnej
kampanii nastawionej na naruszenie dóbr osobistych i dobrego wizerunku GK IMPEL podejmiemy wszelkie dostępne kroki prawne.

Komitet planuje demonstrację przeciwko Grupie Impel w rzekomej obronie
pracowników spółki. Protest planowany jest we Wrocławiu, pod siedzibą Grupy Impel, na dzień 19 kwietnia 2007 roku, na godzinę 15-stą. Wiemy, że organizatorzy przekonują swoich członków do wzięcia udziału w demonstracji. Trudno nam oszacować skalę demonstracji, wiemy jednak, że do protestu nie chcą się przyłączyć się nasi pracownicy.
Apelujemy o rozwagę i rzeczywistą ocenę sytuacji. Jeśli będziecie mieć Państwo dodatkowe pytania, bardzo proszę o kontaktowanie z Biurem Komunikacji GK IMPEL
(pokój 404, tel. 78 09 107).
Z poważaniem
Katarzyna Marszałek
Dyrektor ds. Komunikacji
GK Impel

W treści powyższych mejli

W treści powyższych mejli i oświadczeń widać ewidentnie zawoalowaną próbę zastraszenia pracowników, aby nie pojawili się na demonstracji. Mimo nieporadnych działań PR-owskich i dezinformujących ze strony firmy (wczoraj np. ktoś próbował wstawić na CIA komentarz zawierający kłamliwe informacje), te mejle tylko świadczą o tym, że firma ma się czego bać.

Próba kontaktu była - była próba założenia związku zawodowego w firmie Impel i wtedy należało rozmawiać, a nie zwalniać osoby chcące założyć związek. Teraz już za późno drodzy PR-owcy. Miarka się przebrała.

Ciekaw jestem też o jakich związkach oni mówią. Pewnie tzw. "żółtych związkach zawodowych" zakładanych przez pracodawców, aby były pasem transmisyjnym woli kierownictwa firmy do pracowników. Znamy takie związki, które bardziej interesują stołki w zarządach i radach nadzorczych niż interes pracowników.

Ktoś bardzo chce

Ktoś bardzo chce porozmawiać sobie z panią Katarzyną Marszałek, autorką tych mail, Dyrektorem ds. Komunikacji GK Impel to jest jej tel. 071 78 09 107

Pamiętajcie ze trzeba dzwonić w godzinach pracy i być kulturalnym :)

być kulturalnym?

być kulturalnym?

wspólny projekt OZZ

wspólny projekt OZZ Inicjatywa Pracownicza i Sierpnia 80 ??????

Chodzi o

To jest ciekawy

To jest ciekawy kawałek:

"Na pikietę zjechali członkowie niewielkich związków zawodowych z całej Polski. Wśród nich Piotr Ikonowicz, reprezentujący Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza, który stwierdził: - Czas upokorzyć kapitalistów. Warto dodać, że związek w swoim herbie ma spłoszonego kota, który ma symbolizować dzikie strajki."
http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,4067655.html

To jest ciekawy kawalek

Piotr Ikonowicz na pikiecie w obronie praw pracowniczych?Cynizm i bezczelnosc tego pana przeraza Przypominam tym ktorzy zapomnieli ze w 1997r pan PI pomagal pacyfikowac strajk w MPT WARSZAWA

Ikonowicz wygryzł Urbańskiego?

A od kiedy Ikonowicz jest w Inicjatywie Pracowniczej? Czy już na dobre wygryzł Jarosława Urbańskiego? Chodziły plotki, że Ikonowicz chce pzejąć Inicjatywę Pracowniczą. Szybko mu się to udało.

Chcecie zobaczyć cuda? Np.

Chcecie zobaczyć cuda? Np. Ikonowicza z czarno-czerwoną flagą?
To zapraszam na film:
http://ww6.tvp.pl/video/2007/04/19/118211/film.asf

Plotki kontrolowane?

Po prostu Nowa Lewica wstapila do IP, Rosolowski o ktorego m.in. byl ten protest od dawna tam dziala, nie ma tam nigdzie zadnej tajemnicy. Ciekawe, co za sluzbowka rozpowszechnia te plotki o "przejeciu IP przez Ikonowicza"? Kto sie boi wspolpracy socjalistow i anarchosyndykalistow???

Apeluję

Ludzie, apeluję o jedność i dość sekciarstwa!

Ludzie z IP mają głowę na

Ludzie z IP mają głowę na karku i ich raczej nie da się przejąć i nawet Ikonowicz może mieć problemy :)

Jak chce konkretniej działać, bo już ma dość kilkuosobowych protestów, to niech działa. Tylko niech to będzie uczciwa praca, a nie lans.

Dokladnie. Nie wiem jak to

Dokladnie. Nie wiem jak to sie stalo ze Ikonowicza przewodniczacym mianowali w gazecie.. ale to jest napewno pomylka.
Jesli ktos czytuje CIA czy interesuje sie dzialaniami IP to dobrze wie kto jest przewodniczacym.

ani słowa w mediach o

ani słowa w mediach o anarchistach

Poezja rewolucyjno-parlamentarna

Natchnęło mnie to do rewolucyjnych uniesień. Myślę że to nowy kierunek świetlanej przyszłości dla polskiego anarchizmu ;-).

Raaazem! Raaazem!

Gdzie sierp i młot i czarny kot
Razem na barykady szli
Gdzie Ikonowicz, dziarski chłop
Pod rękę z Urbańskim wędrowali

Dziś nie ważna krew marynarska Kronsztadu
Mordowanych przez Trockiego gwardię
Nie w smak ci? To spieprzaj dziadu!
Razem twórzmy robotniczą awangardę

I Towarzysz Ziętek z nami jest
My razem pójdziem z nim na bój
Lenina w oku błysk i gest
Kto dziś nie z nami ten jest ...

W parlamenty wyślem Towarzysza Zet.
On z mównicy raj nam zaprowadzi
A kapitalizm rozpadnie się wnet
Bo on nigdy nas nie zdradzi

Kropotkin to niemodny dziad,
Bakunin tępy brodacz,
Po co nam ten stary gad
Po co o nich gadać

Dziś nowych idoli my mamy
Ziętek, Trocki, Chavez
Z nimi! reszta to chamy
Zróbmy z Malatesty nawóz

Bo my musim dziś z postępem iść
Nie zostawać z tyłu
Oto parlamentaryzmu świt
Anarcho-parlamentaryzmu!

Razem socjaldemokraci,
Razem anarchiści,
Razem towarzysze,
Do urn! Do urn! Do urn już czas!

Bardzo trafny wierszyk,

Bardzo trafny wierszyk, który ma niestety wiele wspólnego z rzeczywistością... gratulacje

Komus się pojebało

Po to anarchiści robią osobny blok aby takie barany jak niektórzy dzisiejsi komentatorzy, którzy siedzą przy necie i wszystkich krytykują a sami zza komputera dupy nie ruszą, wiedzieli że tenże blok świadczy o odrębności ideologicznej (co do Nowej Lewicy na ten przykład). Wierszopisarzu i Vino, na jaki protest przyjdziecie? Zapewne na żaden, bo zawsze cos sie wam nie bedzie podobało. Żeby było jasne, mi i wielu innym też bardzo nie podobały sie flagi z sierpem i młotem, i niektóre texty, jesdnak waszym zdaniem-co?? Ludzie zjechali się z całej Polski i mieli jechać do domu bo Ikonowicza zobaczyli?? Jest blok @ i o to chodzi do chuja!!

No przepraszam, nie

No przepraszam, nie chciałem urazić, po prostu dziwię sie tak bliskiej współpracy z PPP. Jakieś wspólne konferencje prasowe itp.

A wieszyk mi się spodobał, to napisałem, że mi się spodobał. Nie chciałem naskakiwać i atakować. I doskonale zdaję sobie sprawę, że została zachowana odrębność ideologiczna. To znaczy nie wiem, bo nie byłem. Po prostu flaga z sierpem i młotem powiewająca obok czarnoczerwonej wygląda dość... specyficznie.

Oj, bo umre ze smiechu.

Oj, bo umre ze smiechu. Laura, ktora obrzucala wyzwiskami i oszczerstwami Gwiazdow i "Obywatela", potepia sekciarstwo! Lepiej pozno niz wcale...

CuD: ktos tu mowi o jakichs wyborach? A czy jak anarchisci z niektorych sekcji FA robili Marsze Rownosci z partia Mazowieckiego i Balcerowicza to tez protestowales?

Ależ panie Gallus, coś pan

Ależ panie Gallus, coś pan taki prędki. TO był nagły przypływ weny. Nastepnym razem napiszę o Balcerowiczu, albo nie. O Sierpińskim i Okrasce. Tak, już mam na końcu języka... O, Muzo!

Zuku kochany, cała urok sytuacji polega na tym, że trockiści, Ikonowicz szli właśnie w tym czarnym bloku, pod czarno czerwoną flagą. Czy nie odczuwałeś dreszczyku emocji maszerując obok byłego posła na Sejm RP z listy SLD tow. Ikonowicza? A tow. Urbański występuje ramię w ramię z tow. Ziętkiem do Sejmu z nową inicjatywą ustawodawczą. Czyż to nie jest cudowny widok? Co najmniej jak w tańcu z gwiazdami Kwaśniewska z tym, no... cholera wyleciało mi z głowy. Mnie się w każdym razie bardzo podoba. Czekam teraz na kolejny krok - nową partię Inicjatywa Polska Praca. Będę na nich głosował, ale tylko jeśli partyjne logo będą mieli czarno czerwone. Inaczej to nie będzie prawdziwy anarcho-parlamentaryzm.

Okraska jest/byl poslem lub

Okraska jest/byl poslem lub ministrem? Sierpinski nie jest anarchista? Co to za belkot...

Do prokuratora CuD-a

No więc powtarzam - nie wszystko mi się podoba, ale z powodu jednej osoby nie można rezygnować z inicjatywy. Trockiści nie mieli na czołach wypisane "jesteśmy chujami trockistami", więc nie można było ich rozpoznać a poza tym skoro szli pod czarno czerwonymi flagami bez swoich to ich pytaj i oskarżaj o nierzetelność. Co do Ikonowicza to mam nadzieję że jeżeli będzie próbował politycznych zagrywek i wciągnięcia w to bagno ludzi z ruchu to mam nadzieję że szybko poleci na zbity ryj. Nie zauważyłem żeby owy pan stał na platformie i krzyczał "głosujcie na mnie", więc spokojnie. W zasadzie wielu na pewno wolałoby żeby go nie było na tym proteście (ja również). Podejrzewam jednak że przyczepiłbyś się wtedy o to że mieliśmy flagi w połowie czerwone albo że w tirze ciągnącym platformę był zamiast ropy olej opałowy (barwiony obecnie na czerwono).

Och, jakie to smutne że

Och, jakie to smutne że tylu Polaków nie potrafi czytać i rozumieć jednocześnie co czyta. No, ale wśród nich właśnie będą nowi wyborcy partii anarcho-parlamentarnej. Sierpiński sam zresztą zrozumiał, że jedyną drogą jest anarcho-parlamentaryzm, co nie będąc anarchistą, a libertarianinem przyszło mu łatwiej niż dogmatykom anarchistycznym, którzy nie rozumieją, że anarchoparlamentaryzm to przyszłość dla ruchu. Dlatego światły kapitalista Sierpiński pomagał Korwinowi-Mikke w ostatnich wyborach zasiąść na tronie poselskim. Ale Korwin to sekciarz, zamiast zrozumieć, że trzeba się połączyć i razem startować z Ziętkiem w jednej partii anarchoparlamentarnej.

Wybory

eh... anarchoparlamentaryzm.... co Ty pieprzysz... i co jak zdobędą władze w sejmie to się sami tej władzy pozbędą... i przybliżą naród do rewolucji... wątpię.. anarchia z parlamentaryzmem eeh to nie idzie w parze...

Ikonowicz zombie polskiej lewicy teraz z anarchosyndykalistami?

Ikonowicz zombie polskiej lewicy teraz z anarchosyndykalistami? I po, ptokach bo media zaraz wykreują go na szefa niszowego związku zawodowego, który sobie podupadnie a potem zniknie. Trza się zastanowić, co się chce osiągnąć i jakie są priorytety. Obrona interesów pracowniczych czy polityczne aspiracje. Ikonowicz już z wieloma próbował i co i chu…

"Razem" - to była koalicja

"Razem" - to była koalicja PD/NL/NLR

misza - ktos juz tu

misza - ktos juz tu tlumaczyl, ze do IP ma wstep kazdy,jezeli zgadza sie z takim a nie innym programem. Co chcesz ludziom zabronic wstepowania do IP bo ktos kiedys byl w tym albo wtym?? Jasne, malo prawdopodobne, aby Ikonowicz nagle sie zmienil... ale chgodzi chociazby o zasade.

Ludzie, o co wam chodzi?

Ludzie, o co wam chodzi? OZZIP chce walczyc z pracodawcami i politykami. Dopoki innym z nami po drodze, dopoty nie zamierzamy nikogo odstrzeliwac. Poki co rewolucja jeszcze daleko, wiec skupmy sie na lamaniu Impela. Skupmy sie na tym co MOZEMY zmienic!

A Ikonowicz? Jak zacznie wykrecac jakies dziwne numery to cos z tym zrobimy. Mozliwe, ze IP na zjezdzie statutowym podejmie uchwale o tym, aby czlonkowie nie mogli startowac w wyborach (inaczej wylot...), ale to jeszcze do dyskusji.

Wybory

Nowa Lewica, której nie jestem przewodniczącym a tylko jednym członków Kolektywu kierowniczego, ma bardzo sceptyczny stosunek do wyborów, a z powodu udziału w wyborach samorządowych rozstaliśmy się z częścią działaczy, bo nie uważamy, że ma sens pchanie sie do Sejmu czy samporządu, jeżeli nie istnieje poważny ruch oddolny mogący skutecznie kontrolować swych przedstawicieli. Jacek Rosołowski jest członkiem NL, który stracił pracę bo powołał komórkę IP w Impel-Tomie. Na znak solidarności z wyrzuconym z pracy towarzyszem zapisaliśmy sie do IP. Byliśmy na wszystkich prtawie rozprawach w Zielonej Górze. Z Warszawy to 450 kilometrów. Jarek Urbański to potwierdzi, bo też jeździł. Za prawa pracownicze siedziałem dwa lata w PRL-owskim pierdlu, a w zeszłym roku wróciłem do tej samej Białołęki gdzie byłem kiedyś internowany z powody nie stawienia sie w sądzie na sprawie, w której jestem oskarżony o pobicie trzech glioniarezy na blokadzie eksmisji. Ja nie muszę udowadniać swojego zaangażowania w walke z systemem. Prosze więc pokornie o mniej pochopne oceny i troche szacunku.

pozdrawiam komunistycznie, rewolucyjnie i trockistowsko

Piotr Ikonowicz

Tak walczycie z politykami,

Tak walczycie z politykami, że robicie z nimi wspólne inicjatywy ustawodawcze, jesteście we wspólnej organizacji (KPiORP), występujecie na wspólnych konferencjach prasowych. Super walka, godna każdego anarchosyndykalisty.

Ja pierdolę, co za hipokryzja i oportunizm. Wodę z mózgu robicie ludziom i tyle, mówąc że czarne jest białe, a białe jest czarne. Róbcie tak dalej, nieźle wam idzie.

A teraz się okazuje, że trockiści z NL "przystąpiły do IP". Tak walczycie z politykami, że aż oni się garną do was drzwiami i oknami.

czy NOPowiec może wstąpić

czy NOPowiec może wstąpić do OZZIP?

kiedy ikonowicz zalozy

kiedy ikonowicz zalozy partie IP?

Już wszyscy anarchiści

Już wszyscy anarchiści zapomnieli jak ich dymali politycy? Ci z lewa i Ci z prawa? Zapomnieli przeciwko czemu się buntują i co krytykują?

Czyżby czarno-czerwone flagi bladły?

dzis czarno-czerwone flagi,

dzis czarno-czerwone flagi, jutro tylko czerwone

albo tylko czarne :-P

albo tylko czarne :-P

To jakas paranoja. Swiat nie

To jakas paranoja. Swiat nie jest czarno-bialy. Do IP moze zapisac sie kazdy. Mamy jasny plan dzialania i organizacji - jezeli ktos na to przystaje to nie bedziemu mu przetrzepywac zyciorysu. W IP sa nie tylko anarchisci. Jak komus to nie odpowiada to moze spokojnie sie bawic we wlasnym gronie - przekonujac przekonanych. My nie bedziemy sie bawic w tropienie zdrajcow i "nieczystosci ideowej". Te zabawki zostawiamy lewackim sekciarzom.

Jak IP - zanim stala sie OZZ - byla w OKP to jakos nikt sie nie burzyl. Wtedy byla anarchistyczna, a teraz jest lewicowa? Jak sekcje FA wchodza w komitety organizacyjne marszy i demonstracji z innymi partiami i lewakami to jakos nikt sie nie burzy.

Jak wam sie cos nie podoba to jest na to rada - SAMOORGANIZACJA. Przestancie szukac wrogow tam, gdzie sa wasi przyjaciele!

To tylko niektórzy

To tylko niektórzy anarchiści, których domena jest "ostro ale nie za bardzo". Szkoda, ze takich hipokrytów, ewentualnie naiwniaków jest w Polsce aż tylu.... I ho ho, te wspolne marsze z politykami! Jak to uroczo wygląda...

ip

????

Kras

Kras, proszę nie pisać więcej bajek. :-( Prawie wszycy, oprócz Poznań i może ktoś inny bojkotował OKP - i mieli rację. Teraz ludziki z waszych frakcji piszą swoją wersję historii IP i OKP, ale nie było bez problemów jak piszesz.

Tu jest tekst m.in. o OKP napisany przez FA Szczecin. (Mogę znaleść polską wersję.) To był pierwszy skandał IP bo ktoś z Poznania uważył, że nikt nie może mieć innego zdania. Ale większość była krytyczna wobec OKP.
http://www.ainfos.ca/02/aug/ainfos00194.html

Tu Żaczek pisze o dyskusji na zjezdie FA - także raczej ludzie krytyczni.
http://www.ainfos.ca:81/02/nov/ainfos00233.html

Pojechałem na tą

Pojechałem na tą demonstrację i uważam, że ta demonstracja odzwierciedla to, co się w IV RP dzieje - mamy obecnie tzw. dziki kapitalizm nakręcany przez braci Kaczyńskich, wszelakiej maści Giertychów, Dornów, Macierewiczów i innych oszołomów. Powoli nasz kraj staje się takim Związkiem Radzieckim za czasów Stalina (zamordyzm, antysemityzm, homofobia i inne negatywne skrajności). W naszym kraju nie mówi się o potrzebach ludzi pracy, tylko ciągle kogoś pomawia o bycie agentem. Także problemy IV RP to aborcja, szkolne mundurki, lustracja, teczki, itp. Aż się rzygać chce, gdy się włącza telewizor..

RE: Pojechałem na tą

wreszcie ktoś normalny. Przypomnę że tematem imprezy był IMPEL, a nie IP. To żałosne jest wszystko...

Po tych postach widze ,ze

Po tych postach widze ,ze ktos sie boi sukcesu. Doprawdy niektorzy mentalnie siedza dalej w subkulturowo-squoterskim gettcie...

...

do chopków co krytykują. Załużcie związek "czysty" i pokażcie ile jesteście wstanie zrobić , jeśli będę efekty to pierdole IP i przepisze się do WAS!!!

BRAWO!!! No dalej

BRAWO!!! No dalej obrzucajcie się jeszcze kałem. Naprzód! Może z tej waszej nienawiści do siebie samych anarchiści coś jeszcze wyjdzie? Jakaś nowa REWOLUCJA?

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.