5 kłamstw, które media powtarzają o Gazie

Świat | Militaryzm | Publicystyka

W momencie kiedy Izrael nadal atakuje Gazę, liczba zabitych Palestyńczyków przekroczyła 100 osób. Do tej pory izraelscy urzędnicy i rzecznicy mieli monopol na rozpowszechnianie nieprawdy dotyczącej tego konfliktu.

Oto pierwsze 5 kłamstw, którym media nie stawiają czoła w obliczu kryzysu w Strefie Gazy:

1. Izrael został zmuszony do obrony swoich obywateli w reakcji na wystrzeliwane rakiety

CNN podobnie wiele innych amerykańskich placówek, postanowiło rozpocząć historię ostatniej rundy przemocy w Gazie w dniu 10 listopada, kiedy to 4 izraelskich żołnierzy zostało rannych od palestyńskiego ognia, a IDF (Izraelskie Siły Obronne) powzięły “odwet” zabijając kilku Palestyńczyków. Ale dwa dni wcześniej w wyniku wtargnięcia sił izraelskich do Strefy Gazy zginął 13-letni palestyński chłopiec (będący kolejną ofiarą śmiertelną w ciągu ostatnich dni poprzedzających agresję Izraela). Czy jest jakiś powód, dla którego to wydarzenie nie może być punktem wyjścia w tym “cyklu przemocy”? Stronniczość była jeszcze bardziej rażąca na przełomie 2008/09 r., kiedy potężny atak Izraela na Gazę (w którego efekcie zabito ponad 1400 Palestyńczyków) był przedstawiany jako akt samoobrony, choć mimochodem uznano że to Izrael był stroną, która złamała porozumienie o zawieszeniu broni w tym miejscu i czasie. Palestyńczycy nie są uprawnieni do samoobrony? A jeśli masowe wystrzeliwanie palestyńskich rakiet jest nie do zaakceptowania w odpowiedzi na izraelską przemoc (co absolutnie nie jest), to w jaki sposób można kiedykolwiek zaakceptować masowe izraelskie bombardowania Gazy? I dlaczego nie podaje się szerszego kontekstu, który pokazuje, że Gaza znajduje się pod izraelską blokadą i kontrolą wojskową?

2. Izrael stara się uniknąć ofiar cywilnych

Musi to być wielce obciążające dla propagandystów Izraela, gdy wysocy rangą urzędnicy polityczni wpadają w poślizg i wysyłają zatwierdzone wiadomości do publicznej konsumpcji. Parę dni temu izraelski Minister Spraw Wewnętrznych Eli Yishai powiedział, że “celem operacji jest wysłanie Gazy z powrotem do średniowiecza”. Żeby nie być gorszym, Gilad Sharon, syn byłego premiera Izraela Ariela Szarona, powiedział: “musimy zmieść z powierzchni ziemi całe dzielnice w Gazie. Zmieść całą Gazę”. Jeśli myślisz, że to tylko retoryka, weź pod uwagę fakt, że według Amnesty International podczas ostatniego głównego ataku na Gazę na przełomie 2008/09 r. Izrael “zmienił … ruchliwe dzielnice” w “krajobraz powierzchni księżyca”. To opinia nie tylko organizacji praw człowieka, które eksponowały izraelskie zbrodnie wojenne w Strefie Gazy, ale także izraelskich żołnierzy, których sumienie nie potrafiło znieść milczenia o zbrodniach przez nich popełnionych.

Jeśli z jakiegoś dziwnego powodu, nie możesz się zdecydować, czy to oficjalni izraelscy rzecznicy czy żołnierze sumienia, czy też aktywiści praw człowieka mówią prawdę, rozważ to pytanie: Jeśli Hamasowi udało się zabić tylko 3 osoby pomimo skierowania w celu zabijania cywilów tysięcy rakiet, jak Izrael zdołał zabić kilkudziesięciu palestyńskich cywilów, gdy dysponuje zaawansowaną precyzyjną bronią, której zadaniem jest unikanie ofiar cywilnych? Podczas zaledwie jednego wczorajszego izraelskiego ataku Izrael zabił więcej cywilów palestyńskich w ciągu kilku minut, niż ogólna liczba wszystkich Izraelczyków zabitych przez ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy w ciągu ostatnich 3 lat. Pokazuje to całkowite lekceważenie dla życia cywili co potwierdzają zeznania świadków i dowody śledczych.

3. To kwestia bezpieczeństwa

Jeśli głównym celem Izraela było rzeczywiście zakończenie wystrzeliwania rakiet z Gazy, trzeba było zrobić wszystko, aby przyjąć rozejm oferowany przez palestyńskie frakcje przed zabójstwem Jabari. A skoro blokada Strefy Gazy była ustanowiona po to, aby uniemożliwić import broni, to dlaczego nie zezwolono na eksport produktów z Gazy? Dlaczego ograniczano przez cały ten czas produkty spożywcze? Prawda jest taka, że tu nie chodzi o bezpieczeństwo, tylko o ukaranie ludności Gazy na użytek izraelskiej polityki wewnętrznej. Kiedy Gilad Sharon zlecił zdziesiątkowanie Gazy, usprawiedliwił to, mówiąc “mieszkańcy Gazy nie są niewinni, wybrali Hamas”. Dla Sharona i w niektórych kręgach taka postawa może wydawać się satysfakcjonująca, ale właściwie ta sama logika jest wykorzystywana przez terrorystów do przeprowadzania ataków na cywili w tzw krajach demokratycznych. Czy izraelscy cywile stanowią legalne cele przemocy, ponieważ wybrali prawicowych przywódców izraelskich, którzy popełniają zbrodnie przeciwko Palestyńczykom? Oczywiście, że nie, i tylko dowódcy i politycy o wątpliwej moralności mogą utrzymywać tę zasadę konsekwentnie stosując ją również w przypadku palestyńskiej ludności cywilnej.

4. Hamas jest problemem

Nie jestem fanem Hamasu ze względu na prawicowy i religijny porządek sprawowany w Gazie oraz odmowę wyrzeczenia się stosowania przemocy wobec cywili. Ale ilekroć usłyszysz jak Izrael próbuje z Hamasu zrobić kozła ofiarnego odpowiedzialnego za kryzys w Gazie, rozważ dwie rzeczy. Po pierwsze: Hamas nie tylko pokazał gotowość do zawarcia rozejmu z Izraelem, jeśli Izrael zakończy swoje ataki na Gazę, ale sugeruje również (choć z mieszanymi sygnałami), że jest otwarty na rozwiązanie dwu-państwowe.

Po drugie, i co ważniejsze, aż do 2006/07 Hamas nie sprawował władzy w Palestynie. W latach 1993 – 2006 (13 lat), Izrael miał bardziej umiarkowaną, spokojną i giętką Autonomię Palestyńską (która uznaje Izrael i rezygnuje z przemocy), która była dogodnym partnerem do zawarcia pokoju. Co zrobił Izrael? Czy doprowadził do pokoju? Czy może nadal okupował palestyńską ziemię, łamał prawa Palestyńczyków i przywłaszczał sobie palestyńskie zasoby? To właśnie niepowodzenia tzw. „miękkiej polityki” w celu zabezpieczenia wszelkich praw Palestyńczyków poprzez współpracę i negocjacje doprowadziły do wzmocnienia Hamasu i innych radykalnych sił w Palestynie. To właśnie eskalacja przemocy stosowanej przez Izrael wobec Palestyńczyków wzmacnia pozycję radykałów.

5. Konflikt można rozwiązać militarnie

To nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz, kiedy Izrael jest zaangażowany w wojskową kampanię okładania pięściami swoich przeciwników, aż do uległości. Ale czy po latach przemocy jesteśmy dzisiaj bliżej zakończenia tego konfliktu? Odpowiedź brzmi nie. Po wojnie z 2006 roku w Libanie, Hezbollah wyłonił się silniejszy. Po wojnie w 2009 roku w Gazie, Hamas pozostaje w mocy i utrzymał w posiadaniu tysiące rakiet. Przewaga militarna Izraela, która jest rzeczywiście imponująca (dzięki 30 miliardom dolarów pomocy militarnej płynącej z USA w ciągu ostatnich 10 lat) nie jest silniejsza od palestyńskiej woli do życia w godności. Sposobem na zakończenie wystrzeliwania rakiet w krótkiej perspektywie jest zgoda na rozejm i zakończenie blokady Gazy. Sposobem na rozwiązanie całego konfliktu w dłuższej perspektywie jest zakończenie nielegalnej izraelskiej okupacji ziem palestyńskich i umożliwienie Palestyńczykom korzystania z prawa do samostanowienia. Jesteśmy prawdopodobnie blisko porozumienia o zawieszeniu broni, które zakończy tę rundę przemocy. Prawdziwym wyzwaniem jest jednak zakończenie izraelskiej okupacji oraz długoterminowy pokój i bezpieczeństwo zarówno dla Izraelczyków jak i Palestyńczyków.

Omar Baddar, politolog i aktywista praw człowieka

Tłum. Dominik Mierzejewski

Źródło: http://www.huffingtonpost.com/

https://cia.media.pl/palestyna

dwa dni wcześniej w wyniku

dwa dni wcześniej w wyniku wtargnięcia sił izraelskich do Strefy Gazy zginął 13-letni palestyński chłopiec

A Żydzi wtargneli tam dlatego, bo wcześniej Palestyńczycy ich zaatakowali, bo wcześniej Żydzi ich zaatakowali, bo wcześniej Palestyńczycy ich zaatakowali, bo wcześniej Żydzi ich zaatakowali, bo wcześniej Palestyńczycy ich zaatakowali......

Czy jest jakiś powód, dla którego "to" wydarzenie nie może być punktem wyjścia w tym cyklu przemocy?

A co na temat wysadzenia

A co na temat wysadzenia dziś cywilnego autobusu przez Hamas?

Słuchaj mnie uważnie.

Słuchaj mnie uważnie. To-Się-Nie-Wydarzyło.

Dodajmy że pustego

Dodajmy że pustego cywilnego autobusu, ranni to przechodnie...dziwny ten zamach

dziwny? raczej poprostu

dziwny? raczej poprostu zamochowiec był kretynem że nie potrafił dobrze przycelować. zresztą co ja bede, typowa retoryka tego konfliktu, palestyńczycy są za głupi żeby porządnie zbombardować Izrael i musza wystrzlić setke rakiet żeby ranic kilku ludzi więc automatycznie są dobrzy i niewinni jak owieczki.

O czym ty człowieku

O czym ty człowieku mówisz? Chyba za duzo Michnika sie naczytales i jego propagandy. Palestynczycy mają "rakiety" z rur wodociagowych na cukier i nawóz. Takie to są właśnie ich "bombardowania". Jakby swiat byl obiektywny to już dawno powinno sie wyslac tam misje onz ktora rozbroila by jednych i drugich. ale przeciez zydzi nie dadza sie rozbroic bo oni chca wiecej ziemi i wiecej. Jak juz Palestynczykow wepchna do morza to sie wezma za Syrie czy Jordanie. Ten cały Netanyahu to jest normalny faszysta, jakby mógł na tydzien zakryc Palestyne ciemna zaslona zeby nikt nie widzial co tam sie dzieje to by mordowali Palestynczykow na 3 zmiany 24/h. A pozniej krzyk ze antysemityzm w spoleczenstwie. Powiedzmy sobie szczerze to nie jest przypadek że jest taki antysemityzm od Chile, przez Polskę po Koreę

Palestynczycy mają

Palestynczycy mają "rakiety" z rur wodociagowych na cukier i nawóz.

I że niby nie można taką zabić? Proszę cie... Właśnie o takie pierdolenie mi chodzi. Rakieta to rakieta. Cel ten sam. Jedni i drudzy chcą zabić a nie strzelać na wiwat.

Do Indian tez miałeś pretensje ze strzelali do Amerykanów z łuków jak ci krok po kroku odbierali im ziemie? Zobacz sobie na rozwój osadnictwa żydowskiego na przestrzeni lat. Teraz Palestyńczykom zostało może 10% ziemi które mieli w latach 40. Nie mogą nawet z niektórych dróg i chodników korzystać. W takim wypadku mówienie o jakiejkolwiek odpowiedzilaności Palestyńczyków to jest jakaś schizofrenia niebywałe zakłamanie.

http://www.sadistic.pl/rss/izrael-vs-palestyna-vt153735.htm

Taki transparent ktoś miał na którymś z protestów zachodnich

TY!!
Zabrałeś mi wodę!
Spaliłeś moje drzewka oliwne!
Zniszczyłeś mój dom!
Pozbawiłeś mnie pracy!
Ukradłeś moja ziemie!
Uwięziłeś mojego ojca!
Zabiłeś moja matkę!
Bombardujesz mój kraj!
Głodzisz nas wszystkich !
Poniżasz nas wszystkich!

Ale to wszystko MOJA wina bo w odwecie odpaliłem rakietę ...

Żydzi tam byli wcześniej.

Żydzi tam byli wcześniej. Jeśli wogóle chcesz się przerzucać tego typu "argumentami"...

Żydzi nigdzie nie byli

Żydzi nigdzie nie byli wcześniej, a koncepcja "narodu żydowskiego" została stworzona przez Żydowskich historyków żyjący w Niemczech w drugiej połowie XIX wieku... Wersja jakoby Żydzi byli gdzieś wcześniej jest właśnie propagandą syjonistów mającą uzasadnić ich prawa do "tych" ziem.

W sumie ignorowanie

W sumie ignorowanie antropologii nie ponosi za sobą takich skutków jak ignorwanie fizyki więc poza kompromitacją własnej osoby nie narażasz się na jakieś szczególnie niebezpieczne konsekwencje. Komuniści np. negowali genetyke i przeżyli z tm kilkadziesiat lat (patrz. Łysenkizm)

bla bla bla, gdyby atakowali

bla bla bla, gdyby atakowali cele wojskowe albo rządowe nic bym do nich nie miał, ale jak wysadzają autobusy czy restaruacje to nie zasługują na wsparcie.

Izrael zabija wielokrotnie

Izrael zabija wielokrotnie wiecej cywilów niż Palestyńczycy

blablaj se gdzieś indziej

Jesli ktos wstawi artykul o

Jesli ktos wstawi artykul o tym, ze umarla kobieta, ktorej odmowiono aborcji - natychmiast zmieniany jest temat i zaczyna sie licytacja, czy wiecej ludzi zginelo w wyniku aborcji, czy matek w wyniku tego zakazu.

Jesli ktos napisze o rzeziach franksistow w czasie Rewolucji Hiszpanskiej - natychmiast podnoszone sa argumenty udowadniajace, iz 2 strona tez nie byla swieta.

Jesli ktos napisze, ze nazizm zabral zycie milionom istot - kontrargumentem jest stwierdzenie typu " Stalin byl gorszy".

https://cia.media.pl/prawicowe_insynuacje_zmiany_tematu_i_wyolbrzymienia

Dokładnie, można dodać

Dokładnie, można dodać "Jeśli ktoś wstawi artykuł o atakach na Gazę i okupacji Palestyny natychmiast zmieniany jest temat - Palestyńczycy tez nie sa święci więc nie warto ich wspierać" "wystrzeliwuja rakiety" itd.

Niby miałbyś racje gdyby

Niby miałbyś racje gdyby na CIA pojawiła chociażby wzmianka mordowaniu Izraelskich cywili. Bo póki co ten temat (i wiele podobnych) jest sukcesywnie wymazywany ze świadomości anarchistycznej.

Kolejny komentarz który

Kolejny komentarz który tylko potwierdza to co napisałem. Jeśli chodzi o mordowanie palestyńskich i izraelskich cywili, to jest w proporcji 100:1 więc ta gadka to dalsze próby odwracania uwagi od zbrodni Izraela, właśnie tak jak jest opisane w tamtym linku
A co to za podobne tematy? Zbrodnie popełnione na Niemcach przez Polaków w czasie II wojny? Proporcje wzajemnych zbrodni są podobne

Bynajmniej nie zamierzam

Bynajmniej nie zamierzam odwracać uwagi od zbrodni Izraela. Problem jest w tym, że to wy drogie dzieci negujecie fakt zbrodni palestyńskich. Artykułów na ten temat jest tutaj w pierony a jak ktoś chocby się zająknie na temat zabijania niewinnych po tej drugiej stronie to leci standardowe hasło. "Bo Żydzi zabili więcej" czy inne "bo u was biją murzynów".

Inne tematy mogą dotyczyć np mordowania chrześcijan w Indiach. Czy znęcania się nad jakąkolwiek inną grupą społeczną z którą jest wam niepodordze.

Generalnie same insynuacje, zmiany tematu i wyolbrzymienia na tym portalu. Wpisujecie się idealnie w tekst który sami stworzyliście.

"zająknie" czyli właśnie

"zająknie" czyli właśnie probuje zmieniac temat tzn w tym przypadku atak Izraela na Gazę. To nie Palestyna okupuje Izrael, tylko Izrael Palestynę. To podstawowy fakt, od ktorego próbujecie odwracać uwagę, reszta to konsekwencje okupacji i ataków, łącznie z zabitymi żydowskimi cywilami, podobnie jak w przypadku II wojny zabici niemieccy cywile to ostatecznie ofiary nazistów, nikogo innego.

"Bo Żydzi zabili więcej" czy inne "bo u was biją murzynów".

Tu akurat pomieszało ci się wszystko, "u was biją Murzynów" to właśnie odpowiednik "A co na temat wysadzenia dziś cywilnego autobusu przez Hamas?", jako odwracanie uwagi od większych zbrodni.
Nawet gorzej, bo Hamas to dzieło izraelskiej okupacji.

"Generalnie same insynuacje, zmiany tematu i wyolbrzymienia na tym portalu."

tylko czasami - kiedy w komentarzach pojawiają sie tu tacy jak ty

Ogarnij się człowieku, jak

Ogarnij się człowieku, jak można okupować swoje własne terytorium?

np odwieczne ziemie

np odwieczne ziemie niemieckie? :))))

ło matko kolejny (albo i

ło matko kolejny (albo i ten sam) ściągnij klapki z oczu to pogadamy, bo w tym momencie odpisywanie ci straciło wszelki sens.

odpisywanie tobie czy wam

odpisywanie tobie czy wam nie miało sensu od początku, jedyne co jesteście w stanie z siebie wydać to propagandowe brednie w tym stylu wymyślone przez nacjonalistów

Zapomniałem o Indiach.

Zapomniałem o Indiach. Temat zbrodni popełnianych przez religijnych fanatyków jednak się tu pojawia od czasu do czasu, możesz spokojnie doliczyć kolejne ofiary.
Tak poza tym nie wiem co to za "inne grupy społeczne" z którymi nam nie po drodze i kto się nad nimi znęca. Kapitaliści? To raczej oni sie znęcają nad kimś. Politycy? To samo. Nic innego nie przychodzi mi do głowy

No to podlinkuj do jakieś

No to podlinkuj do jakieś artykułu.

żaden z tych artykułów

żaden z tych artykułów nie dotyczy tego o czym pisałem. czyli o masowych prześladowaniach chrześcijan (art. nie ma na tym portalu ani jednego, już cie uprzedze żebyś nie tracił czasu na szukanie). wrzuciłeś przykłady informacji o tym jaka to ta religia jest zła i co robi z umysłami ludzi co jak najbardziej wpasowuje się w ideologiczny nurt CIA. przemyśl to jeszcze raz i wróc do komentowania jak już będziesz wiedział na czym polega różnica.

jaka to ta religia jest zła

jaka to ta religia jest zła i co robi z umysłami ludzi

Na tym polega cały problem że robi z umysłem takie rzeczy że wyrzynają się wzajemnie z jej powodu. Nie jest to "ideologiczny nurt", tylko fakt. To nie "różnica" tylko przyczyna zbrodni popełnianych z powodów religijnych. Ale nie liczę na to że dotrze, sam masz pewnie umysł zaczadzony, a jedyny problem to dla ciebie nie to, że popełniane są zbrodnie tylko że akurat ci co ich popierasz padają ich ofiarą. Jak jest na odwrót to udajesz że nie widzisz

Ale nie liczę na to że

Ale nie liczę na to że dotrze, sam masz pewnie umysł zaczadzony, a jedyny problem to dla ciebie nie to, że popełniane są zbrodnie tylko że akurat ci co ich popierasz padają ich ofiarą. Jak jest na odwrót to udajesz że nie widzisz

Pomijając już, że "vice versa" (bo generalnie to właśnie to Wam zarzucam, tylko, że przynajmniej potrafie wskazać podstawy do takiej opinii), to to co napisałeś jest efektem jakiegoś niezłego bólu dupy z Twojej strony, a nie odpowiedzią na moje pytanie.

nie zauważyłem żadnych

nie zauważyłem żadnych podstaw jesteśmy bezstronni w odróżnieniu od ciebie np w Indiach są też prześladowania muzułmanów, jakoś cie to nie interesuje hipokryto. Ale nie ma też tekstów o tym na CIA Wszystko jasne CIA jest sponsorowane przez hinduistów!!!!
o bólach dupy i swoich analnych zainteresowaniach mozesz sobie pogadac gdzies indziej

Wybacz, prawacka kurwo, że

Wybacz, prawacka kurwo, że nie popieramy apartheidu i zrzucania bomb na dzieci.

antysemityzm nie ma z tym

antysemityzm nie ma z tym związku, chyba sam się za dużo Michnika naczytałeś, jak ci sie wydaje że ma - albo jesteś właśnie antysemitą.
Antysemityzm istnieje niezaleznie od tego i dotyczy Żydów w ogóle, a nie Izraela i tego co robią żydowscy nacjonaliści, którzy jak wszyscy nacjonaliści "chca wiecej ziemi i wiecej"

cywile w izraelu umierają

cywile w izraelu umierają dokładnie tak samo

ale to ja przepraszam bardzo

ale to ja przepraszam bardzo wolałbyś żeby te rakiety jebneły w nich czy o co ci chodzi?

Chodzi o dysproporcje

Chodzi o dysproporcje w tym jak wygląda ten konflikt ze strony palestyńskiej ( 1-wszy filmik ) a jak ten sam konflikt wygląda z drugiej strony i dodam że nie ma w tym żadnej manipulacji po prostu tak wygląda tam ten fragment rzeczywistości.

No to faktycznie wredne te

No to faktycznie wredne te Żydy, że nie dają się tak łatwo zabijać, poprostu zwykłe chamy z nich. Palestyńczycy się tak bardzo starają a oni nic. Rozwalają im te rakiety tylko. Oburzające wręcz.

ja nie wiem

ja nie wiem czy tu jakis zlot nacjonalistow zydowskich na tym forum nastapil ze tyle idiotycznych wpisow broniacych rasistowska polityke Izraela? czy o co chodzi?

Coś w tym stylu - zlot

Coś w tym stylu - zlot fanów GW, bardziej obiektywne teksty w kwestii Palestyny sprawiają że od razu toczą pianę z gęby. Nie lubią takich tekstów, bo cała ich rasistowska propaganda jest nastawiona na jednostronny przekaz gdzie czytelnik ma się utożsamiać tylko z Izraelem i Żydami a Palestyńczycy to są ci "inni" z tamtej strony muru, dzikusy wewnątrz getta, których trzeba kontrolować. Całą "dyskusje" na temat konfliktu próbują ustawić w taki sposób a bardziej obiektywne spojrzenie burzy im podstawy tej propagandy

stara zasada - za wszystko

stara zasada - za wszystko co się dzieje na okupowanych terenach odpowiada okupant

Tyle, że Gaza nie jest

Tyle, że Gaza nie jest okupowana. Od paru lat jest rządzona przez Hamas, który skutecznie przepędził stamtąd mniej radykalny Fatah.
Mamy tu przykład starcia 2 nacjonalizmów - jeden wysyłający buldożery aby rozwalały cywilne domy i strzelający pociskami z białym fosforem i drugi, który od małego uczy dzieci że należy drugą stronę unicestwić oraz choć ma na to środki - nie buduje schronów dla cywilnej ludności Gazy. Bo okrwawione zwłoki lepiej się medialnie sprzedają :/

Cywile w Izraelu są dla

Cywile w Izraelu są dla palestyńczyków prawie jak okupanci,to ich twór państwowy (żydów) taktuje mieszkańców strefy gazy jak jakichś podludzi.

co byś zrobił gdybyś sie

co byś zrobił gdybyś sie urodził w Izraelu w latach '80 ze świadomością, że gigantyczna liczba ludzi w okolicy pragnie twojej śmierci?

Co bys zrobil gdybys byl

Co bys zrobil gdybys byl mlodym palestynczykiem dzis? Twoj kraj zostaje powoli, systematycznie zrownywany z ziemia a pomoc znikad nie nadchodzi.
Ja bym budowal rakiety z rur kanalizacyjnych.

W sumie mówi się że tylko

W sumie mówi się że tylko Żyd odpowiada pytaniem na pytanie, a z tego co widzę to chyba niechciałbyś być Żydem. Prawda?

O kurwa. Ja nie wiem, czy ci

O kurwa. Ja nie wiem, czy ci ludzie są tak tępi, czy świadomie manipulują. Ale jebnę pogrubieniem, żeby kolejny debil już nie zadawał takich pytań.

Krytyka polityki Izraela nie ma nic wspólnego z nienawiścią do Żydów jako takich. Mogę sprzeciwiać się polityce Izraela i jednocześnie uwielbiać Chomsky'ego, Rotha, Allena, czy Kereta (wszyscy Żydzi). Mógłbym być Żydem, nie mam nic przeciwko. Znam Żydów, też nie mam nic przeciwko nim.

Proste pytanie, wolałbyś

Proste pytanie, wolałbyś urodzić się w latach '80 w Izraelu czy w Gazie?

izraelscy faszyści

izraelscy faszyści zabijają w Gazie, natomiast w Egipcie sa od dwóch dni starcia z egipskim odpowiednikiem faszystów, anarchiści sa tam najwyraźniej na pierwszej linii frontu

Egypt: The Anarchist flag hangs on one of the fascist Muslim Brotherhood's burnt down offices

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=445046758886643&set=a.34176021921...

Odechciewa się czytać.

Odechciewa się czytać. Portal anarchistyczny. Ludzie którzy mają gęby pełne frazesów o tym jak inni winni się zachowywać, by było fajnie i sprawiedliwie na tym padole łez. Piszecie takie pierdoły niektórzy, że mam wrażenie jakbym czytał 12 latków. To jest wojna, a wy oczekujecie jakiś standartów. Palestyńczycy cały czas mając wsparcie innych krajów arabskich atakują Izrael. Zabijają. Ranią. Okaleczają - w tym swoich pobratymców mieszkających całkiem udanie w Izraelu. Ale wy coś o rakietach na cukier. Z rur kanalizacyjnych. A szwowe czy bezszwowe, z manganem, wysokociśnieniowe? Weź se zrób rakietnice z rury kanalizacyjnej...Wiesz gdzie zdiełano te rury kanalizacyjne? No.

Coraz bardziej mnie bawi ten anarchizm. Pierwsi do gadania o Izraelu i Palestynie, a na własnym poletku nawet paru boneheadów nie potrafią pogonić. A o wojnie rozmawiają, prawdziwej, gdzie się strzela do drugiego aby zabić, a dzieciom ukręca głowy, aby nie dorosły i nie atakowały jak ich starsi idole.

Na przyszłość pamietaj

Na przyszłość pamietaj że takie coś jak ty nie ma prawa oskarżać kogokolwiek o cokolwiek

o czym jeszcze media nie

o czym jeszcze media nie piszą

Laureaci Pokojowej Nagrody Nobla Mairead Maguire i Adolfo Pérez Esquivel, reżyserzy filmowi Mike Leigh i Ken Loach, pisarka Alice Walker, naukowiec Noam Chomsky, Roger Waters z zespołu Pink Floyd, Stéphane Hessel, ocalała z Holocaustu była francuska dyplomatka, współautorka uniwersalnej deklaracji praw człowieka, a także 44 innych artystów i aktywistów, podpisało list otwarty, w którym wzywają do militarnego bojkotu Izraela w związku z jego atakiem na Strefę Gazy, a także potępiają USA, Unię Europejską i kilka krajów rozwijających się za „współudział” poprzez sprzedaż broni.

W atakach przeprowadzonych przez Izrael w listopadzie jak dotąd zginęło 160 Palestyńczyków, w tym wielu cywilów i 35 dzieci.

Przerażeni ostatnią rundą agresji Izraela przeciwko półtora miliona Palestyńczyków w oblężonej i okupowanej Strefie Gazy i świadomi bezkarności, która umożliwiła otwarcie tego nowego rozdziału w trwającym od dziesięcioleci łamaniu prawa międzynarodowego i praw Palestyńczyków przez Izrael, uważamy, że istnieje pilna potrzeba międzynarodowych działań zmierzających do obowiązkowego, całościowego militarnego embarga wobec Izraela, czytamy w liście.

Taki środek był już przedmiotem kilku rezolucji ONZ i jest podobny do embarga na dostawę broni, które w przeszłości zostało nałożone przeciwko apartheidowi w Południowej Afryce, wyjaśniają sygnatariusze.

Podczas gdy Stany Zjednoczone są największym sponsorem Izraela, co roku dostarczającym miliardy dolarów w nowoczesnym sprzęcie wojskowym, nie może ujść uwadze rola Unii Europejskiej, w szczególności pokaźne dotacje dla militarnego kompleksu Izraela poprzez programy badawcze, zwraca uwagę 52 autorów listu.

Podobnie rosnące więzi militarne pomiędzy Izraelem, a rozwijającymi się gospodarkami Brazylii, Indii i Korei Południowej są skandaliczne wobec nominalnego poparcia tych krajów dla wolności Palestyny, czytamy w liście, który rozpoczyna się od cytatu z Nelsona Madeli: Bycie wolnym to nie tylko zrzucenie własnych kajdan, ale życie w sposób, który szanuje i umacnia wolność innych.

http://www.lewica.pl/?id=27305&tytul=Nobli%B6ci-wzywaj%B1-do-militarnego...

Ble ble kolejna petycja,

Ble ble kolejna petycja, kolejni celebryci sie podpisali, powtórka z "ol ju nid is low" i "lajf ejd", dużo to zmieni.

Sa natomiast obszary aktywności, gdzie Palestyńczycyc się świetnie dogadują z Żydami. Szczególnie tymi stos niedawno naplyniętymi, z Rosji i innych dzikich krajów Euroazjii. Np przemyt narkotyków, broni oraz handel żywym towarem min kanałami pod murem. Pozdrówfka, dalej myślcie tylko że państwa i armie.

Wezwanie Palestyńskiej Partii Ludowej do solidarności z Palest

Szanowni Towarzysze! Jak Wam wiadomo, 29.11.2012 r. w Międzynarodowy Dzień Solidarności z Narodem Palestyńskim, w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ odbędzie się głosowanie w sprawie podniesienia statusu Palestyny do roli państwa. Przez prawie sto lat nasz naród był pozbawiony wszelkich praw. Piętnaście dni przed tym wydarzeniem, 14.11.2012 r. rozpoczęła się nowa izraelska agresja na Strefę Gazy, poprzedzając zaplanowane na styczeń wybory do parlamentu Izraela.

Jesteśmy świadkami zbrodniczej napaści na nasz oblężony w Gazie naród. Nie ma ona nic wspólnego z zapewnieniem komukolwiek bezpieczeństwa, lecz ma w znacznej mierze na celu zaprzeczenie niezbywalnemu prawu naszego narodu do samostanowienia. Izrael usiłuje storpedować nasz wniosek złożony w ONZ, lecz jego polityka, która pogarsza sytuacją w regionie, nie zatrzyma naszego narodu, idącego szlakiem jedności, wyzwolenia i poszukiwania sprawiedliwego, wszechogarniającego i trwałego pokoju.

Po 1948 r. naszym udziałem stała się krzywda i wygnanie. Około milion Palestyńczyków siłą usunięto z ich domów w Palestynie. Od tego czasu nasze bytowanie w ojczyźnie jest stale zagrożone. Izraelska okupacja wszystkich ziem palestyńskich rozpoczęta w czerwcu 1967 r. przyniosła nowe cierpienia i ból. Polityka Izraela przez ostatnie 45 lat okupacji opierała się na wywłaszczeniu z ziemi, sprowadzaniu izraelskich osadników, oblężeniu Strefy Gazy i Zachodniego Brzegu, burzeniu domów, tworzeniu stref wojskowych i muru rozdzielającego, które przecinają naszą ziemię.

Jedyną drogą do osiągnięcia przez Palestyńczyków rozkwitu i postępu jest zakończenie izraelskiej okupacji. Jest to również sposób, abyśmy osiągnęli wolność i godność.

Uważamy, że inicjatywa Organizacji Wyzwolenia Palestyny odnośnie nowego statusu Palestyny w ONZ jest pozytywnym, kolektywnym i ważnym posunięciem, które przybliża nas ku wolności. To krok w dobrym kierunku dla sprawy sprawiedliwego i powszechnego pokoju opartego na rezolucjach prawa międzynarodowego. W pełni popieramy to dążenie, tak jak popieraliśmy rok temu wniosek o przyjęcie Palestyny do grona pełnoprawnych członków ONZ. Nasze ugrupowanie odegrało ważną rolę we wspieraniu tej inicjatywy w ONZ i apelujemy do wszystkich partii komunistycznych i lewicowych o udzielenie jej pełnego poparcia.

Wzywamy Was do okazywania poparcia naszym wysiłkom i walce o rozpoczęcie nowej ofensywy politycznej, która będzie krokiem do rzeczywistej niepodległości suwerennego państwa palestyńskiego w granicach z 4.06.1967 r. Apelujemy o konsolidację Waszych pozycji, działań i walki na arenie międzynarodowej o bezzwłoczne zakończenie izraelskiej agresji i zapobieżenie ofensywie lądowej na Strefę Gazy.

Wesprzyjcie walkę o uznanie palestyńskiej państwowości przez ONZ.

Nastał czas Palestyny. Jesteśmy pewni, że Wasza solidarność pomoże nam osiągnąć nasze prawowite cele, tak żeby naszym następnym krokiem było świętowanie w państwie, które otrzymamy, a nie dalsze dążenie do urzeczywistnienia tego, czego nam niesprawiedliwie odmówiono.

Jeśli Izrael nie zakończy okupacji, trwającej od roku 1967, i nadal będzie sprzeciwiał się powstaniu wolnego i suwerennego państwa palestyńskiego oraz przedłuży agresję w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu, to straszne zdarzenia, które mają miejsce w Gazie, będą się powtarzać.

Zatrzymamy izraelską agresję na Gazę! Wesprzemy dążenie do uznania państwowości!

Komitet Centralny Palestyńskiej Partii Ludowej

o proszę

jakieś materiały partyjne się tu ukazały...

ONZ przyznało wczoraj

ONZ przyznało wczoraj Palestynie status państwa obserwatora polskie media milczą na ten temat

The 193-member assembly voted 138 in favour of the plan, with only nine against and 41 abstentions. The scale of the defeat represented a strong and public repudiation for Israel and the US, who find themselves out of step with the rest of the world.

http://www.guardian.co.uk/world/2012/nov/29/united-nations-vote-palestin...

to kto kogo powinien

to kto kogo powinien bombardować aby Pan był zadowolony ?

omar

jakoś nie mogą się pogodzić z istnieniem Izraela , może żyją z tego ?

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.