Wrocław: Manifa 2013 - Za kryzys płacą kobiety!

Kraj | Prawa kobiet/Feminizm

We Wrocławiu przeszła dzisiaj kolejna Manifa zorganizowana przez Inicjatywę 8 Marca. Tym razem hasłem przewodnim było: "Za kryzys płacą kobiety!". Zgromadzone kobiety i mężczyźni solidarnie protestowały przeciwko antyspołecznej polityce miejskiej. Krzyczano takie hasła jak "Ani patriarchat ani kapitalizm", "Solidarność naszą bronią", "Chcemy mieszkań/żłobków nie stadionów", "Miasto to nie firma". W manifie wzięło udział ok. 300 osób.

Z powodu rosnącego długu miasta i spółek miejskich, który wynika ze zobowiązań związanych z Euro 2012 i wielomilionowym dofinansowywaniem klubu piłkarskiego Śląsk, coraz więcej obciążeń jest przerzucanych na mieszkańców i mieszkanki poprzez podnoszenie opłat i podatków oraz zaprzestanie inwestycji odpowiadających na palące potrzeby miasta. Powoduje to nie tylko spadek jakości życia, ale także realne zubożenie wszystkich.

"To przede wszystkim kobiety ponoszą konsekwencje wzrostu kosztów życia i polityki opartej na cięciach. To one w pierwszej kolejności tracą pracę i na ich barkach spoczywa konieczność wykonywania niepłatnej pracy opiekuńczej". - piszą w swoim manifeście organizatorki. "Usługi publiczne są naszym dobrem wspólnym i należy ich bronić. Nie zgadzamy się na podnoszenie opłat i wprowadzanie nowych podatków. Nie zgadzamy się na łamanie praw lokatorskich i niesprawiedliwą politykę mieszkaniową. Nie zgadzamy się na prywatyzację mienia komunalnego, żeby dopiąć budżet. Nie zgadzamy się na niszczenie transportu publicznego. Uważamy, że edukacja jest prawem, a nie towarem. Domagamy się zwiększenia inwestycji miejskich na edukację i opiekę. Mówimy stanowcze NIE prywatyzacji usług przedszkolnych i żłobkowych oraz podnoszeniu opłat za nie". - czytamy dalej.

Poniżej kilka zdjęć:

Prolife prowokatorki

Podobno na Manifie zjawiły się jakieś katolickie zdrajczynie na pieniądzach psów z Pro=Life i wszczęły burdę.

Ano właśnie. Relacje

Ano właśnie. Relacje drugiej strony już znam, ciekawi mnie jak to wygladało z Waszej perspektywy.

:)

"Katolickie zdrajczynie" - kurwa, lecz się na nogi bo na głowę już za późno. Jeśli to była ta akcja o której krąży filmik to kolejny raz "feministki" i banda towarzyszących im "feministów" wykazali się podręcznikowo popularnym "antyfaszyzmem". "Stop przemocy wobec kobiet" krzyczą kolesie, którzy przepychają siłą dwie dziewczynki i wydzierają im banner. Tylko do tego się nadają, do bicia małych dziewczynek.

1. To nie w tym mieście. 2.

1. To nie w tym mieście.
2. Nikt nikogo nie bił i biedne poszkodowane faszystki mogły się spodziewać wyprowadzenia z feministycznej manify, bo akcja miała charakter prowokacji, co widać od początku do końca.
3. To były "dziewczynki" czy aktywistki MW? Poza tym ich chłopczyki chyba też tam byli.

No widziałem w TV foty jak

No widziałem w TV foty jak jedna laska była kopana jak leżała na ziemi. Wychodzi na to to, że nie wolno bić kobiet, ale tylko tych o odpowiednich poglądach ... Rozumiem jeszcze, że jakiś kretyn się zawsze trafi, ale żeby kurwa nikt nie zareagował?!

Nawet dziewczyna, która

Nawet dziewczyna, która została wypchana nie potwierdza twoich słów, więc coś kręcisz. Jestem zniesmaczona kłamstwami, które rozpowszechniasz.

http://stopaborcji.pl/index.php/519-zwolennicy-aborcji-bija-kobiety-na-m...

Swoją drogą niezłe to. Każda operacja może zabić pacjenta, a szczególnie ta wykonana nieprawidłowo, więc transparent jest jawną manipulacją emocjami i niczym więcej.

No ja Ci niestety linka nie

No ja Ci niestety linka nie podam bo program był w tv, blondynka pokazywała zdjęcia jak jedna z tych dziewczyn leży na ziemi i jest kopana. I nie rozumiem co ma do tego transparent?! coś w stylu "ja to rasista nie jestem ale tych Cyganów.. " kobiet nie bije ale te prawackie .%^%^ to bym ..". Agresja jako taka jest zła, a już szczególnie wobec słabszych i przeraża mnie, że nikt nie zareagował. Tyle.

Wkleję wypowiedź Katarzyny

Wkleję wypowiedź Katarzyny Bratkowskiej:

Proszę bardzo - tu jest relacja o tym jak bijemy prawdziwe kobiety. Po zapoznaniu się z tezą prosimy o zapoznanie się z dowodami. Wyglądają one następująco:
1. Dwa zdjęcia na których jeden z feministów stoi za plecami upadającej kobiety patrząc w inną stronę, jakby nie widział co się dzieje, na drugim minę ma zdezorientowaną jakby nie wiedział czy ma łapać ja czy co. Nie byłam przy tym, odnoszę się tylko do zdjęć. Choć znam owego feministę i jeśli bił i kopał jakąś nacjonalistkę to musiałby mieć ciężkie rozdwojenie jaźni.
2. po tych zdjęciach pojawia się info - tu link - zobacz wideo jak biją kobiety na manifie. Na tym wideo nie ma jednak nic tamtej sceny z owych dwóch zdjęć. Jest pokazane jak służba porządkowa próbuje wypchnąć - trzymających transparent anty-choicowy - facetów głównie (w tym jedną albo dwie kobiety bedące na tyłach) z demonstracji, po bezskutecznych prosbach o wyjscie z obszaru manify.
Do informacji panienki, która jak sama przyznała specjalnie przebrała się na manifę (brawa dla agentury naziolskiej) NIE, MANIFA NIE JEST OTWARTA DLA WSZYSTKICH KOBIET. Same narządy to za mało, trzeba mieć jeszcze mózg. Co więcej to my bierzemy na siebie odpowiedzialność wobec policji za przebieg demonstracji i mamy prawo i obowiązek reagować usuwaniem z manify prowokatorów.
Podsumowując - jak zobaczymy, że jakikolwiek feminista bił i kopał jakąś osobę wyraźnie od niego słabszą fizycznie (bo już Woody Allen rzucający się na mistrzynię świata w boksie kobiecym raczej nas zdziwi niż przerazi) to go na manifę więcej nie zaprosimy. Póki co uznajemy zarzuty za zmyślone i wyssane z palca, nie potwierdzone również przez policję, bo nie jesteśmy w stanie dopatrzeć się tej przemocy - bicia kobiet - w dokumentacji. Jesli faktycznie doszło do jakiejś przemocy - pokażcie nam kto, kiedy i jak - dla nas to też jest ważne.
A teraz droga panienko przebrana w chusteczkę, wyobraź sobie, że już nawet nie dziewczyny, ale chłopaków swoich wysyłamy z transparentami obnażającymi waszą przemoc wobec kobiet, z transparentami o prawie do aborcji (tak, prawo wyboru to straszna przemoc, rozważcie również prawo do dachu nad głową jako przemoc, bo widać nie widzicie różnicy między domem a więzieniem) z transparentami o związkach partnerskich, z przyjemnym obrazem całujących się mężczyzn i że wasi koledzy po fachu PROSZĄ ICH O OPUSZCZENIE DEMONSTRACJI I WYPYCHAJĄ Z TŁUMU WOŁAJĄC POLICJĘ. Bardzo śmieszne. Nasza przemocowość jest tak legendarna, że nie boicie się włazić w parę osób w sam środek naszej Manify z maksymalnie anty-kobiecym i obraźliwym transparentem. Cokolwiek o nim myślicie, dobrze wiecie co on znaczy dla nas. W środek waszej demonstracji nikt przy zdrowych zmysłach by nie wszedł, bo wie, że wasze narodowe homo pre-sapiens by go rozniosły na miazgę. Pardon, wasi rycerze, co z was robią damy. No cóż, wy dacie, my nie damy.

I wcale nie uważam, że jej zachowanie zasługiwało na bicie. Gdyby do tego doszło, na pewno atakujący spotkałby się z negatywnymi opiniami, a nawet bardzo negatywną reakcją. Nie raz byłam świadkiem wydarzenia, w którym od razu reagowano na przemoc wobec kobiet, to były środowiska bardziej uświadomione, nie "zwykli ludzie" na ulicy. Nie dochodzono, czym kobieta sobie zasłużyła, nawet jeśli zrobiła wcześniej coś złego. Tutaj także mamy środowiska uświadomione jak najbardziej, więc trudno w to uwierzyć i dowodów na to także nie ma. W takich tłumach i w ogólnym zamieszaniu zawsze może się komuś coś złego stać.

Coś mnie się wydaje, że nie zadałeś sobie trudu by sprawdzić podane informacje i tak po prostu się droczysz. Czy dziewczyna ma zrobioną obdukcję? Zgłaszała pobicie na policji? Takie osoby chyba nie wzbraniają się przed jakąkolwiek formą "pomocy" ze strony policji...
Do tego piszesz nie tam, gdzie trzeba. To jest temat manify we Wrocławiu, która była bardzo lewicowa i robiona przez "naszych" ludzi.

Katoliccy agenci...

Spieprzaj katolicko-prowokatorskie ścierwo! Z tymi prowokacyjnymi transparentami przylazły kurwiszony z Młodzieży Wszechpolskiej, więc nic dziwnego, że się ich pozbyto. To była od początku do końca prowokacja pro-liferskich kryminalistów!

hymmm argumenty się

hymmm argumenty się skończyły ? ... koleś chyba aluzje zrozumiał hehehe a teraz na marginesie ja to widziałem w TV i dwaj kolesie szarpali te panienki od transparentu .... jak dla mnie feminisci przegięli ... krzycząc stop przemocy wobec kobiet spychali i szarpali te prawackie .... pip

Ja tam widzę szamoczącą

Ja tam widzę szamoczącą się z transparentem idiotkę, która próbowała wtargnąć na feministyczne demo z koleżankami z antyaborcyjnym transparentem.

Katolicyzm to faktycznie religia żałosnych ludzi, którzy muszą zawsze robić z siebie ofiary nawet jeśli są agresorami.

Akcja nazywała się "10.03.2013- przeciwko feministkom":

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=167107980109637&set=a.16022388413...

Agenci Terlika...

Użytkownik "zniesmaczony" zapewne karmi się łgarstwami ze szmatławca Terlikowskiego.

Podstaw użytkowania sieci

Podstaw użytkowania sieci trzeba uczyć? Nie karm trolla. To, że koment na CIA przechodzi, nie oznacza, że jest sensowny. Czasem trzeba się pośmiać.

Mam takie pytanie:

Mam takie pytanie: uważacie, że to dobrze dla sprawy, że na tego rodzaju manifach pojawiają się tęczowe flagi? Jak to wygląda z anarchistycznego punktu widzenia? No bo jednak walce z nierównościami ekonomicznymi raczej to nie sprzyja.

Czemu nie sprzyja?

Czemu nie sprzyja?

No chyba raczej mało kogo

No chyba raczej mało kogo wśród klasy robotniczej czy wykluczonych ekonomicznie i społecznie interesuje ta sprawa, w najlepszym razie, bo na ogół budzi niechęć, mówiąc delikatnie. Wiele osób nie przyłączy się do ruchu choćby z tego względu. To jedno, taktyka. Drugie, czy aby na pewno jest to sprawa dla lewicy walczyć w imię homoseksualnej (sub-)kultury, będącej w swym skrajnym hedonizmie i indywidualizmie jedną z manifestacji kapitalizmu?!

właśnie pokazujesz postawe

właśnie pokazujesz postawe homofobiczna, w Pl homofobia ugruntowana i wpisana w rozoj neoliberalnego panstwa i kapitalizmu. Poza tym jesli myslisz ze nie ma lesbijek lub gejow z kasy robotniczej, albo ze wszytskie osoby homo/transseksualne sa z klasy wyzszej/sredniej to widac ze w ogole nie masz kontaktow ze sordowiskami gejowskimi. przykre to i smutene ze chlopcy-anarchisci tak czesto wychodza na homofobow (no chyba ze wpis jest prowokacją). trzeba tez pamietac ze "święta" nuklearna rodzina - złożona z osób odmiennej płci jest kluczem do repordukcji klasy pracującej na rzecz kapitału i podtrzymywania wyzysku ludzi. Wiec jak robi sie lewicowa i socjalna manife to TAK! - jej nierozwerwalna czescia jest walka o wolność seksualną !(i wara od niej państwu!)

Jeśli postawienie problemu,

Jeśli postawienie problemu, zadanie pytania, które powinno zmuszać do krytycznego namysłu, jest dla ciebie homofobią i prowokacją, no to sorry. Mi tam zawsze się wydawało, tak też byłem uczony, takie przesłanie wyczytałem w klasycznych dziełach, że postawa lewicowa to właśnie postawa krytyczna, unikająca dogmatów, a więc nie stroniąca od zadawania trudnych pytań. Ale szczerze mówiąc, spodziewałem się podobnej odpowiedzi.

Czyli że co, jak wszyscy zostaną homoseksualistami, to kapitalizm padnie?! Świetny argument! Jak dla mnie, te tęczowe flagi to słabość tzw. polskiej lewicy. Tak długo jak będą wyniesione ponad wszystko, tak długo jak będą fetyszem wielkomiejskich "lewicowców", tak długo w manifach będzie brało udział zaledwie 100 czy choćby 300 osób.

Nie jest to żaden argument może, ale ciekawostka - np. w zeszłym roku miałem przyjemność być na pierwszomajowej demonstracji w Pradze i nie widziałem tam tęczowych flag, a jedynie te z postulatami ekonomicznymi, antyrasistowskimi itp. Ile było osób? Coś koło 1000.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.